Bár a marosvásárhelyi II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Líceum működési engedélyét felfüggesztették, az iskola működését nem tudták megszüntetni. Egy újabb katolikus iskolás évfolyam kilencven diákja ballagott el hétfő délelőtt Marosvásárhelyen.
2025. június 02., 16:112025. június 02., 16:11
2025. június 02., 16:122025. június 02., 16:12
Utoljára szólalt meg az iskola csengője a katolikus iskola végzősei számára
Fotó: Haáz Vince
Bár a marosvásárhelyi II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Líceum működési engedélyét felfüggesztették, az iskola működését nem tudták megszüntetni. Egy újabb katolikus iskolás évfolyam kilencven diákja ballagott el hétfő délelőtt Marosvásárhelyen.
2025. június 02., 16:112025. június 02., 16:11
2025. június 02., 16:122025. június 02., 16:12
Utoljára szólalt meg az iskola csengője a katolikus iskola végzősei számára
Fotó: Haáz Vince
„A fában mindig marad még reménység: hogyha lenyesik is, új ágakat hajthat, zsenge hajtásai el nem maradhatnak” – idézte Jób könyvét Tamási Zsolt, aki bár hivatalosan nem igazgatója a marosvásárhelyi II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Líceumnak, hiszen papíron a Bolyai Farkas Elméleti Líceumhoz tartozik a tanintézet, de a diákok számára ő maradt a „rákóczis igazgató”.
Fotó: Haáz Vince
Tamási az idézethez azt is hozzátette, évszázados múltunk során sokszor nyesték le vagy próbálták tőből kivágni az iskolát, egy dolgot viszont a favágók elfelejtettek:
A hivatalosan nem létező, de a kollektív tudatban nagyon is létező katolikus iskola igazgatója a három végzős osztály mintegy kilencven diákját azzal engedte útjára, hogy sose feledjék el, hogy
Fotó: Haáz Vince
A diákok iskolai éveinek zavartalan befejezését a Bolyai Farkas Elméleti Líceum tette lehetővé, hiszen befogadó intézményként hivatalosan innen ballagtak el a katolikus iskolások. Hajdú Zoltán, a Bolyai-iskola igazgatója is elbúcsúztatta a végzősöket, akiket arra bíztatott, hittel, reménnyel és szeretettel induljanak tovább, hiszen ezek lesznek majd az iránytűik, amikor elbizonytalanodnak.
Fotó: Haáz Vince
A polgármesteri hivatal részéről Kovács Mihály Levente alpolgármester köszöntötte az ünneplőket és a diákokat. Kiemelte, Tamási Zsolt kitartó hitének köszönhetően sikerült kimozdítani a katolikus iskola ügyét a holtpontról, és
Fotó: Haáz Vince
A tanfelügyelőség részéről Antal Mihály Levente szólalt fel, és adta át a tanfelügyelőség üzenetét a végzősöknek: azzal bíztatta őket, ez az indulás egy újfajta látásmódot is jelent számukra, hogy meglássák hol van szükség rájuk, és miben lehetnek többek. Ezután
A három osztályfőnök és az osztályok képviseletében egy-egy diák is elbúcsúzott az iskolás évektől és a katolikus líceumtól, majd az osztályelsők és évfolyamelsők díjazását követően a Római Katolikus Státus Alapítvány különdíjait is kiosztották.
Fotó: Haáz Vince
A Státus különdíjait Vízi Zakariás, a Státus igazgatótanácsának elnöke adta át a következő diákoknak: a teológiai osztályból Budik Szabolcs István és Siklódi Renáta Evelin, a természettudományok osztályból Dénes Tamás és Simon Dorottya, a társadalomtudományok osztályból Marton Imola és Molnár Balázs vehette át.
A Simon János-különdíjakat pedig Székely Réka, Pap Edmond Olivér és Nagy Szilvia Bella vették át.
Fotó: Haáz Vince
Az ünnepi beszédeket Tuzson Attila iskolalelkész áldása zárta, majd az utolsó csengőszó előtt mindhárom osztály végzősei és osztályfőnökeik körbe állva és kézen fogva, együtt énekelték el az Ismerős arcok Nélküled című dalát.
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Több mint 58 kilogramm kannabiszt, kokaint, valamint mintegy 700 ezer lejt és 8 ezer eurót foglaltak le a hatóságok egy Maros, Kolozs és Fehér megyére kiterjedő akció során. Három gyanúsítottat harmincnapos előzetes letartóztatásba helyeztek.
Óriástojásból bújt elő a világ legnagyobb madarának fiókája a Marosvásárhelyi Állatkertben. A ritkán látható pillanatot videóra vették.
Hat házkutatást tartanak pénteken Maros megyében a rendőrök egy olyan büntetőügyben, amelyben a halászati jogszabályok megsértésének gyanúja miatt nyomoznak.
Új járóbeteg-rendelő épül Szászrégenben, annak érdekében, hogy a jelenlegi négy helyszín helyett egy helyen legyenek elérhetők az egészségügyi szolgáltatások. A kivitelezőt most választják ki, a beruházás húszmillió lejbe kerül.
Ro-Alert riasztásban hívják fel a Maros megyeiek figyelmét, hogy narancssárga viharjelzés érvényes csütörtökön este fél hétig. Több település érintett.
A nők szerepe a szecesszió művészetében témakört ismerhetik meg mindazok, akik június 13-án, szombaton részt vesznek Marosvásárhelyen a szecesszió világnapjának programjain.
Még 2007-ben kezdődött el a marosvásárhelyi fedett jégpálya és multifunkcionális sportbázis építése a Ligetben. Az eredetileg 2009-re tervezett beruházás azonban máig sem zárult le. Befejezéséhez idén további 15 millió lejre van szükség.
Különleges fejlesztés valósult meg a Nyárád mente világörökségi helyszínén: a mikházi régészeti park szombattól korszerű kiállításokkal, és látogatóbarát infrastruktúrával várja mindazokat, akik közelebb kerülnének a római korhoz.
A marosvásárhelyi Teleki Téka rendszeresen visszatérő, népszerű kulturális programja, a Beszélő Könyvek következő, hetedik alkalmát június 12-én, pénteken 17 órakor tartják az intézmény emeleti Freskós termében.
Kiírták a közbeszerzést a marosvásárhelyi George Enescu utca teljes felújítására és gyalogosövezetté alakítására.
szóljon hozzá!