Vendégsikerek az Udvarhely körzeti bajnokságban

Fotó: Pál Árpád

Tizenkilenc mérkőzést rendeztek múlt hét végén az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójában, a három csoportban kilenc vendéggyőzelem született, továbbá két döntetlent is feljegyeztek.

Zátyi Tibor

2016. szeptember 27., 18:412016. szeptember 27., 18:41

2016. szeptember 27., 18:452016. szeptember 27., 18:45

Iramos volt a forduló A csoportbeli rangadója Nagygalambfalva és Malomfalva között. Az első játékrészt a házigazda uralta, a szünetig kétgólos előnyre tett szert. Térfélcsere után feljavult a vendégek játéka, hamar szépítettek, majd közel álltak az egyenlítéshez is. Ez viszont nem jött össze, Nagygalambfalva újabb gólt szerzett a hajrában, a malomfalviak erejéből pedig csak az eredmény kozmetikázására futotta.

Szentlélek ismét egy szomszédos település csapatával mérkőzött meg, ezúttal Farkaslakát fogadta (az előző fordulóban Malomfalván játszott). A házigazdának sikerült megszereznie a vezetést az első játékrész közepén, majd betömörült saját kapuja előterébe. A farkaslakiak csak a szünet után tudták feltörni a szentléleki védelmet, de hiába rohamoztak, vagy a védők tisztáztak, vagy a kapufa mentette meg a hazaiakat. Végül a győztes gól a 90. percben esett, Farkaslaka mindhárom pontot elvitte, így továbbra is százszázalékos a körzetiben.

Betfalva is megszerezte első sikerét a bajnokságban, két év után győzte le ismét a fiatfalviakat. Izgalmas volt a Lövéte–Sporting mérkőzés, mindkét csapat megnyerhette volna a találkozót, de végül igazságos döntetlen született.

A B csoportban rendezett Csekefalva–Korondi Ifjúság rangadó első húsz perce után úgy tűnt, hogy az addig sziporkázó hazaiak sima győzelmet aratnak, ám nagy fordulat következett, a vendégek átvették a mérkőzés irányítását. A második félidőben a csekefalviak nem találták az egyre jobban játszó korondiak ellenszerét, végül sima vereséget szenvedtek. Úgy tűnt, hogy egy órányi játék után Székelyderzs magabiztos sikert arat, ám Kápolnás csapatának játékosai ismét kitűntek küzdeni akarásukkal: 2–0-s állásról fordítva 5–2-re győztek. Hodgya is elpuskázta a hazai sikert, hiszen előbb 2–0-ra, majd 3–2-re is vezetett Bögöz ellen, ám végül 6–3-as vereséget szenvedett.

Fordulatos mérkőzésen szerezte meg a három pontot a C csoport listavezetője, Siménfalva: Máréfalván hiába vezetett 2–0-ra, a házigazda a második félidő közepén egyenlített. A vendégek győztes találata a hajrában esett, addig mindkét csapatot a kapufa mentette meg a góltól.

Jogos volt az első ülésen a zetelakiak által elmondott panasz, hogy amíg náluk rend és tisztaság uralkodik az öltözőkben (és még meleg vizet is biztosítanak), addig néhány helyen továbbra is rendetlenség és piszok van az öltözőkben. Igyekezzen minden csapat megoldani ezt a problémát, legalább egy lavórnyi vizet biztosítsanak, hogy a mérkőzés után a vendégcsapat játékosai megmoshassák a kezüket.

Folyamatosan hűl le az idő, ezért a szakbizottság felhívja a játékosok figyelmét, hogy a szabályzat szerint a mez alá ugyanolyan színű melegítőt szabad felvenni. Ugyanakkor arra kéri a játékvezetőket, hogy ezt a szabályt is alkalmazzák.

Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokság, hétvégi eredmények:
A csoport, 4. forduló:
Betfalva–Fiatfalva 3–1 (1–1), vezették Kovács B. – Szabó Sz., Feleki B., gólszerzők Zoltáni Róbert (38., 53.), Joó Szilárd (70.), illetve Fazakas Norbert (3.);
Agyagfalva–Felsőboldogfalva 1–0 (0–0), vezették Pál M. – Fazakas L., Molnár E., gólszerzők Birtalan Szabolcs (84.);
Lövéte–Sporting 2–2 (1–1), vezették Ilyés Cs. – Incze Á., Incze D., gólszerzők Demeter László (6.), Tankó Levente (65.), illetve Gudor Elemér (44.), Balázsi Zoltán (75.);
Szentlélek–Farkaslaka 1–2 (1–0), vezették Kovács B. – Kátai T., Biró E., gólszerzők Hegyi Hunor (25.), illetve Fancsali Levente (46.), Jankó Levente (90.);
Nagygalambfalva–Malomfalva 3–2 (2–0), vezették Fodor J. – Szécsi Cs., Fazakas K., gólszerzők Csíki Szabolcs (15.), Kovács Levente (37., 84.), illetve Sinka Lajos (54.), Vass Arnold (87.);
Zetelaka–Szentegyháza 4–2 (3–1), vezették Tifán A. – Bartos L., Ozsváth A., gólszerzők András Ervin Sándor (3.), Sánduly Barna (6.), Benedek Zsolt (33.), Bíró Csaba (90.), illetve Gergely Tibor (43.), Molnár Zoltán (70.).

