Fucsovics elődöntős a rotterdami tenisztornán

MTI 2021. március 06., 11:33

Fucsovics Márton az amerikai Tommy Paul legyőzésével elődöntőbe jutott az 1,12 millió euró összdíjazású, keménypályás rotterdami tenisztornán, ahol következő ellenfele a horvát Borna Coric lesz.

Fucsovics csak egy lépésre áll a finálétól Fotó: Facebook/Fucsovics Márton

A világranglistán 59. helyezett magyar játékos a pénteken késő este kezdődött, és éjfél után véget ért negyeddöntőben 6:4, 6:3-ra győzte le az amerikai Tommy Pault (56.).

Paul eleinte sok mozgással, rendkívül labdabiztosan teniszezett, ám Fucsovics gyorsan felvette vele a versenyt. A nyíregyházi teniszező az első szettben 2:3 után sorozatban három játékot nyert, egyre pontosabban játszott, az amerikai viszont egyre többet hibázott, így 44 perc után a sokkal jobban összpontosító Fucsovics 6:4-es sikerével ért véget a játszma.

A második szett elején Fucsovics rögtön elnyerte Paul adogatójátékát, amit az amerikai némileg váratlanul csakhamar visszavett, ám a magyar egy 14 perces játék végén újfent brékelőnybe került. Ahogy csütörtökön a spanyol Alejandro Davidovich Fokina ellen, úgy ezúttal is szinte minden hosszú labdamenetet és hosszú játékot Fucsovics nyert meg.

Tommy Paul a szett végjátékában már kedvetlennek tűnt, a magyar teniszező viszont kihasználta ezt, remekül küzdött, és 1 óra 42 perc után győzelmet ünnepelhetett (6:3).

Fucsovics első alkalommal jutott elődöntőbe ATP 500-as kategóriájú tornán, következő ellenfele pedig szombaton 20 óra 30 perctől az a horvát Borna Coric lesz, akivel eddig háromszor találkozott, és mindháromszor kikapott tőle.