Hirdetés
Hirdetés

Súlyos baleset árnyékolta be a 14. Székely Vágta döntőjét

Drámai fordulatot követően hirdettek győztest a 14. Székely Vágtán vasárnap délután az Óriáspince-tetőn. A végig vezető, korábban ötször győzedelmeskedő Tamás Csabát mentővel vitték kórházba egy hatalmas esés után, sérült lovát pedig el kellett altatni.

Bodor Tünde

2025. június 22., 20:592025. június 22., 20:59

2025. június 22., 23:232025. június 22., 23:23

Az élen vágtató Tamás Csaba lovával együtt balesetett szenvedett, így a mögötte futó kilyéni versenyzőé lett a győzelemért járó vándorszablya •  Fotó: Pinti Attila

Az élen vágtató Tamás Csaba lovával együtt balesetett szenvedett, így a mögötte futó kilyéni versenyzőé lett a győzelemért járó vándorszablya

Fotó: Pinti Attila

Drámai fordulatot követően hirdettek győztest a 14. Székely Vágtán vasárnap délután az Óriáspince-tetőn. A végig vezető, korábban ötször győzedelmeskedő Tamás Csabát mentővel vitték kórházba egy hatalmas esés után, sérült lovát pedig el kellett altatni.

Bodor Tünde

2025. június 22., 20:592025. június 22., 20:59

2025. június 22., 23:232025. június 22., 23:23

Az élen vágtató Tamás Csaba lovával együtt balesetett szenvedett, így a mögötte futó kilyéni versenyzőé lett a győzelemért járó vándorszablya •  Fotó: Pinti Attila

Az élen vágtató Tamás Csaba lovával együtt balesetett szenvedett, így a mögötte futó kilyéni versenyzőé lett a győzelemért járó vándorszablya

Fotó: Pinti Attila

A Kishuszár Vágtán – amelyen a 14–17 évesek versenyezhetnek – Farkaslaka, Sepsiszentgyörgy, Nyárádkarácsony és Kecset képviselője állt rajthoz, végül a farkaslaki Demény Magor és a sepsiszentgyörgyi Veress György Máté utazhat Szilvásváradra, a Nemzeti Vágta döntőjébe.

A Huszárgyerek Vágtán a 10–13 évesek állhattak rajthoz, ebben a kategóriában három lány versenyzett. A farkaslaki Ágoston Anna, a Gidófalvát képviselő Kész Laura Timea és a Magyarhermány színiben induló, alig 11 évével a verseny legfiatalabb részvevőjének számító Hermány Bianka közül a Hargita megyei versenyző lett a győztes.

Hirdetés
•  Fotó: Pinti Attila

Fotó: Pinti Attila

A Góbé futamon Zágon, Etéd, Kézdivásárhely és Sáromberke képviselője állt rajhoz. Izgalmas versenyt követően, kevéssel a cél előtt végül Kézdivásárhely lovasa, Papp Alpár futott be elsőként a célba.

A Góbé+ futamon, amelyet idén közkívánatra indítottak, hogy a telivérek is versenyezhessenek, végül csak három versenyző állt rajthoz: a gyimesközéploki Incze Dorka, a nagyernyei Nemes Zoltán és a szotyori Mátéffy Emilia. Az 1200 méteres versenytáv lefutása után

a gyimesközéploki versenyző győzedelmeskedett, ám amikor a ló „kiengedett” a célban, hirtelen ledobta lovasát, akit elszállítottak további kivizsgálásra.

Második lett a nagyernyei versenyző, harmadik a szotyori Mátéffy Emilia.

•  Fotó: Pinti Attila

Fotó: Pinti Attila

A Székely Vágta döntőjére utolsóként került sor, ez lett volna a nap fénypontja. Tamás Csaba ismételten Sepsiszentgyörgy színeiben versenyzett Váncsa Jenő Chi Lo Sa Chomodus nevű lovával, Bálint Szilamér Nyikómalomfalvát képviselte Villámlással, Kilyént Varga Mátyás Rover Gidran „Rozival”, Illyefalvát pedig Farkas Dán, Tip-toppal.

•  Fotó: Pinti Attila

Fotó: Pinti Attila

A rajtot követően Tamás Csaba folyamatosan vezetett, ám a harmadik körben a hátassal együtt hatalmasat esett. Sajnos a díjesélyes és korábbi ötszörös győztes versenyzőt mentő vitte el. Mint megtudtuk, a lovast kórházba szállították.

