Székelyhon.ro
2017. január 22., vasárnap; Ma Vince, Artúr napja van
Rss Facebook oldal Twitter oldal Youtube csatorna Google +1 oldal

Sífutóbajnokságot rendeztek Hargitafürdőn

Dobos László | 2016.03.22. [09:34] | Utolsó módosítás: 2016.03.22. [10:18]

Van még bőven hó Hargitafürdőn, ahol a hétvégén megrendezték az ifjúságiak és a felnőttek sífutóbajnokságát.

sifutas vn 023_b

A biatlonpályán megrendezett vetélkedőkön a Csíkszeredai ISK képviselői is rajthoz álltak, és több érmet szereztek, mint ahogy tíz alkalommal állhattak dobogóra a gyergyószentmikósi sportiskola sífutói is. Íme, az eredmények.

Ifjúsági II. (1999 után születettek)
LÁNYOK
5 km, szabad stílus: 1. Darvas Zsanett, 2. Kémenes Anna (mindketten Gyergyói ISK), 3. Schultz Bianka (Felsőbánya), 4. Váncsa Szilvia, 5. Császár Réka, ... 8. Csutak Gabriella (mind Csíki ISK).
5 km, klasszikus: 1. Kémenes, 2. Császár, 3. Geanina Paula Căilean (Vatra Dornei), ... 5. Csutak.
FIÚK
7,5 km, szabad stílus: 1. George Marian Colțea, 2. Adelin Miodrag Duicu (mindketten Barcarozsnyó), 3. Ștefan Cojocaru (Szinaja).
7,5 km, klasszikus: 1. Iulian Ababei (Maroshévízi ISK), 2. Cojocaru, 3. Fórika Szabolcs (Gyergyói ISK).

Ifjúsági I. (1996–98-as korosztály)
LÁNYOK
7,5 km, szabad stílus: 1. Maria Luisa Rășină (Barcarozsnyó), 2. Nicoleta Șovarschi (Felsőbánya), 3. Larisa Cotruș (Barcarozsnyó).
7,5 km, klasszikus: 1. Darvas Zsanett (Gyergyói ISK), 2. Șovarschi, 3. Bajkó Réka (Gyergyói ISK).
FIÚK
10 km, szabad stílus: 1. Mihai Raul Popa (Brassói Tanulók Klubja), 2. Kristó Norbert (Csíkszeredai ISK), 3. Bokor Rajmond (Gyergyói ISK).
10 km, klasszikus: 1. Popa, 2. Kristó, 3. Vasile Andrei Țițoc (Felsőbánya).

Felnőttek
LÁNYOK
7,5 km, szabad stílus: 1. Sára Tímea (Brassói Dinamo), 2. Diana Salman (CSAM Bucegi Predeal), 3. Koncz-György Mónika (Brassói Dinamo).
7,5 km, klasszikus: 1. Sára, 2. Koncz-György, 3. Vakaria Edit (CSAM Bucegi Predeal).
FIÚK
10 km, szabad stílus: 1. Paul Pepene (Brassói Dinamo), 2. Alin Florin Cioancă, 3. Petrica Hogiu (mindketten Besztercei MSC).
10 km, klasszikus: 1. Pepene, 2. Hogiu, 3. Cioancă.

Az 1,5 km-es sprintversenyeken a Csíkszeredai ISK képviselői két érmet szereztek, Kristó Norbert második lett az ifjúsági I-es korosztályban, Váncsa Szilvia pedig harmadik az ifjúsági II-eseknél. Ugyanezen a próbán a Gyergyószentmiklósi ISK-tól az ifjúsági I-es kategóriában Bajkó Réka második helyen végzett, a junior II-eseknél pedig Darvas Zsanett és Kémenes Anna a dobogó első, illetve második fokára állhatott.

A Brassói Dinamo színeiben versenyző gyergyószentmiklósi Sára Tímea a felnőttek versenyében két aranyérmet szerzett. Egyet a 7,5 kilométeres szabad stílusú számban, egyet pedig az azonos távú klasszikus próbán, ahol egyébként Vakaria Edit szerezte meg a bronzot.

Komment




Hozzászólás száma:
Név:
Biztonsági kód
Elfogadom a mércét

ÉLŐ SZÖVEGES KÖZVETÍTÉS

Labdarúgó 3. Liga, osztályozó mérkőzés 2014.06.21 [18:00] Vége
Román bajnoki bronzcsata, 4. találkozó 2014.04.04 [19:00] Vége
Román bajnoki bronzcsata, 3. találkozó 2014.04.03 [19:00] Vége
Román bajnoki bronzcsata, 2. találkozó 2014.04.01 [17:00] Vége