Drámai fordulatot követően hirdettek győztest a 14. Székely Vágtán vasárnap délután az Óriáspince-tetőn. A végig vezető, korábban ötször győzedelmeskedő Tamás Csabát mentővel vitték kórházba egy hatalmas esés után, sérült lovát pedig el kellett altatni.
2025. június 22., 20:592025. június 22., 20:59
2025. június 22., 23:232025. június 22., 23:23
Az élen vágtató Tamás Csaba lovával együtt balesetett szenvedett, így a mögötte futó kilyéni versenyzőé lett a győzelemért járó vándorszablya
Fotó: Pinti Attila
Drámai fordulatot követően hirdettek győztest a 14. Székely Vágtán vasárnap délután az Óriáspince-tetőn. A végig vezető, korábban ötször győzedelmeskedő Tamás Csabát mentővel vitték kórházba egy hatalmas esés után, sérült lovát pedig el kellett altatni.
2025. június 22., 20:592025. június 22., 20:59
2025. június 22., 23:232025. június 22., 23:23
Az élen vágtató Tamás Csaba lovával együtt balesetett szenvedett, így a mögötte futó kilyéni versenyzőé lett a győzelemért járó vándorszablya
Fotó: Pinti Attila
A Kishuszár Vágtán – amelyen a 14–17 évesek versenyezhetnek – Farkaslaka, Sepsiszentgyörgy, Nyárádkarácsony és Kecset képviselője állt rajthoz, végül a farkaslaki Demény Magor és a sepsiszentgyörgyi Veress György Máté utazhat Szilvásváradra, a Nemzeti Vágta döntőjébe.
A Huszárgyerek Vágtán a 10–13 évesek állhattak rajthoz, ebben a kategóriában három lány versenyzett. A farkaslaki Ágoston Anna, a Gidófalvát képviselő Kész Laura Timea és a Magyarhermány színiben induló, alig 11 évével a verseny legfiatalabb részvevőjének számító Hermány Bianka közül a Hargita megyei versenyző lett a győztes.
Fotó: Pinti Attila
A Góbé futamon Zágon, Etéd, Kézdivásárhely és Sáromberke képviselője állt rajhoz. Izgalmas versenyt követően, kevéssel a cél előtt végül Kézdivásárhely lovasa, Papp Alpár futott be elsőként a célba.
A Góbé+ futamon, amelyet idén közkívánatra indítottak, hogy a telivérek is versenyezhessenek, végül csak három versenyző állt rajthoz: a gyimesközéploki Incze Dorka, a nagyernyei Nemes Zoltán és a szotyori Mátéffy Emilia. Az 1200 méteres versenytáv lefutása után
Második lett a nagyernyei versenyző, harmadik a szotyori Mátéffy Emilia.
Fotó: Pinti Attila
A Székely Vágta döntőjére utolsóként került sor, ez lett volna a nap fénypontja. Tamás Csaba ismételten Sepsiszentgyörgy színeiben versenyzett Váncsa Jenő Chi Lo Sa Chomodus nevű lovával, Bálint Szilamér Nyikómalomfalvát képviselte Villámlással, Kilyént Varga Mátyás Rover Gidran „Rozival”, Illyefalvát pedig Farkas Dán, Tip-toppal.
Fotó: Pinti Attila
A rajtot követően Tamás Csaba folyamatosan vezetett, ám a harmadik körben a hátassal együtt hatalmasat esett. Sajnos a díjesélyes és korábbi ötszörös győztes versenyzőt mentő vitte el. Mint megtudtuk, a lovast kórházba szállították.
Fotó: Pinti Attila
Bajkó Tibor, a verseny egyik kommentátora szerint a „a ló elfogyott”, aminek köze lehet ahhoz, hogy két éve Szilvásváradon, a Nemzeti Vágta középdöntőjében is lesérült a hátsó lábára. Most valószínűleg azt kímélendő, jobban megerőltette az első lábát, amely nem bírta a terhelést.
(aki végső soron szintén Sepsiszentgyörgyöt képviseli, hiszen Kilyén a megyeszékhelyhez tartozik), ő viheti haza a vándorszablyát is.
Fotó: Pinti Attila
Ám a Nemzeti Vágtára a döntő mindegyik résztvevője továbbmehet, a megyeszékhelynek ugyanis rendezőként előjoga még egy versenyzőt delegálni a versenyre.
Fotó: Pinti Attila
Az Incitato Egyesület felajánlott egy díjat az idei év legjobb női versenyzőjének. A lesérült Incze Dorka helyett csapattársa, Tankó Róbert vette át a díjat.
Minden versenykategóriában Aranyparipa díjat osztanak a legkiválóbb, legszebben tartott lónak is. A Székely Vágta futamban Kilyén színeiben Rover Gidran 34 Rozi, a Góbéban a Sáromberkét képviselő Napsugár, a Góbé+-ban a nagyernyei Fokos, a Huszárgyerek futamban a gidófalvi Vándor, a Kishuszárban a sepsiszentgyörgyi Liza lett az Aranyparipa.
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
A Góbé futamon a kézdivásárhelyi Papp Alpár nyert
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
A Székely Vágta győztese a Kilyén színeiben versenyző Varga Mátyás lett
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
A használt ruhás kukák kirámolása örökzöld téma Sepsiszentgyörgyön. A lakosság sokszor nehezményezi nemcsak azt, hogy a nekik nem kellő ruhákat szétszórják a fosztogatók, hanem azt is, hogy a helyi rendőrség fellépése elmarad ezekben az esetekben.
Június 8–12. között a hadsereg szárazföldi egységei tartanak hadgyakorlatot a sepsiszentgyörgyi Păiuș-gyakorlótéren.
Minden eddiginél nagyobb nemzetközi érdeklődés övezte a 9. Székelyföldi Grafikai Biennálét: a rendezvény történetében még soha nem válaszolt ennyi alkotó a felhívásra.
Az erdő az élet egyik legfontosabb egyensúlyteremtő erejeként tisztítja a levegőt, otthont ad számtalan élőlénynek, védi a talajt, és csendben gondoskodik arról, hogy a természet körforgása fennmaradjon.
Vádat emelt a Kovászna megyei ügyészség egy 64 éves nő és egy 45 éves férfi ellen egy hamis érettségi bizonyítvány kiállításával kapcsolatos ügyben.
Határidő előtt bonyolította le Kovászna Megye Tanácsa a harminchat elektromos iskolabusz beszerzését célzó pályázatot. Júniusi ülésén a megyei testület jóváhagyta az utolsó kilenc, 20+1 személyes kisbusz átadását is.
Húsz év letöltendő börtönbüntetésre ítélte első fokon a Kovászna Megyei Törvényszék azt az 50 éves berecki férfit, aki a vád szerint 2023 augusztusában olyan súlyosan bántalmazta édesapját, hogy a férfi belehalt sérüléseibe. Az ítélet nem jogerős.
Több mint ötven motoros fejlesztheti tudását ezen a hétvégén a sepsiszentgyörgyi Motorious Tramps RC által szervezett motoros vezetéstechnikai és közlekedésbiztonsági tréningen, mely idén bővített programmal várja az érdeklődőket.
Szokatlan vendégei vannak az egyik marosvásárhelyi iskolának: nemrég öt kiscsibe kelt ki a tanintézet falai között, amelyek az iskolaudvar egy elkerített részében élik mindennapjaikat úgy, hogy közben komoly oktatási-nevelési célokat is szolgálnak.
Módosította a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a kis- és középvállalkozásoknak szóló de minimis támogatási programot: az ingatlanadó mellett immár a telekadó egy része is visszaigényelhető.
1 hozzászólás