Korábbi bajnokok díjazták a legjobbakat a vásárhelyi sportgálán

Horváth Bálint Ottó 2023. március 10., 22:54 utolsó módosítás: 2023. március 13., 15:44

Neves hazai sportszemélyiségek és parlamenti képviselők jelenlétében adták át a legjobbaknak járó díjakat pénteken este a marosvásárhelyi Kultúrpalota nagytermében, amely a Maros megyei Sportgála otthonául szolgált.

Bőven volt akit díjazni, van jövője a marosvásárhelyi sportnak Fotó: Facebook/Eduard Novak

A Maros Megyei Sport- és Ifjúsági Igazgatóság által szervezett rendezvényt megtisztelte jelenlétével Novák Károly Eduárd, Románia sportminisztere, aki a gála elején átnyújtotta ifj. Simon Lászlónak a 2005-ben elhunyt édesapja nevét viselő névtáblát,

ezentúl ugyanis az 1976-ban Montrealban olimpiai bronzérmet szerzett egykori birkózó nevét fogja viselni a marosvásárhelyi Sportcsarnok.

Ezután következett a sportolók díjazása, amely keretében a reménységek (fiatal sportolók, legfeljebb 15 éves korig), a fogyatékkal élő sportolók, az ifjúságiak (ifjúsági csapatok, ifjúsági olimpiai és nem olimpiai sportágak) és felnőttek (felnőtt csapatok, felnőtt olimpiai és nem olimpiai sportágak) kategóriákban osztották ki az elismeréseket.

Péter Ferenc, a Maros Megyei Tanács elnöke és Kulcsár Károly parlamenti képviselő mellett olyan

neves hazai sportszemélyiségek adták át a legjobbaknak járó díjakat, mint Szabó Katalin többszörös olimpiai, világ- és Európa-bajnok tornász, akit vastapssal jutalmazott a népes közönség, Silvia Stroescu olimpiai bajnok tornász, illetve Otilia Bădescu korábbi világ- és Európa-bajnok asztaliteniszező.

A Maros Megyei Sport- és Ifjúsági Igazgatóság már tavaly decemberben nyilvánosságra hozta a 2022-ben legjobb eredményeket elért sportolók ranglistáját, akik a mostani gála keretében át is vehették a díjaikat.

Az olimpiai sportágakban a felnőtteknél Maros megye legjobb sportolójának a Marosvásárhelyi ISK-VSK kettős leigazolással rendelkező birkózóját, Biró Krisztiánt választották, aki az elmúlt évben az országos bajnoki cím elhódítása és a Román Kupa-győzelme mellett ezüstérmet nyert a bulgáriai Plovdivban a felnőtt, U23-as korosztályú birkózó Európa-bajnokságon, valamint megnyerte a Dumitru Pîrvulescu&Vasile Iorga U20-as nemzetközi tornát.

A második helyen szintén a Marosvásárhelyi VSK sportolója, Fángli Henrietta zárt, ő többszörös országos úszóbajnok, és idén több régi rekordot is megdöntött. A harmadik a Segesvári ISK atlétája, Mădălina Florea lett, aki bronzérmet szerzett a thaiföldi hegyi- és terepfutó világbajnokságon.

A megye legjobb három sportolója közül egyikük sem vehetett részt a díjátadón, Biró Krisztián például központosított edzőtáborban készül a közelgő Európa-bajnokságra, de rövid videóüzenetben megköszönték az elismerést.

A nem olimpiai sportágakban a megye legjobb sportolója Varó Norbertet (Gombos Martial Arts) lett, aki a törökországi lábtenisz világbajnokságon aranyérmet nyert hármasban és vegyespárosban.

A felnőtt csapatsportokban az első helyet a Marosvásárhelyi CSU párbajtőrözői szerezték meg, akik ezüstérmet nyertek az országos bajnokságban. A második helyen a bronzérmes Marosvásárhelyi ISK-VSK birkózócsapata végzett, a harmadikon pedig az országos bajnok Elektromaros Romgaz női tekései zártak.

Az ifjúságiaknál Georgiana Lircă birkózó (Marosvásárhelyi ISK-VSK) bizonyult a legjobbnak, aki Európa-bajnoki bronzérmes volt, emellett iskolai világbajnoknak, országos bajnoknak és Román Kupa-győztesnek is vallhatja magát. A legjobb csapatnak a több korosztályban is országos bajnok Marosvásárhelyi ISK birkózóit választották.

A táncbemutatókkal színesített sportgála végén Thomas Moldovan államtitkár két életműdíjat is átadott, Aurel Rațiu marosvásárhelyi sportújságíró, aki több könyvet jelentetett meg a helyi sportéletről és Orbán István kétszeres világbajnok kézilabdázó tevékenységét, illetve pályafutását ismerték el.