Hosszú évek munkáját tükrözi a sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház új sürgősségi osztálya. A háromszoros kapacitású, korszerű betegellátó egység augusztus 25-én, reggel 8 órától fogadja a betegeket.
2025. július 31., 20:332025. július 31., 20:33
A sürgősségi osztályon 8 szakorvos, 25 ápoló dolgozik
Fotó: Tuchiluș Alex
Hosszú évek munkáját tükrözi a sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház új sürgősségi osztálya. A háromszoros kapacitású, korszerű betegellátó egység augusztus 25-én, reggel 8 órától fogadja a betegeket.
2025. július 31., 20:332025. július 31., 20:33
A sürgősségi osztályon 8 szakorvos, 25 ápoló dolgozik
Fotó: Tuchiluș Alex
Az új sürgősségi osztály a korábbihoz képest háromszorosára növekedett, most már mintegy ezer négyzetméteren biztosítja az azonnali ellátást igénylő betegek fogadását. A korszerű létesítményt csütörtökön a sajtó képviselőinek is bemutatták.
Augusztus 25-én, reggel 8 órától beüzemelik a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Kórház új sürgősségi épületét
Fotó: Tuchiluș Alex
András-Nagy Róbert kórházmenedzser felidézte, a sürgősségi osztály fejlesztésének tervei még 2015–2016 táján körvonalazódtak. Tíz évvel később a munka gyümölcse beérett: tágas betegellátó egység jött létre, ahol különválasztották a felnőtt- és gyermeksürgősségi részleget, ráadásul
András-Nagy Róbert, Dr. Camelia Mîndru és Tamás Sándor tájékoztatta a sajtót
Fotó: Tuchiluș Alex
Az új épületben röntgen- és CT-vizsgálatokra, újraélesztésre, ortopédiai, intenzív terápiás ellátásra alkalmas helyiségeket is kialakítottak, összesen 10 ágyas kapacitással rendelkezik, és funkcionálisan kapcsolódik a kórház főépületéhez.
– hangsúlyozta a menedzser. Az új épületrész előtt fedett mentőbeállót alakítottak ki, ugyanakkor mostantól 6 mentőautó egyidejű fogadására van lehetőség. A sajtó képviselőinek a berendezett osztályt Dr. Camelia Mîndru főorvos, a sürgősség vezetője mutatta be.
Az új épületben is különválasztották a felnőtt- és gyermeksürgősségi részleget
Fotó: Tuchiluș Alex
Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke az elmúlt másfél évtized következetes kórházfejlesztési munkájáról beszélt, kiemelve Henning László alelnök szerepét, valamint a kórház vezetőségével és munkatársaival való jó együttműködést. Mint mondta, a sürgősségi osztály a kórház szíve, de az egészségügyi intézmény számos más pontján is zajlik a munka: folyamatban van három épületszárny energetikai korszerűsítése,
Fotó: Tuchiluș Alex
„Tavaly 41 500 sürgősségi eset volt. Ezeknek egy része nem sürgős eset, viszont kétségtelen, hogyha az emberek a 112-t hívják, akkor meg a mentők hozza ide, le kell ültetni, fel kell venni, telik ez idő, energia, pénz is” – hívta fel a figyelmet, hozzátéve, hogy a sürgősségi osztály leterheltségének enyhítését a megyei tanács is segíti, ezért indította el a családorvosi rendelők felújítását támogató programját.
– fejtette ki András-Nagy Róbert. Éppen ezért arra kéri a lakosságot, hogy felelősen viszonyuljon a kérdéshez, és a nem sürgős panaszokkal forduljanak háziorvoshoz, keressék fel a járóbeteg-rendelőket.
Fotó: Tuchiluș Alex
A sürgősségi osztályon 8 szakorvos, 25 ápoló, 1 szociális munkás és 6 betegápoló dolgozik, évente több mint 41 ezer beteget látnak el. A beruházás összértéke megközelíti a 10 millió lejt, aminek 49 százalékát biztosította Kovászna Megye Tanácsa. Az összeg 65 százalékát fordították építkezésre, 32 százalékot orvosi műszerek, felszerelések, bútorzat beszerzésére, a fennmaradó 3 százalékot a projektmenedzsment tesz ki.
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Helyi vállalkozók és szakemberek segítik a háromszéki középiskolásokat a pályaválasztásban. A diákok személyes találkozókon ismerhetnek meg különféle szakmákat és életutakat.
Tárlatvezetések, műhelyfoglalkozások, koncertek, filmvetítések és közös kvízjáték is várja az érdeklődőket június 20-án Sepsiszentgyörgyön, a Múzeumok Éjszakáján.
Sok-sok elakadással, de reményen felüli eredménnyel zárult a Réty községhez tartozó szacsvai református templom felújítása. A Hívogató Románia program Szent László útjába belefoglalt istenháza értékes XIV. századi freskókat tárt az utókor elé.
Mi a teendő, ha egy veszélyesnek ítélt fát észlelünk a közvetlen környezetünkben, közterületen, és ki állja a kivágás költségét? Kézdivásárhelyen az önkormányzat, ám Sepsiszentgyörgyön a lakók akár kétezer lejt is fizethetnek az eltávolításáért.
Ballagási ünnepséget tartottak a Sapientia EMTE Sepsiszentgyörgyi Karán, szombaton. Az alkalom különlegessége, hogy idén végzett az első sport- és edzőszakos évfolyam, és a Pécsi Tudományegyetem (PTE) művészképzésének hallgatói is.
Szombat délelőtt a helyi Borsika kisebb, illetve nagyobb táncosai léptek fel elsőként a Perkő nyergében felállított szabadtéri színpadon. Őket több mint negyven csoport követi a XX. Perkő – Gyermek- és Ifjúsági Néptáncegyüttesek Találkozóján.
Négy férfinél tartottak házkutatást a Kovászna megyei rendőrök Maros és Beszterce-Naszód megyében: az illetőket azzal gyanúsítják, hogy ellopták egy 84 éves sepsiszentgyörgyi nő 14 ezer eurós megtakarítását.
Eltűnt férfi miatt riasztották a hatóságokat, de már csak a holttestét találták meg az erdőben.
Elkezdődött a sepsiszentgyörgyi köztemetőben a gondozatlan sírhelyek jogi státuszának felülvizsgálata. A gondnokság felszólítást helyezett el azokon a sírokon, amelyek után nem fizették be a fenntartási díjat, illetve amelyeket elhanyagoltak.
Hat helyszínen tartottak házkutatást a rendőrök Kovászna megyében egy használt autók kereskedelméhez kapcsolódó adócsalási ügyben.
szóljon hozzá!