Vendégként és hazaiként is kikapott a Medicina

Fotó: Boda L. Gergely

Négy napon belül két mérkőzést veszített el a Marosvásárhelyi Medicina a női röplabda A1 osztályban: előbb a bajnok Balázsfalvi Alba, majd a Lugosi VSK győzte le.

Horváth Bálint Ottó

2016. december 01., 13:012016. december 01., 13:01

2016. december 01., 13:372016. december 01., 13:37

A bajnoki címvédő Balázsfalva elleni múlt hétvégi hazai mérkőzésen tisztesen helytállt a vásárhelyi együttes, hiszen bár esélytelen volt a győzelemre, az első két, egyértelműen elveszített játszma után a harmadik szettben három ponttal sikerült felülmúlnia a listavezetőt, amely aztán a negyedik játékrészben könnyedén befejezte a mérkőzést.

A hétközi, 10. forduló szerdai játéknapján a tabellán előttük álló Lugosi VSK vendégeként léptek pályára a vásárhelyiek, és a várakozásoknak megfelelően kiegyenlített mérkőzést játszottak, azonban három szettben kikaptak: az elsőben öt, a másodikban három, míg a harmadik játszmában, amelyben 17:17 után minden labdamenetet elvesztettek, nyolc ponttal maradtak alul.

Ezzel a két vereséggel Predrag Zukovics tanítványai visszacsúsztak a ranglistán, hiszen a Jászvásári Penicilina megelőzte, így jelenleg csupán 8 ponttal a tizedik helyen állnak.

Hétvégén a bajnokság odavágóinak 11., utolsó fordulóját rendezik, a Medicina hazai pályán játszik, és ahhoz hogy lépést tartson az előtte álló csapatokkal, kötelező számára a győzelem a Pongrácz Antal-csarnokban szombaton 18 órától kezdődő mérkőzésen, amikor a sereghajtó SCM U Craiova lesz az ellenfele.