Veretlen maradt az FK Csíkszereda

Fotó: Veres Nándor

Hét forduló után, hat lejátszott mérkőzést követően is veretlen maradt az FK Csíkszereda a román labdarúgó 3. Liga 1. csoportjában. A csíkiak pénteken délután a Barcarozsnyói ACS Olimpic Cetate együttesét győzték le 2–1-re.

2016. október 15., 11:452016. október 15., 11:45

2016. október 15., 12:152016. október 15., 12:15

Látványosan kezdődött a találkozó, az első percekben több gólhelyzetet dolgozott ki az FK, gólt mégis a vendégek lőttek. A 7. percben, az első rozsnyói támadásnál egy jobb oldali szabadrúgásból beívelt labdára az FK hátvédei nem tudtak reagálnak időben, a pattogó labdát pedig Bogyor közelről a csíki kapuba fejelte (0–1). Egy percre rá kiegyenlített a hazai alakulat, Györgyi jobb oldalról érkező beadását Bajkó a kapu közelében megcsúsztatta, az irányt változtató labda pedig a kapuban kötött ki (1–1).

A második játékrész jól indult az FK számára, a 48. percben Györgyi büntetőt harcolt ki, a fiatal játékos balról tört be az ellenfél tizenhatosára, de már nem volt ideje lőni, mert azelőtt buktatták. A megítélt büntetőt Bajkó értékesítette, a vendégek kapusa még beleért, de a labda így is becsorgott a kapuba (2–1).

A mérkőzés utolsó felében mindkét együttes több veszélyes gólhelyzetet alakított ki, de a két kapus, Boros Renátó (FK), illetve Mihók Levente (Cetate) parádés védéseket mutatott be. A mérkőzés hajrájának legveszélyesebb helyzetet a vendégek hagyták ki, a csíki csapat 16-os vonalról megítélt szabadrúgást Sorin Marin tekerte kapura, de Boros menteni tudott.

Mestermérleg
Lengyel Roland, az FK Csíkszereda vezetőedzője: „Az egyenlítő találatunk után próbáltunk nyomást gyakorolni az ellenfélre, de nagyon türelmetlenek voltunk, és kapkodtunk a támadó harmadban. Indokolatlanul nagyon sok labdát veszítettünk, és abból veszélyes kontrákat vezetett az ellenfél. A második félidőben próbáltunk nekiugrani az ellenfélnek. A vezető találatunk után meg volt az esélyünk, hogy nagyobb arányba megnyerjük a mérkőzést, de valahogy nem sikerült ma értékesíteni a lehetőségeinket, és az utolsó húsz percben még be is szorultunk, akár a döntetlent is kihozhatta volna az ellenfél. De, gratulálok a csapatnak. A győzelmet nem kell megmagyarázni.”

Eredmény, 3. Liga, 1. csoport, 7. forduló:
FK Csíkszereda–Barcarozsnyói ACS Olimpic Cetate 2–1 (1–1). Gólszerzők: Bajkó Barna (7. és 48. perc, a másodikat büntetőből), illetve Sorin Bogyor (7.). Játékvezetők: Dragoș Nicolae Lunca, Antal Csaba és Paul Bogdan Pojar (mindhárman Kolozsvár). Megfigyelők: Ionel Munteanu és Cristian Sava (mindketten Bákó).

CSÍKSZEREDA: Boros Renátó – Majzik Adrián (Székely Ervin, a 88. perctől), Csonka Bonifác, Vízi Tamás, Lőrincz József, Györgyi Arthur (Claudiu Gâlia, 89.), Csűrös Attila, Cătălin Savin, Csiszér Balázs (Szabó Géza, 74.), Ilyés Róbert (Ayrton de Oliveira, 79.), Bajkó Barna. Vezetőedző: Lengyel Roland.

