Hirdetés
Hirdetés

Helyben elvégezhető minden vizsgálat az új, korszerű sürgősségi osztályon Sepsiszentgyörgyön

Hosszú évek munkáját tükrözi a sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház új sürgősségi osztálya. A háromszoros kapacitású, korszerű betegellátó egység augusztus 25-én, reggel 8 órától fogadja a betegeket.

Farkas Orsolya

2025. július 31., 20:332025. július 31., 20:33

A sürgősségi osztályon 8 szakorvos, 25 ápoló dolgozik •  Fotó: Tuchiluș Alex

A sürgősségi osztályon 8 szakorvos, 25 ápoló dolgozik

Fotó: Tuchiluș Alex

Hosszú évek munkáját tükrözi a sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház új sürgősségi osztálya. A háromszoros kapacitású, korszerű betegellátó egység augusztus 25-én, reggel 8 órától fogadja a betegeket.

Farkas Orsolya

2025. július 31., 20:332025. július 31., 20:33

A sürgősségi osztályon 8 szakorvos, 25 ápoló dolgozik •  Fotó: Tuchiluș Alex

A sürgősségi osztályon 8 szakorvos, 25 ápoló dolgozik

Fotó: Tuchiluș Alex

Az új sürgősségi osztály a korábbihoz képest háromszorosára növekedett, most már mintegy ezer négyzetméteren biztosítja az azonnali ellátást igénylő betegek fogadását. A korszerű létesítményt csütörtökön a sajtó képviselőinek is bemutatták.

Augusztus 25-én, reggel 8 órától beüzemelik a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Kórház új sürgősségi épületét •  Fotó: Tuchiluș Alex

Augusztus 25-én, reggel 8 órától beüzemelik a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Kórház új sürgősségi épületét

Fotó: Tuchiluș Alex

Mindenki javát szolgálja

András-Nagy Róbert kórházmenedzser felidézte, a sürgősségi osztály fejlesztésének tervei még 2015–2016 táján körvonalazódtak. Tíz évvel később a munka gyümölcse beérett: tágas betegellátó egység jött létre, ahol különválasztották a felnőtt- és gyermeksürgősségi részleget, ráadásul

Hirdetés
helyben elvégezhető minden vizsgálat, amit korábban csak a kórház más osztályain tudtak elvégezni. Az osztályon augusztus 25-én, reggel 8 órától fogadnak először betegeket.
András-Nagy Róbert, Dr. Camelia Mîndru és Tamás Sándor tájékoztatta a sajtót •  Fotó: Tuchiluș Alex

András-Nagy Róbert, Dr. Camelia Mîndru és Tamás Sándor tájékoztatta a sajtót

Fotó: Tuchiluș Alex

Az új épületben röntgen- és CT-vizsgálatokra, újraélesztésre, ortopédiai, intenzív terápiás ellátásra alkalmas helyiségeket is kialakítottak, összesen 10 ágyas kapacitással rendelkezik, és funkcionálisan kapcsolódik a kórház főépületéhez.

Idézet
A cél az volt, hogy úgy a beteg, mint az egészségügyi személyzet szempontjából egy átlátható és könnyen bejárható, belakható területet hozzunk létre”

– hangsúlyozta a menedzser. Az új épületrész előtt fedett mentőbeállót alakítottak ki, ugyanakkor mostantól 6 mentőautó egyidejű fogadására van lehetőség. A sajtó képviselőinek a berendezett osztályt Dr. Camelia Mîndru főorvos, a sürgősség vezetője mutatta be.

Az új épületben is különválasztották a felnőtt- és gyermeksürgősségi részleget •  Fotó: Tuchiluș Alex

Az új épületben is különválasztották a felnőtt- és gyermeksürgősségi részleget

Fotó: Tuchiluș Alex

Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke az elmúlt másfél évtized következetes kórházfejlesztési munkájáról beszélt, kiemelve Henning László alelnök szerepét, valamint a kórház vezetőségével és munkatársaival való jó együttműködést. Mint mondta, a sürgősségi osztály a kórház szíve, de az egészségügyi intézmény számos más pontján is zajlik a munka: folyamatban van három épületszárny energetikai korszerűsítése,

az új tüdőkórháznál elindították az engedélyeztetési eljárást, továbbá hátravan a járóbeteg-gondozó bővítése, és egy új stroke-központ kialakítása.