B csoport, 4. forduló:
Gagy–Parajd 1–1 (0–0), vezették Pál M. – Fazakas L., Molnár E., gólszerzők Bedő Huba (81.), illetve Fülöp Zoltán (65.);
Farcád–Bogárfalva 6–1 (3–0), vezették Tamási Z. – Csiszár F., Puja T., gólszerzők Kádár Csaba (14., 27.), Miklós Szabolcs (40.), Andrási László (61.), Péter Imre (84.), Lajos Mózes (89.), illetve Bálint Lóránt (51.);
Székelyderzs–Kápolnásfalu 2–5 (1–0), vezették Barabás Z. – Csíki I., Kovács L., gólszerzők Dénes Attila (5.), Orbán Csaba (52.), illetve Péter Béla (59.), Lőrincz Ádám (61.), Both Lajos (70., 71., 86.);
Hodgya–Bögöz 3–6 (2–2), vezették Szabó A. – Bartos L., Incze Á., gólszerzők László Csaba (5., 16.), Józsa Sándor (46.), illetve Demeter Attila (21., 24., 50.), Tófalvi Lajos (60.), Czincziri Ernő (75.), Csáki Ferenc (90+2.);
Zetelaka II.–Székelyvarság 0–3 (0–0), vezették Hegyi H. – Bán Zs., Karsai A., gólszerzők Dénes Tibor (50.), Szász Zsolt (56., 68.);
Nagygalambfalva II.–Alsóboldogfalva 3–1 (2–0), vezették Tifán A. – Ozsváth A., Csíki A., gólszerzők Benedek Elemér (15., 37., 66.), illetve Barabás János (55.), kiállítva Sándor László (72., Alsóboldogfalva);
Csekefalva–Korondi Ifjúság 3–6 (2–3), vezették Fodor J. – Szécsi Cs., Ráduly I., gólszerzők Murvai István (4., 77.), Szőcs Attila (44.), illetve Varga György (23., 42., 63., 64.), Ambrus Zoltán (36.), Bertalan Imre (88.).

C csoport, 4. forduló:
Alsósófalva–Kissolymos 0–5 (0–2), vezették Csiszár F. – Tamási Z., Puja T., gólszerzők Fogarasi Szilárd (11., 57.), Fazakas János (19., 51.), Nagy Gyula (90+2.);
Betfalvi Ifjúság–Kányád 3–1 (2–0), vezették Fazakas K. – Fodor J., Nagy Z., gólszerzők Váradi Károly (9.), Dodó Szabolcs (36., 55.), illetve Zoltán Ferenc (79.);
Máréfalva–Siménfalva 2–3 (1–2), vezették Ilyés Cs. – Incze D., Farkas H., gólszerzők Bara András (45.), Olasz Bence (54.), illetve Tarcsafalvi Lóránt (3., 85.), Pálfi Attila (10.);
Parajdi SK–Homoródszentpéter 7–0 (2–0), vezették Kovács B. – Kátai T., Biró E., gólszerzők Laczkó Levente (8., 14.), Simófi Zoltán (50.), Nagy Attila (52., 55., 75.), Ambrus Attila (62.);
Zeteváralja–Kobátfalva 2–3 (1–2), vezették Hegyi H. – Bán Zs., Karsai A., gólszerzők Ilyés Richárd (6., 66.), illetve Somai Szabolcs (36.), Márton Ferenc (41.), László Attila (68.), kiállítva Bálint Barna (Kobátfalva, 86.);
Oklánd–Homoródszentmárton 2–5 (1–3), vezették Barabás Z. – Csíki I., Kovács L., gólszerzők Godra Zsigmond (28.), Miklós Adolf (84.), illetve Bencze Rajmund (3.), Györfi Norbert (9.), Kerekes Attila (15., 62.), Lakatos Sándor (80.).