A lovat helyben el kellett altatni, mivel menthetetlen volt, többszörös lábszártörést szenvedett.
•  Fotó: Pinti Attila

Fotó: Pinti Attila

Bajkó Tibor, a verseny egyik kommentátora szerint a „a ló elfogyott”, aminek köze lehet ahhoz, hogy két éve Szilvásváradon, a Nemzeti Vágta középdöntőjében is lesérült a hátsó lábára. Most valószínűleg azt kímélendő, jobban megerőltette az első lábát, amely nem bírta a terhelést.

A futam győztese így a kilyéni Varga Mátyás lett,

(aki végső soron szintén Sepsiszentgyörgyöt képviseli, hiszen Kilyén a megyeszékhelyhez tartozik), ő viheti haza a vándorszablyát is.

•  Fotó: Pinti Attila

Fotó: Pinti Attila

Ám a Nemzeti Vágtára a döntő mindegyik résztvevője továbbmehet, a megyeszékhelynek ugyanis rendezőként előjoga még egy versenyzőt delegálni a versenyre.

Második helyen Bálint Szilamér végzett Villámlással, harmadikként pedig Farkas Dán futott be Illyefalva képviseletében.
•  Fotó: Pinti Attila

Fotó: Pinti Attila

Az Incitato Egyesület felajánlott egy díjat az idei év legjobb női versenyzőjének. A lesérült Incze Dorka helyett csapattársa, Tankó Róbert vette át a díjat.

Minden versenykategóriában Aranyparipa díjat osztanak a legkiválóbb, legszebben tartott lónak is. A Székely Vágta futamban Kilyén színeiben Rover Gidran 34 Rozi, a Góbéban a Sáromberkét képviselő Napsugár, a Góbé+-ban a nagyernyei Fokos, a Huszárgyerek futamban a gidófalvi Vándor, a Kishuszárban a sepsiszentgyörgyi Liza lett az Aranyparipa.

•  Fotó: Pinti Attila

Fotó: Pinti Attila

•  Fotó: Pinti Attila

Fotó: Pinti Attila

•  Fotó: Pinti Attila

Fotó: Pinti Attila

•  Fotó: Pinti Attila

Fotó: Pinti Attila

•  Fotó: Pinti Attila

Fotó: Pinti Attila

•  Fotó: Pinti Attila

Fotó: Pinti Attila

•  Fotó: Pinti Attila

Fotó: Pinti Attila

A Góbé futamon a kézdivásárhelyi Papp Alpár nyert •  Fotó: Pinti Attila

A Góbé futamon a kézdivásárhelyi Papp Alpár nyert

Fotó: Pinti Attila

•  Fotó: Pinti Attila

Fotó: Pinti Attila

•  Fotó: Pinti Attila

Fotó: Pinti Attila

A Székely Vágta győztese a Kilyén színeiben versenyző Varga Mátyás lett •  Fotó: Pinti Attila

A Székely Vágta győztese a Kilyén színeiben versenyző Varga Mátyás lett

Fotó: Pinti Attila

•  Fotó: Pinti Attila

Fotó: Pinti Attila

•  Fotó: Pinti Attila

Fotó: Pinti Attila

•  Fotó: Pinti Attila

Fotó: Pinti Attila

•  Fotó: Pinti Attila

Fotó: Pinti Attila

•  Fotó: Pinti Attila

Fotó: Pinti Attila

•  Fotó: Pinti Attila

Fotó: Pinti Attila

•  Fotó: Pinti Attila

Fotó: Pinti Attila

•  Fotó: Pinti Attila

Fotó: Pinti Attila

Hirdetés
1 hozzászólás Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 07., vasárnap

Szétszort rongyok a ruhagyűjtő kukák körül

A használt ruhás kukák kirámolása örökzöld téma Sepsiszentgyörgyön. A lakosság sokszor nehezményezi nemcsak azt, hogy a nekik nem kellő ruhákat szétszórják a fosztogatók, hanem azt is, hogy a helyi rendőrség fellépése elmarad ezekben az esetekben.