•  Fotó: Tuchiluș Alex

Fotó: Tuchiluș Alex

A sürgősség a sürgősségi esetekért van

„Tavaly 41 500 sürgősségi eset volt. Ezeknek egy része nem sürgős eset, viszont kétségtelen, hogyha az emberek a 112-t hívják, akkor meg a mentők hozza ide, le kell ültetni, fel kell venni, telik ez idő, energia, pénz is” – hívta fel a figyelmet, hozzátéve, hogy a sürgősségi osztály leterheltségének enyhítését a megyei tanács is segíti, ezért indította el a családorvosi rendelők felújítását támogató programját.

Idézet
Nem sürgősség az, ha valakinek két hete fáj a háta, de szombat éjjel háromkor úgy dönt, hogy mentőt hív. Ezek az esetek nemcsak a sürgősségi rendszert terhelik túl, hanem erőforrást vonnak el azoktól, akiknek valóban életmentő beavatkozásra van szükségük”

– fejtette ki András-Nagy Róbert. Éppen ezért arra kéri a lakosságot, hogy felelősen viszonyuljon a kérdéshez, és a nem sürgős panaszokkal forduljanak háziorvoshoz, keressék fel a járóbeteg-rendelőket.

•  Fotó: Tuchiluș Alex

Fotó: Tuchiluș Alex

A sürgősségi osztályon 8 szakorvos, 25 ápoló, 1 szociális munkás és 6 betegápoló dolgozik, évente több mint 41 ezer beteget látnak el. A beruházás összértéke megközelíti a 10 millió lejt, aminek 49 százalékát biztosította Kovászna Megye Tanácsa. Az összeg 65 százalékát fordították építkezésre, 32 százalékot orvosi műszerek, felszerelések, bútorzat beszerzésére, a fennmaradó 3 százalékot a projektmenedzsment tesz ki.

•  Fotó: Tuchiluș Alex

Fotó: Tuchiluș Alex

•  Fotó: Tuchiluș Alex

Fotó: Tuchiluș Alex

•  Fotó: Tuchiluș Alex

Fotó: Tuchiluș Alex

•  Fotó: Tuchiluș Alex

Fotó: Tuchiluș Alex

•  Fotó: Tuchiluș Alex

Fotó: Tuchiluș Alex

•  Fotó: Tuchiluș Alex

Fotó: Tuchiluș Alex

•  Fotó: Tuchiluș Alex

Fotó: Tuchiluș Alex

•  Fotó: Tuchiluș Alex

Fotó: Tuchiluș Alex

•  Fotó: Tuchiluș Alex

Fotó: Tuchiluș Alex

•  Fotó: Tuchiluș Alex

Fotó: Tuchiluș Alex

•  Fotó: Tuchiluș Alex

Fotó: Tuchiluș Alex

•  Fotó: Tuchiluș Alex

Fotó: Tuchiluș Alex

•  Fotó: Tuchiluș Alex

Fotó: Tuchiluș Alex

•  Fotó: Tuchiluș Alex

Fotó: Tuchiluș Alex

•  Fotó: Tuchiluș Alex

Fotó: Tuchiluș Alex

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 15., hétfő

Sokat segíthet a pályaválasztásban: mentorprogram Háromszéken

Helyi vállalkozók és szakemberek segítik a háromszéki középiskolásokat a pályaválasztásban. A diákok személyes találkozókon ismerhetnek meg különféle szakmákat és életutakat.

Sokat segíthet a pályaválasztásban: mentorprogram Háromszéken
Hirdetés
2026. június 15., hétfő

Múzeumok Éjszakája Sepsiszentgyörgyön

Tárlatvezetések, műhelyfoglalkozások, koncertek, filmvetítések és közös kvízjáték is várja az érdeklődőket június 20-án Sepsiszentgyörgyön, a Múzeumok Éjszakáján.

