Az udvarhelyi asztaliteniszezők nem tudták legyőzni a bajnokot

Zátyi Tibor 2023. június 04., 22:10

Mindent megtett, 1–0-ra vezetett is a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK az asztalitenisz Szuperliga 9. fordulójában, de végül nem tudta legyőzni a címvédő Bukaresti Steauát, így meg kellett elégedjen a város eddigi legfényesebb érmével, az ezüsttel.

Fotó: László Ildikó

Egyszerű volt a képlet az udvarhelyiek számára vasárnap délután, amennyiben 3–0-ra vagy 3–1-re legyőzik a Steauát, fél lábbal már felállhatnak a bajnoki dobogó legfelső fokára.

A bajnoki döntővel felérő csata első mérkőzésén jól kezdett György Szilárd, 5–2-re ellépett, ám ezután megtorpant, Darius Movileanu hozta a többi pontot, és simán húzta be a játszmát. Szilárd a második szettet is jól indította, ezúttal 5–1-re húzott el, ám ellenfele hamar egyenlített, majd 8–6-ra vezetett. A nagyon szoros csata folytatódott, Szilárd fordított, a harmadik játszmalabdáját értékesítette, így egyenlített Movileanu ellen.

A közönség hangja is megjött, ám a harmadik játszmában Movileanu diktálta az iramot, négy pontos előnyre tett szert. 6–2-nél elbizonytalanodott az ifjúsági világranglistán 10. helyezett játékos, Szilárd pedig utolérte. Movileanu ezután két szettlabdához jutott, ám ez nem zavarta meg a hazaiak játékosát, mindkettőt hárította és 12–10-re behúzta a harmadik szettet, összesítésben pedig át is vette a vezetést.

A negyedikben is kitartott Szilárd jó formája, 5–2-nél a Steaua vezetőedzője, egyben a felnőtt válogatott szövetségi kapitánya, Andrei Filimon időt kért.

Movileanu nem tudott visszajönni, Szilárd hét meccslabdához jutott, ebből a másodikat értékesítette is, az ISK-SZAK pedig összesítésben 1–0-ra vezetett.

Sebastian Loso és a Steaua legjobban jegyzett játékosa, az ifjúsági világranglistán 3. Eduard Ionescu következett. Az ISK-SZAK svéd légiósa kiválóan kezdett, rögtön hét szettlabdához jutott, ebből csak hármat tudott hárítani Ionescu. A Steaua játékosának akarata érvényesült a második játszmában, hamar ellépett, Loso csak kozmetikázni tudott, Ionescu pedig 11–5-re nyerve egyenlített. A Steaua játékosa egyre magabiztosabb lett, a harmadik játszmát végig vezetve 11–5-re húzta be.

A negyedik játszmában nagy javulásra volt szüksége Losónak, hogy játékban maradjon. Habár Ionescu kezdett jobban, Loso átvette az irányítást, 6–3-ra ellépett. A Steaua játékosáé volt a következő két pont, így György István, a hazaiak edzője időt kért. Loso magabiztosan állt vissza az asztalhoz, 9–6-ra ellépett, ám három hiba következett, és az ellenfél egyenlített. Felváltva szerezték a pontokat, Ionescué volt a végjáték, és

az utolsó pontnál hihetetlenül szállt tőle vissza a labda az asztalra – az ujját érintette, ez pedig becsapta Losót, a Steaua pedig összesítésben egyenlített.

Tamás Szabolcs–Istrate Andrei csatájában a vendégek játékosa irányította az első szettet, az ISK-SZAK asztaliteniszese próbált kapaszkodni, de elveszítette az első játszmát. A második szett elején is Istrate volt pontosabb, ám 2–6-nál megtorpant, Tamás pedig koncentrált és pontos játékkal 11–7-re nyert. A harmadik játszmában fordítva zajlott a forgatókönyv, Tamás jó kezdés után torpant meg, Istrate pedig pontos adogatással ismét átvette a vezetést –

ezzel pedig matematikailag is bebiztosította a bajnoki címet csapatának, hiszen ezt követően bármilyen eredmény is születik, a Steaua az élen végez.

Az udvarhelyiek játékosa ennek ellenére mindent megtett, hatalmas labdameneteket láthatott a közönség. 5–6-os állásnál György István időt kért, majd fej-fej mellett haladtak a fiúk. Tamás hatalmasat küzdött, megcsúszva mentett meccslabdát, majd 14–12-re behúzta a játszmát. A döntő szettben ismét Istrate diktálta az iramot, 11–6-ra behúzta, így összesítésben már a Steaua volt előnyben.

A negyedik meccs is hatalmas csatát hozott, fej-fej mellett haladt György Szilárd és Eduard Ionescu, a hazaiak játékosa legjobbkor, a hajrában lendült formába és 12–10-re behúzta az első játszmát. A második szettben Ionescu ellépett 7–0-ra, zseniális labdamenet után szerezte meg első pontját Szilárd és kezdett felzárkózni, de nem tudta utolérni bukaresti ellenfelét (7–11).

A harmadik szettben György Szilárd volt végig előnyben, Ionescu próbált kapaszkodni, de nem tudta utolérni a hazaiak játékosát. A negyedik szettben is Szilárd akarata érvényesült az asztalnál, Ionescu pedig egyre idegesebben játszott, az eredmény viszont szorosan alakult.

Játékán az időkérés sem segített, György Szilárdnak három meccslabdája lett, a másodikat pedig be is húzta, összesítésben ismét döntetlent mutatott az eredmény.

Az ötödik mérkőzésen Sebastian Loso és Darius Movileanu állt asztalhoz. Az első szett az udvarhelyiek játékosa akarata szerint alakult 7–5-ös állásig, innen azonban a Steaua játékosa nagyon feljavult és behúzta az első szettet. A második játszmában Loso ellépett 8–2-re, Movileanu viszont még nagyobb menetelésbe kezdett, és két szettlabdához jutott. Loso nem hagyta magát, ledolgozta hátrányát, 13–11-re nyert és egyenlített. A harmadikban a közepéig szoros volt a játék, 6–6 után Loso megrázta magát és 11–7-re nyerve átvette a vezetést. Movileanu viszont nem adta fel, a negyedikben hátrányból fordítva nyert, kiharcolta a döntő szettet.

Itt Loso nem tudta tartani a lépést bukaresti ellenfelével, aki három meccslabdához jutott és a másodikat be is váltotta, 3–2-re a Steaua nyert Székelyudvarhelyen.

Kedden még lesz egy bajnoki meccse az ISK-SZAK-nak Besztercével, az a csata már nem oszt, szoroz, az udvarhelyiek ezüstéremmel zárják az idei Szuperligát.