
Fotó: Google Maps
Az egyik tulceai középület elé kihelyezett orosz zászló eltávolítására szólította fel Oana Țoiu külügyminiszter a tulceai polgármesteri hivatalt – tájékoztatott pénteken a szaktárca.
2025. augusztus 01., 12:162025. augusztus 01., 12:16
A közleményben hangsúlyozták, hogy a nemzeti zászló kitűzését törvény szabályozza, és ebben az esetben a más államok zászlóinak kitűzését lehetővé tevő egyik törvényi feltétel sem teljesül.
– fogalmaztak a közleményben, melyet az Agerpres idéz.
A Libertatea beszámolója szerint az orosz zászló Tulcea város központjában, a Művészeti Múzeum szomszédságában lobog, Ukrajna, Törökország, Görögország, Románia és az Európai Unió zászlaja mellett. A zászlók egy olyan projekt részeként helyezték ki, amelynek célja a helyi közösségek kulturális örökséghez való hozzájárulásának elismerése volt. A program keretében a közeli parkban az érintett országok kiemelkedő személyiségeinek mellszobrait is felállították.
Marcel Ciolacu volt miniszterelnök szerint nem igaz, hogy a Bolojan-kormány reformjainak köszönhetően csökkent a költségvetési hiány.
A földgázárak liberalizálása a korábbi ütemtervnek megfelelően áprilisban várható, ezen a téren nem történt változás – jelentette ki a kormányszóvivő.
Első olvasatban tárgyalta a kormány csütörtöki ülésén azt a törvénytervezetet, amely szerint a nem járulékalapú nyugdíjjal rendelkező személyek elesnek a nyugdíjuk 85 százalékától, ha azt állami fizetéssel halmozzák.
A Biológiai Tudományok Osztályához kapcsolódó új köztestületi tagjává avatta a Magyar Tudományos Akadémia a kézdivásárhelyi dr. Tóth Piroskát, a vizes élőhelyek specialistáját.
Tavaly több mint 5,2 milliárd italcsomagolást váltott vissza a lakosság, és megközelítőleg 387 ezer tonnás mennyiség került az újrahasznosító állomásokra.
A Temes megyei ügyészég 24 órára őrizetbe vette minősített emberölésért és holttestgyalázásért a 15 éves csenei fiú meggyilkolásával gyanúsított két kiskorút, és kezdeményezték előzetes letartóztatásukat.
A kormány dolgozik a 2026-os állami költségvetésen, amely reális alapokra fog támaszkodni – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Országszerte jóval enyhébb volt a csütörtökre virradó éjszaka az előzőekhez képest, a Csíki- és a Gyergyói-medencében azonban továbbra is a fagy az úr: csak itt mértek mínusz 15 fok alatti hőmérsékletet az országban.
Itt a vizsgaidőszak. Kávé, jegyzetek, éjszakázás – ismerős? Most megéri megállni egy pillanatra, mert a Székelyhon játékra hív, ahol nemcsak a tanulási szokásaidat oszthatod meg, hanem értékes nyereményeket is bezsebelhetsz.
Többéves előkészületek után nemsokára elkezdődhetnek az első munkálatok a Harvíz Rt. regionális víz- és csatornaszolgáltató tervezett közműfejlesztési óriásberuházása során. Tavaly kiderült, a projekt két részre oszlik a pénzügyi korlátok miatt.
3 hozzászólás