Fotó: Udvarhelyszéki Közlekedési Info
Két autó ütközött Fenyéden vasárnap délután. A balesetben hárman sérültek meg, egyiküket helikopterrel szállították el a marosvásárhelyi kórházba.
2025. július 06., 16:342025. július 06., 16:34
2025. július 06., 22:112025. július 06., 22:11
Autóbalesethez riasztották a Hargita megyei tűzoltóságot Fenyéden, a 138-as jelzésű megyei úton vasárnap délután. Két jármű ütközése során hárman sérültek meg: kettejüket ki kellett szabadítani a járműből, egyikük pedig saját maga menekült ki, számára a helyszínen biztosítottak elsősegélyt.
Fotó: Udvarhelyszéki Közlekedési Info
Két sérültet a székelyudvarhelyi kórházba szállítottak,
stabilizált állapotban. A baleset miatt mindkét sávon állt a forgalom.
Fotó: Udvarhelyszéki Közlekedési Info
A Hargita megyei rendőrség közleményében további részleteket osztottak meg a balesetről. A hatóságokat vasárnap délután két óra után tíz perccel riasztották, az előzetes nyomozás során pedig kiderült, hogy
Mindkét sofőr, valamint a 73 éves férfi 67 éves női utasa is megsérült. A járművezetőket tesztelték, nem fogyasztottak alkoholt.
A forgalmat a mentés és a helyszínelés idejére mindkét irányba lezárták.
Jövőre elkezdődhet a Harvíz Rt. vízhálózattal kapcsolatos udvarhelyszéki nagyberuházása, több mint 40 millió lejre növeli a város az EU-s beruházások önrészének biztosítására szánt hitelvonalát – derült ki a székelyudvarhelyi képviselők ülésén.
A Korond-patak elterelésével kapcsolatos munka kritikusabb része lassan befejeződik, ám így is tizennyolc napos késéssel számol a kivitelező. A sóbányánál egyébként kisebb földmozgásokat is érzékeltek a berendezések.
A helyi vészhelyzeti bizottság újabb harminc nappal, augusztus 8-ig meghosszabbította a vészhelyzetet Parajdon – számolt be kedden a Hargita megyei prefektusi hivatal.
Huszonkilencedik alkalommal tartják meg a Székelyföldi Tánctábort július végén Felsősófalván.
Megnyílt a Szentegyháza Gyöngye jogutóda, a Termál Liget strand, miután a helyi önkormányzat peres úton visszaszerezte a létesítményt.
A vízzel feltelt és részben már beszakadt sóbánya kockázatelemzését, illetve egy új bánya megnyitásáig tartó támogatásrendszer kidolgozását követelték a tüntetők szombaton Parajdon. A tömeg a kultúrháztól indulva vonult a Salrom székhelyéig.
Kórházba szállították pénteken délután azt a férfit, aki motoros balesetet szenvedett Korond és Farkaslaka között.
A Korond-patak ideiglenes elterelését biztosító vezetékrendszer építésének legnehezebb részéhez értek a parajdi sóbányánál. A kivitelezőnek most különösen precízen kell dolgoznia egy kanyar miatt. A munkálatok befejezése legalább tíz napot késik.
A villanypásztor és az őrzőkutyák sem állították meg a jól megtermett hím medvét, amely öt juhot ölt meg az elmúlt két hétben egy ivói gazdaságban. Többször elkergették a hatóságok a problémás példányt, mégis visszatért, így végül ki kellett lőni.
Egyenként félmillió forintos – 6400 lejes – támogatást kapnak a Salrom és a Sal Sind alkalmazottai, valamint a beszakadt bányafödémnél kialakított veszélyzónából kiköltöztetett családok – jelentette be szerdán Parajdon az Ökumenikus Segélyszervezet.
szóljon hozzá!