Visszavágott Botoșani csapatának az ASA

Fotó: Boda L. Gergely

Egymás után második mérkőzését nyerte meg a Marosvásárhelyi ASA, a labdarúgó 1. Liga 19. fordulójában vasárnap hazai pályán legyőzte az FC Botoșani-t.

Horváth Bálint Ottó

2016. december 05., 00:362016. december 05., 00:36

2016. december 05., 09:002016. december 05., 09:00

Teljesen havas pályán játszották a Sziget utcai stadionban megrendezett mérkőzést, ez pedig jelentősen megnehezítette a játékosok dolgát. A mostoha körülmények ellenére jó iramban, vendég-helyzetekkel kezdődött az összecsapás, majd ezután Morar szabadrúgásával veszélyeztetett az ASA. A folytatásban Botoșani irányított, de nem tudott újabb lehetőséget kialakítani, csak szünet előtt, amikor Dimitrov távoli lövése megpattant, és elkerülte a kaput.

Két gyors gól pihenő után

A második félidő lényegében 2–0-s ASA-vezetéssel kezdődött, hiszen a szünet utáni első két percben a hazaiaknál előbb Constantin indításából Kuku, majd Rus beadásából Morar szerzett gólt, sőt utóbbi nem sokkal később még egy nagy helyzetet kihagyott. Ezután megpróbáltak felállni a moldvaiak, és Vasvári erős lövésénél Mingote nagyot védett. Kétgólos előnyük birtokában a vásárhelyiek főként a védekezésre és az ellentámadásokra összpontosítottak, majd negyedórával a vége előtt emberhátrányba kerültek, miután a szünetben becserélt Ciolacut két sárga lapja miatt kiállították. A végéig még nagyobb fölényben játszott Botoșani, azonban a hazaiak remekül védekeztek, és a végéig kihúzták kapott gól nélkül.

Győzelmével az ASA visszavágott az Botoșani-ban elszenvedett 4–2-es vereségért.

Megkaphatják a fizetésük egy részét

A mérkőzést követően Dan Alexa, az ASA vezetőedzője elégedetten nyilatkozott csapata teljesítményéről: „Jobban sikerült alkalmazkodnunk a nehéz pályához, és ennek állapota hozzásegített a győzelemhez. Úgy játszottunk, ahogyan kértem a fiúktól, az előző meccsekhez képest más kezdőcsapatot állítottam fel, és az eredmény mutatja, hogy jó döntést hoztam, hiszen a két gól mellett még kétszer betalálhattunk volna.” A szakvezető bizakodó a klub anyagi helyzetének javulását illetően, és elmondta, ígéretet kaptak a vezetőségtől és várják, hogy a következő napokban megkapják a fizetésük egy részét, hiszen a játékosok közül egyeseknek ebben az évben egyáltalán, másoknak több hónapja semmilyen pénzt nem utaltak.

A Concordia Chiajna elleni idegenbeli győzelem után sorozatban második mérkőzését nyerte meg az ASA, ezzel 9 ponttal (egyelőre késik a szövetség pontlevonásos büntetése) rendelkezik a tabella 13., utolsó előtti helyén, és a következő fordulóban a fővárosba utazik, ahol a Bukaresti Dinamo (szombat 20.30) fogadja.

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 19. forduló, vasárnap, Marosvásárhely, Sziget utcai stadion, 500 néző:
Marosvásárhelyi ASA–FC Botoșani 2–0 (0–0),
gólszerzők: Kuku (46.), Morar (47.)
ASA: Mingote – Matei, Cordoș, Dobrosavlevici, Mendy – Mureșan, Constantin (Candrea, 90+1.), Zicu (Ciolacu, 46.), Morar, Rus – Kuku (Netzer, 90+3.). Vezetőedző: Dan Alexa.
Botoșani: Iliev – Dimitrov, Plămadă, Burcă, Mușat – Cucu, Vașvari, Herghelegiu (Juncănaru, 89.),  Fülöp L. (Roman, 50.), Târnovan – Astafei (Greu, 74.). Vezetőedző: Leo Grozavu.
Vezették: Horațiu Feșnic (Kolozsvár), Octavian Șovre (Nagyvárad), Iulian Radu (Bukarest)