Múzeumok Éjszakája Sepsiszentgyörgyön
Múzeumok Éjszakája Sepsiszentgyörgyön
2026. június 15., hétfő

Múzeumok Éjszakája Sepsiszentgyörgyön

2026. június 15., hétfő

Háromszék újabb csiszolt gyémántja lett a felújított szacsvai templom

Sok-sok elakadással, de reményen felüli eredménnyel zárult a Réty községhez tartozó szacsvai református templom felújítása. A Hívogató Románia program Szent László útjába belefoglalt istenháza értékes XIV. századi freskókat tárt az utókor elé.

Háromszék újabb csiszolt gyémántja lett a felújított szacsvai templom
2026. június 14., vasárnap

Kétezer lejt is fizethetünk egy közterületi fa kivágatásáért

Mi a teendő, ha egy veszélyesnek ítélt fát észlelünk a közvetlen környezetünkben, közterületen, és ki állja a kivágás költségét? Kézdivásárhelyen az önkormányzat, ám Sepsiszentgyörgyön a lakók akár kétezer lejt is fizethetnek az eltávolításáért.

Kétezer lejt is fizethetünk egy közterületi fa kivágatásáért
Hirdetés
2026. június 13., szombat

Végzett az első sportszakos és képzőművész évfolyam a sepsiszentgyörgyi Sapientián

Ballagási ünnepséget tartottak a Sapientia EMTE Sepsiszentgyörgyi Karán, szombaton. Az alkalom különlegessége, hogy idén végzett az első sport- és edzőszakos évfolyam, és a Pécsi Tudományegyetem (PTE) művészképzésének hallgatói is.

Végzett az első sportszakos és képzőművész évfolyam a sepsiszentgyörgyi Sapientián
2026. június 13., szombat

Perkői néptánctalálkozó: a néptánc és a népi kultúra nem múzeumi emlék, hanem élő hagyomány

Szombat délelőtt a helyi Borsika kisebb, illetve nagyobb táncosai léptek fel elsőként a Perkő nyergében felállított szabadtéri színpadon. Őket több mint negyven csoport követi a XX. Perkő – Gyermek- és Ifjúsági Néptáncegyüttesek Találkozóján.

Perkői néptánctalálkozó: a néptánc és a népi kultúra nem múzeumi emlék, hanem élő hagyomány
2026. június 12., péntek

Javítani mentek, egy élet megtakarításával távoztak az idős nő lakásából

Négy férfinél tartottak házkutatást a Kovászna megyei rendőrök Maros és Beszterce-Naszód megyében: az illetőket azzal gyanúsítják, hogy ellopták egy 84 éves sepsiszentgyörgyi nő 14 ezer eurós megtakarítását.

Javítani mentek, egy élet megtakarításával távoztak az idős nő lakásából
Hirdetés
2026. június 12., péntek

Medve ölhetett meg egy embert egy bölöni erdőben

Eltűnt férfi miatt riasztották a hatóságokat, de már csak a holttestét találták meg az erdőben.

Medve ölhetett meg egy embert egy bölöni erdőben
2026. június 12., péntek

Felszólítás jár a gondozatlan sírokért

Elkezdődött a sepsiszentgyörgyi köztemetőben a gondozatlan sírhelyek jogi státuszának felülvizsgálata. A gondnokság felszólítást helyezett el azokon a sírokon, amelyek után nem fizették be a fenntartási díjat, illetve amelyeket elhanyagoltak.

Felszólítás jár a gondozatlan sírokért
2026. június 12., péntek

Több mint 480 ezer lejes adócsalási ügyben csaptak le Kovászna megyében, egy férfit őrizetbe vettek

Hat helyszínen tartottak házkutatást a rendőrök Kovászna megyében egy használt autók kereskedelméhez kapcsolódó adócsalási ügyben.

Több mint 480 ezer lejes adócsalási ügyben csaptak le Kovászna megyében, egy férfit őrizetbe vettek
Hirdetés