Negyedik helyen zárt a Medicina

Fotó: Boda L. Gergely

Egy győzelemmel és három vereséggel a Marosvásárhelyi Medicina a negyedik helyen zárta a Pongrácz Antal csarnokban megrendezett 11. Erdély Kupa női röplabda felkészülési tornát.

Horváth Bálint Ottó

2016. október 03., 13:092016. október 03., 13:09

2016. október 03., 13:252016. október 03., 13:25

Az öt napos (keddtől szombatig), hat csapatot felvonultató megmérettetésen a fiatal együttessel felálló marosvásárhelyiek a nyitómérkőzésen a B csoportban három egyoldalú szettben kikaptak az esélyesebb CSM Târgoviştétől, majd a második találkozójukon három játszmában legyőzték a gyengébbnek számító Karácsonkői Unicot.

Predrag Zukovics tanítványai ezzel a második helyen végeztek a csoportban, és továbbjutottak az elődöntőbe, ahol az A csoport nyertesével, a bajnoki címvédő Balázsfalvi Albával játszottak, azonban semmi esélyük nem volt, egyértelmű vereséget szenvedtek.

Szoros játék a harmadik helyért

A kisdöntőben a Medicina ellenfele a Jászvásári Penicilina volt, a két együttes hasonló játékerőt képvisel, így kiegyenlített mérkőzést játszottak: két játszma után még döntetlen volt az állás, azonban az utolsó kettőt a jászvásáriak nyerték, akik megszerezték a harmadik helyet, a hazaiak pedig csak a negyedikkel kellett beérjék. Az ötödik helyen a Karácsonkői Unic végzett, miután legyőzte a Kolozsvári Universitateát.

Az idei Erdély Kupát a tavalyi győztes Balázsfalvi Alba nyerte, amely a látványos döntőben négy, ugyanolyan pontkülönbséggel végződő szettben diadalmaskodott a CSM Târgoviştéval szemben. A torna végén több egyéni elismerést is kiosztottak, a legígéretesebb játékosnak a Medicinától Rodica Buterezt választották.

Hétvégén kezdődik az idény

A belföldi női röplabdaidény a hétvégén veszi kezdetét a Román Kupa első körének mérkőzéseivel, a Marosvásárhelyi Medicina október 8-án, szombaton idegenben a Jászvásári Penicilina otthonában játszik a továbbjutásért. Az A1 osztályú bajnokság egy héttel később rajtol, a nyitófordulóban a vásárhelyiek szintén vendégként lépnek pályára az élvonalban újonc SCM Piteşti ellen.

A Marosvásárhelyi Medicina kerete a felkészülési tornán: Eliza Varga, Roxana Iancu, Marija Pukarevics, Tamara Ignics, Valentina Rusu, Rodica Buterez, Molnár Laura, Sonia Teianu, Alexandra Babaş, Raisa Ioan, Peţan Boglárka, Loredana Dobriceanu, Lea Rancz.

Női röplabda XI. Erdély Kupa barátságos torna, eredmények:
A csoport:

Jászvásári Penicilina–Balázsfalvi Alba 0:3 (23:25, 15:25, 13:25),
Kolozsvári Universitatea–Jászvásári Penicilina 1:3 (19:25, 25:20, 16:25, 17:25),
Balázsfalvi Alba–Kolozsvári Universitatea 3:0 (25:14, 25:15, 25:10),
B csoport:
CSM Târgovişte–Marosvásárhelyi Medicina 3:0 (25:21, 25:17, 25:15),
Marosvásárhelyi Medicina–Kárácsonkői Unic 3:0 (25:23, 29:27, 25:16),
Karácsonkői Unic–CSM Târgovişte 2:3 (23:25, 25:17, 22:25, 25:22, 6:15).
Elődöntők:
Marosvásárhelyi Medicina–Balázsfalvi Alba 0:3 (14:25, 17:25, 18:25),
Jászvásári Penicilina–CSM Târgovişte 0:3 (15:25, 16:25, 13:25),
5. helyért: Karácsonkői Unic–Kolozsvári U 3:0 (25:20, 25:18, 25:22),
Kisdöntő: Marosvásárhelyi Medicina–Jászvásári Penicilina 1:3 (19:25, 26:24, 20:25, 21:25),
Döntő: Balázsfalvi Alba–CSM Târgovişte 3:1 (23:25, 25:23, 25:23, 25:23).

Kilencedikként zárja az alapszakaszt a Medicina

Kiegyenlített küzdelemben, ötszettes mérkőzésen szenvedett vereséget a Marosvásárhelyi Medicina a Lugosi VSK-val szemben, ezzel biztossá vált, hogy a 9. helyen zárja a női röplabda-bajnokság alapszakaszát.

Egy játszmát nyertek meg a címvédő otthonában

Az élvonalbeli női röplabda-bajnokság 20. fordulójában a várakozások szerint vereséget szenvedett a bajnoki címvédő Balázsfalvi Alba otthonában a Marosvásárhelyi Medicina, azonban egy szettet mégis sikerült megnyernie.

2017. február 26., vasárnap

Legyőzte riválisát a Medicina

Szoros mérkőzésen négy játszmában felülmúlta a Karácsonkői Unic csapatát a Marosvásárhelyi Medicina a női röplabda A1 osztály 19. fordulójában.

2017. február 18., szombat

Egy szettig bírta a Medicina

Felnőtt ellenfele szintjére, mégis három játszmában alulmaradt a Marosvásárhelyi Medicina a Bukaresti CSM vendégeként az élvonalbeli női röplabda-bajnokság 18. fordulójában.

2017. február 11., szombat

Bajnokesélyestől szenvedett vereséget a Medicina

Három játszmában alulmaradt a Marosvásárhelyi Medicina a jóval esélyesebb CSM Târgoviștével szemben a női röplabda A1 osztály 17. fordulójának szombati játéknapján.

2017. február 05., vasárnap

Hozta a kötelezőt a Medicina

Megismételte a Bukaresti Dinamo elleni hazai kiváló játékát a Marosvásárhelyi Medicina, és magabiztosan nyert a Galaci CSU otthonában az élvonalbeli női röplabda-bajnokság 16. fordulójában.