Lehet készülni a Gáll Lajos Futónapra

Dobos László 2023. március 29., 09:46 utolsó módosítás: 2023. március 29., 09:48

Idén is megrendezik Hátromszéken a hagyományos tavaszi Gáll Lajos Futónapot. A sepsiszentgyörgyi futókör idei versenyének a Rétyi Nyír lesz a helyszíne, ahol két távon mérhetik össze tudásukat a futás szerelmesei.

A verseny harmincegyedik kiírását április 22-én tartják a Rétyi Nyírben Fotó: Forrás: Csutak Tamás

Már lehet nevezni az idei Gáll Lajos Futónapra, amelynek a harmincegyedik kiírását április 22-én tartják a Rétyi Nyírben. Csutak Tamás főszervező a Székely Sportnak elmondta, hogy a terepfutó versenyre csak online és április 5-ig lehet jelentkezni a my-run.ro oldalon, és már százan többen jelezték részvételi szándékukat.

Korosztályok, 6 km: 12 évig, 12-15, 16-19, 20-29, 30-39, 40-49 és 50-59 évesek, illetve +60-as korosztály – férfiak és nők; 18 km: 12-15, 16-19, 20-29, 30-39, 40-49 és 50-59 évesek, illetve a +60-as korosztály – férfiak és nők.

Gáll Lajos (balról) maratoni futó az 1936-os berlini olimpián Fotó: Dobos László gyűjteménye

A nevezési díj 100 lej, amit a verseny napján és a helyszínen kell kifizetni, a futók pedig ekkor kapják kézhez a versenycsomagot is. Akárcsak tavaly, idén is két távon – 6 km és 18 km – tartják a hagyományos megmérettetést, amelynek végén a tizenöt korosztály nyertese mellett mindkét nem abszolút győzteseit is díjazzák.

A Gáll Lajos Futónapnak 2019-ig Sepsiszentgyörgy volt a házigazdája, majd a koronavírus világjárvány miatt két évig nem tartották meg a versenyt. Tavaly közel 200-an vettek részt a vetélkedőn, a 18 kilométeres szám abszolút győztese a marosvásárhelyi Kovács Szabolcs (1 óra 09:11 perc) és a kézdivásárhelyi születésű, szintén Marosvásárhelyen élő Tuzson Ágnes (1:22:06 óra) lett, míg 6 km-en a sepsiszentgyörgyi Păcurariu-Nagy Diana (24:33.95 perc) és a csíkszeredai Flavius Ștefănescu (23:19.57 perc) diadalmaskodott.

Gáll Lajos, a két világháború közötti Románia legjobb maratoni futója Csíkdánfalván született Fotó: Dobos László gyűjteménye