BARCAROZSNYÓ: Mihók Levente – Sorin Bogyor (Răzvan Șimon, 53.), Gabriel Dobre (Cristrian Cocan, 28.), Vlad Potecu, Bogdan Neculăescu, George Vlăsceanu, Cosmin Stăncuță, Ionuț Robu (Alexandra Haidău, 70.), Sorin Marin, Robert Vasiloi (Portic Tepertyu, 77.), Nicolae Marian. Vezetőedző: Daniel Bona.

Az FK Csíkszereda hat mérkőzést játszott, a mérleg: négy győzelem és két döntetlen. A csíki együttes kedden, a hétközi fordulóban a Brăila megyei Sportul Chișcani otthonában vendégszerepel, majd pénteken a Metalopsort Galați együttesét fogadja.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2017. március 10., péntek

Erjesztőtartályok miatt maradt el a mérkőzés

Nem rendezték meg csütörtök délután a Székelyudvarhelyi Vasas Femina II.–Marosvásárhelyi ASA mérkőzést a női labdarúgó Román Kupa nyolcaddöntőjében.

Nehéz meccs vár a csíki futballistákra

Első tavaszi hazai mérkőzésén a Neamț megyei Románvásár csapatát fogadja az FK Csíkszereda a román labdarúgó 3. Ligában. Lengyel Roland vezetőedző szerint nehéz meccsre kell számítani szombaton.

2017. március 09., csütörtök

Megoldódni látszanak az SZFC kapusgondjai

Hazai pályán játszik a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Liga 17. fordulójában, szombaton 15 órakor a súlyos anyagi gondokkal küzdő Bákói SC csapatát fogadja a sétatéri stadionban.

2017. március 08., szerda

Nyert a Bernád a gyergyóremetei Falurészek Kupáján

Tizenegy csapat mérte össze a tudását Gyergyóremetén az immár komoly hagyománnyal rendelkező Falurészek Kupáján. Hatodik alkalommal rendezték meg a kispályás labdarúgótornát, péntektől vasárnapig zajlottak a mérkőzések .

Nem volt ellenfele a csíkszentkirályi lánycsapatnak

Megyei szakaszához érkezett a Tymbark-kupával díjazott gyermeklabdarúgó-torna. A legkisebbek, az U8-as korosztály legjobbjai Csíkszentkirályon találkoztak.

2017. március 07., kedd

Kápolnásfalu és Csíkszentkirály lánycsapatai jutottak a döntőbe

Gyergyóholló volt a házigazdája az 5–8. osztályos falusi iskolák női csapatai számára kiírt bajnokság megyei szakaszának.

2017. március 06., hétfő

Élre állt a Vasas Femina II.

Bravúros győzelmet aratott szombaton a Székelyudvarhelyi Vasas Femina II. a Szatmárnémeti Junior otthonában. A női labdarúgó 1. Liga 8. fordulójában rendezett mérkőzés szünetében még kétgólos hátrányban volt, de végül 4–2-re nyert.

2017. március 05., vasárnap

Sereghajtóként az ASA pontot rabolt a Steauától

Hatékony játékával a Marosvásárhelyi ASA pontot szerzett a Bukaresti Steaua otthonában a labdarúgó 1. Liga alapszakaszának 26., utolsó fordulójában.

2017. március 03., péntek

Pontszerzéssel kezdett az SZFC

Két ellentétes félidőt játszott a labdarúgó 3. Liga 16. fordulójában a Székelyudvarhelyi FC, pénteken délután a táblázaton ötödik Románvásári VSK otthonában 1–1-re végzett a házigazdával.

Nyert Vasluiban az FK Csíkszereda

Győzelemmel kezdte a tavaszi idényt a román labdarúgó 3. Ligában az FK Csíkszereda. A 1. csoport éllovasa a csoport harmadik helyén álló Atletico Vaslui otthonában győzött 1–0-ra.

Hirdessen a Székelyhonon!
Ma feladja, hamarosan megjelenik,
rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!
Ma feladja, hamarosan megjelenik, rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!