Szétszort rongyok a ruhagyűjtő kukák körül
Hirdetés
2026. június 07., vasárnap

Katonai repülőgépekkel, ejtőernyősökkel gyakorlatozik a hadsereg Sepsiszentgyörgyön

Június 8–12. között a hadsereg szárazföldi egységei tartanak hadgyakorlatot a sepsiszentgyörgyi Păiuș-gyakorlótéren.

Katonai repülőgépekkel, ejtőernyősökkel gyakorlatozik a hadsereg Sepsiszentgyörgyön
2026. június 07., vasárnap

Rekordot döntött a Székelyföldi Grafikai Biennáléra benevező alkotók száma

Minden eddiginél nagyobb nemzetközi érdeklődés övezte a 9. Székelyföldi Grafikai Biennálét: a rendezvény történetében még soha nem válaszolt ennyi alkotó a felhívásra.

Rekordot döntött a Székelyföldi Grafikai Biennáléra benevező alkotók száma
2026. június 06., szombat

Óvni azt, ami a bölcsőtől a koporsóig része az életünknek – videó

Az erdő az élet egyik legfontosabb egyensúlyteremtő erejeként tisztítja a levegőt, otthont ad számtalan élőlénynek, védi a talajt, és csendben gondoskodik arról, hogy a természet körforgása fennmaradjon.

Óvni azt, ami a bölcsőtől a koporsóig része az életünknek – videó
Hirdetés
2026. június 05., péntek

Háromezer euróba került egy hamis érettségi bizonyítvány Kovászna megyében

Vádat emelt a Kovászna megyei ügyészség egy 64 éves nő és egy 45 éves férfi ellen egy hamis érettségi bizonyítvány kiállításával kapcsolatos ügyben.

Háromezer euróba került egy hamis érettségi bizonyítvány Kovászna megyében
2026. június 04., csütörtök

Teljes a flotta: mind a harminchat elektromos iskolabuszt átadták Háromszéken

Határidő előtt bonyolította le Kovászna Megye Tanácsa a harminchat elektromos iskolabusz beszerzését célzó pályázatot. Júniusi ülésén a megyei testület jóváhagyta az utolsó kilenc, 20+1 személyes kisbusz átadását is.

Teljes a flotta: mind a harminchat elektromos iskolabuszt átadták Háromszéken
2026. június 04., csütörtök

Húsz év börtönre ítélték a berecki férfit, aki halálra verte édesapját

Húsz év letöltendő börtönbüntetésre ítélte első fokon a Kovászna Megyei Törvényszék azt az 50 éves berecki férfit, aki a vád szerint 2023 augusztusában olyan súlyosan bántalmazta édesapját, hogy a férfi belehalt sérüléseibe. Az ítélet nem jogerős.

Húsz év börtönre ítélték a berecki férfit, aki halálra verte édesapját
Hirdetés
2026. június 04., csütörtök

Életmentő tudásra tehetnek szert a motorosok a hétvégén Sepsiszentgyörgyön

Több mint ötven motoros fejlesztheti tudását ezen a hétvégén a sepsiszentgyörgyi Motorious Tramps RC által szervezett motoros vezetéstechnikai és közlekedésbiztonsági tréningen, mely idén bővített programmal várja az érdeklődőket.

Életmentő tudásra tehetnek szert a motorosok a hétvégén Sepsiszentgyörgyön
2026. június 03., szerda

Felelősségre tanítás „tojáshéjban” – egy iskola, ahol csirkéket nevelnek, a csirkék pedig a gyerekeket

Szokatlan vendégei vannak az egyik marosvásárhelyi iskolának: nemrég öt kiscsibe kelt ki a tanintézet falai között, amelyek az iskolaudvar egy elkerített részében élik mindennapjaikat úgy, hogy közben komoly oktatási-nevelési célokat is szolgálnak.

Felelősségre tanítás „tojáshéjban” – egy iskola, ahol csirkéket nevelnek, a csirkék pedig a gyerekeket
2026. június 02., kedd

Több támogatást kaphatnak a magasabb béreket fizető helyi vállalkozások Sepsiszentgyörgyön

Módosította a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a kis- és középvállalkozásoknak szóló de minimis támogatási programot: az ingatlanadó mellett immár a telekadó egy része is visszaigényelhető.

Több támogatást kaphatnak a magasabb béreket fizető helyi vállalkozások Sepsiszentgyörgyön
Hirdetés