
Fotó: Soós Zoltán/Facebook
Facebook-posztban jelentette be Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere, hogy visszatért hivatali teendői ellátásához.
2025. augusztus 07., 11:152025. augusztus 07., 11:15
2025. augusztus 07., 13:272025. augusztus 07., 13:27
„Jó újra itt lenni. Jó újra Önökkel lenni. Ma éjféltől ismét teljes felelősséggel látom el a polgármesteri feladataimat” – fogalmazott bejegyzésében Soós, aki három fotót is megosztott, ahogy visszaveszi Kovács Leventétől, az eltiltása alatt ügyvivői polgármesterré kinevezett alpolgármestertől a feladatokat.
Mint ismert, Soós Zoltánt az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) ellene indított eljárása miatt tiltották el a polgármesteri teendők ellátásától több mint négy hónapra.

Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere csütörtöktől ismét visszatérhet dolgozni, lejárt a hivatalos felfüggesztése.
A felfüggesztést először áprilisban, majd bírósági döntéssel júniusban újra elrendelték, ez most, augusztus 7-én járt le, így a városvezető csütörtök reggeltől visszatérhetett a hivatalába.
A február 27. és március 5. közötti héten a romániai rendőrök és európai kollégáik 579 olyan személyt azonosítottak, akik figyelmeztető jelzéssel szerepeltek a Schengeni Információs Rendszerben (SIS).
Tavaly 2024-hez képest 9,5 százalékkal, 26 000 800-ról 28 477 600-ra nőtt a légi utasforgalom Romániában az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint.
Bár az utóbbi időszakra felmelegedés volt jellemző, vasárnapra virradóra lehűlt az idő, főként a Csíki-medencében lehetett ezt érezni.
Az Amicus jótékonysági verseny miatt március 8-án vasárnap lezárják Marosvásárhely főterét.
Bűnös viszony, életközépi válság, évtizedes barátságot megkérdőjelező tragédia, Sherlock Holmes-újraértelmezés – ezek közül válogathatunk márciusban a néznivalók tekintetében. Streaming-ajánló.
A tarlótüzek veszélyesek, átterjedhetnek védett területekre, háztartásokra – figyelmeztetnek a Maros megyei tűzoltók a tavasz apropóján, amikor hirtelen megnő a tarlótüzek száma.
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter szombaton azt nyilatkozta: „rendkívül fontosnak” tartja, hogy Romániában az üzemanyag ára ne érje el a két számjegyű tartományt.
Szombaton délután közúti baleset történt a Marosvécshez tartozó Disznajón, ahova két mentőautó szállt ki.
Közlekedési balesetben volt érintett Bukarestben Alexandru Nazare pénzügyminiszter – értesült az Agerpres rendőrségi forrásokból.
Személyautóval ütközött egy mentőautó szombaton Nagyszebenben. A balesetben heten voltak érintettek, köztük egy kiskorú.
szóljon hozzá!