A romániai csapatot Pákai György, Varga Ervin, Moldován Károly, Debreczy István, Incze István, Marschal István, Valics Lehel, Bajkó Mihály és Krejcik Péter alkotta. Közülük Incze, Valics és Moldován marosvásárhelyi, Varga Ervin csíkfalvi, a marosvásárhelyi Pákai György Komlón él, Krejcik Péter kolozsvári, Debreczy István szombathelyi, míg Bajkó Mihály és Marschal István csíkszeredai.
„Az asztali-labdarúgó Európa-bajnokság a kontinens legjobb játékosait és csapatait hozza össze, hogy három szakágban versenyezzenek: Szektorlabda, az asztali futball legnehezebb és legösszetettebb sportváltozata; a brazil eredetű 12Touches és a spanyol ajkú országokból származó Chapas, amely először szerepelt az Európa-bajnokság programjában. A versenyek egyéniben és csapatban is zajlottak” – nyilatkozta Valics Lehel.
Kiváló körülmények között zajlott a verseny, és a sportszellem végigkísérte az eseményt. A résztvevők látványos és szoros mérkőzéseken mérték össze tudásukat, minden fordulóban izgalmas pillanatokat nyújtva. A csíkszeredai Marschal István elmondta, hogy a romániai csapat minden versenyszámban közel volt a legjobb háromhoz, több kategóriában pedig dobogós helyezést ért el.
„Egyéni szektorlabda kategóriában Pákai György bronzérmes lett, és ugyanebben a szakágban a romániai csapat is harmadik helyezést ért el. A 12 érintéses szakágban fantasztikus küzdelmet vívott a csíkszeredai Marschal István, aki a negyeddöntőben egygólos vereség után megszerezte a negyedik helyet.
– nyilatkozta Marschal a Székely Sportnak.
Négy magyar elsőség Óbecsén
Hét érmet, köztük négy aranyat szereztek a Magyarországot képviselő sportolók a szerbiai Óbecsén rendezett asztali-labdarúgó Európa-bajnokságon. Mártonfi István, az eseményt szervező Nemzetközi Asztali Labdarúgó Konföderáció elnöke elmondta, hogy a magyar csapatnak szektorlabdában – ez a magyar gombfoci versenysportos változata – és a 12 érintéses játékban is sikerült megvédenie kontinensbajnoki elsőségét.
Szektorlabda egyéniben Lukács Viktor bizonyult a legjobbnak – Koczor János előtt –, és ezzel sporttörténelmet írt, mivel 2022-ben São Paulóban megnyerte a világbajnokságot is, így most először fordult elő a sportág történetében, hogy ugyanaz a versenyző birtokolja a vb- és az Eb-címet. A 12 érintéses szakágban Puskás László végzett az első helyen, ráadásul itt a dobogó mindhárom fokára magyar versenyző állhatott fel: Koczor János lett a második, Kiss Levente a harmadik. A chapas kategóriában a várakozásoknak megfelelően egyéniben és csapatban is spanyol győzelem született.
Nehéz feladatra vállalkozott Bernd Storck, tavaly a Sepsi OSK-t irányító német szakembernek újra meg kell mentenie a kieséstől a KV Kortrijk csapatát a belga élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban.
Mindhárom pontot otthon tartotta a játéknap nyitómeccsén az FC Hermannstadt, amely sikerével megelőzte a Sepsi OSK-t a tabella középmezőnyében.
Felgyújtotta magát és ennek következtében szörnyethalt egy férfi pénteken Gyergyóditróban.
Románia 2025-ben több mint 1500 kilométernyi autópályával és gyorsforgalmi úttal fog rendelkezni a közlekedési minisztérium számításai szerint. Ha ez valóban megtörténik, az „aszfaltbetyár” Románia Horvátország és Csehország fölé fog kerülni.
Vasárnap kezdi meg erdélyi útját az a közúti gigaszállítmány, amely a magyar közlekedéstörténet legnagyobb szerelvényeként a múlt pénteken indult útnak a szeged-tápéi kompkikötőtől a 43-a főúton Románia felé, és csütörtökön érte el a határt.
A múlt héten minden megtörtént, amire számítani lehetett: Amerika rendesen rácsapott a globális zöldasztalra. Hogy mi lesz az eredménye? Nem tudni. Azt viszont sajnos tudjuk, milyen neveletlenül reagálnak a jól neveltek. És csodálkozunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!