Több mérkőzés kimenetele is a hajrában dőlt el

Fotó: Mihály Csaba

A hatodik fordulóval folytatódott hétvégén az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokság. Az A csoportban Lövéte megtartotta első helyét, míg az újonc Felsőboldogfalva legyőzte a címvédő Farkaslakát. A B-ben Agyagfalva ismét az élen áll, miután Nagygalambfalva II. legyőzte Székelyderzset. A C-ben Varság újabb, ezúttal szerencsés győzelmet aratott.

Zátyi Tibor

2015. október 06., 17:462015. október 06., 17:46

2015. október 06., 18:052015. október 06., 18:05

A jó kapusteljesítménynek köszönhetően nem került komoly hátrányba hazai pályán Fiatfalva az éllovas Lövéte ellen. A szünet után egy büntetőből és egy védelmi hibát kihasználva fordított a házigazda, de ellenfele nagyot küzdve talpra állt, és a hajrában megszerezte a győztes gólt.

A Korondi SE–Nagygalambfalva mérkőzésen a vendégek az első félidő végén átvették a vezetést. A folytatásban hiába támadt ki a házigazda, újabb gólt a vendégek lőttek ellentámadásból. Korond botlásával Lövéte két ponttal vezeti a tabellát. Az újonc Felsőboldogfalvához látogatott Farkaslaka, a címvédő az első játékrészben sok helyzetet kialakított, egyet pedig gólra is váltott. A folytatásban visszaesett a játéka, a mérkőzés végén a hazaiaknak két pontrúgás elég volt a fordításhoz, a győztes gólt a 90. percben szerezték.

A Zetelaka–Malomfalva helyzetekben gazdag mérkőzés volt, a szurkolók azonban csak egy gólt láthattak, azt pedig les miatt érvénytelenítette a játékvezető. A Sporting–Betfalva mérkőzés az első félidőt követően úgy tűnt, hogy eldőlt, hiszen a hazaiak 4–1-re vezettek. Negyedórával a vége előtt szépített Betfalva, majd három kapufát is lőtt, közelebb már nem tudott férkőzni.

Etéd megszerezte első idei győzelmét a B csoportban, igaz, ellenfele, Farcád végig tíz emberrel játszott. Székelyderzs viszont elszenvedte első vereségét, a csoport rangadóján Nagygalambfalva II. otthonában kapott ki. Agyagfalvának nem jelentett gondot a több alapemberét nélkülöző Korondi Ifjúság legyőzése, így egyedül vezeti a táblázatot. Bogárfalva már zsebben érezhette a három pontot Hodgya ellen, hiszen a mérkőzés 87. percében még 2–1-re vezetett, ám ellenfele nem adta fel, sőt három gólt rúgott a lefújásig.

A C csoport első két helyezettje találkozott Varságon, a rangadó azonban csak nevében volt az, hiszen rengeteg hiba és pontatlanság jellemezte a csapatok játékát. A vendégek két szerencsés góllal kezdtek, majd visszavonultak védekezni. A varságiak rohamozni kezdtek, folyamatosan ledolgozták hátrányukat, és a 88. percben megszerezték a győzelmet.

Hitelesítették a Zeteváralja–Kissolymos mérkőzést, maradt a pályán elért 4–0, mivel a hazaiak két játékosának leigazolása rendben találtatott. Objektív okok, illetve a játékvezetők alacsony létszáma miatt néhány mérkőzés késve kezdődött.

A csoport, 6. forduló: Felsőboldogfalva–Farkaslaka 2–1 (0–1), vezették Benedek A. – Ráduly I., Benedek N., gólszerzők Gergely Tamás (82.), Kovács Tamás (90.), illetve Béla Levente (17.); Sporting–Betfalva 5–2 (4–1), vezették Kovács B. – Incze D., Barta Sz., gólszerzők Miklós Sándor (5., 23., 29.), Gudor Elemér (36.), Deák Levente (90.), illetve Putz Tamás (7.), Bogdan Sorodoc (75.); Szentábrahám–Szentlélek 2–3 (0–3), vezették Páll M. – Kiss I., Fazakas L., gólszerzők Kandó Csaba (63.), Gál Attila (65.), illetve Bence Norbert (18.), Hajdó László (25.), Miklós Antal (45.); Zetelaka–Malomfalva 0–0, vezették Sárkány J. – Incze D., Albert K.; Szentegyháza–Bögöz 3–1 (1–0), vezették Kovács B. – Bartos L., Nagy A., gólszerzők Tamás Sándor (14.), Demeter László (81.), Lázár Hunor (85.), illetve Tófalvi Lajos (65.), kiállítva Molnár Ernő (88., Szentegyháza); Fiatfalva–Lövéte 2–3 (0–1), vezették Barabás Z. – Szabó A., Feleki B., gólszerzők Fazakas László (67.), Varró Lajos (75.), illetve Demeter Emil (38.), Szász Lajos (83.), Forgács István (90+1.); Korondi SE–Nagygalambfalva 0–2 (0–1), vezették Szabó Sz. – Tamási Z., László E., gólszerző Képíró Róbert (40., 83.).

14. Szentábrahám 6 0 0 6 9–22 0

B csoport, 6. forduló: Etéd–Farcád 5–1 (1–1), vezették Kiss I. – Páll M., Fazakas L., gólszerzők Tekeres Domokos (32.), Gagyi Zoltán (47.), Simon Zoltán (52., 59.), Nagy Endre (65.), illetve Birtalan József (44., öngól); Nagygalambfalva II.–Székelyderzs 2–0 (1–0), vezették Bíró B. – Benedek A., Bencze N., gólszerzők Major Zsolt (36.), Vass Imre (59.); Korondi Ifjúság–Agyagfalva 1–5 (0–4), vezették Hegyi H. – Sárkány J., Ozsváth A., gólszerzők Máté Levente (78.), illetve Sorbán István (18.), Székely Imre (20.), Birtalan Szabolcs (25.), Zoltáni Róbert (44., 57.); Bogárfalva–Hodgya 2–4 (0–1), vezették Ilyés Cs. – Csiszár F., Bartha Sz., gólszerzők Hadnagy István (46.), Gergely Imre (60.), illetve Rátz Zsolt (6.), László Csaba (88.), Molnár Károly (89.), Dávid István (90.); Csekefalva–Gagy 2–1 (2–1), vezették Szabó Sz. – Tamási Z., Ráduly I., gólszerzők Kedei Barna (38.), Barabás László (44.), illetve Márton Levente (14.); Alsóboldogfalva–Kápolnás 2–4 (1–3), vezették Jenei Cs. – Bán Zs., Kiss Cs., gólszerzők Gábor István (21., 90+1.), illetve Lőrincz Ádám (8.), Both Lajos (13., 27.), Lőrincz Szabolcs (90+2.).

14. Farcád 6 0 2 4 5–15 2

C csoport, 6. forduló: Oklánd–Parajdi SK 2–1 (1–0), vezették: Incze D. – Ozsváth A., Bartalis B., gólszerzők Cseke Mihály (19.), Cseke Csongor (34.), illetve Kénesi Ferenc (64.); Máréfalva–Siménfalva 3–4 (1–3), vezették Csiszár F. – Ilyés Cs., Albert K., gólszerzők Mag Arnold (15.), Tófalvi Tihamér (56., 80.), illetve Tarcsafalvi Lóránt (8., 23.), Keresztes István (18.), Keresztes Zsolt (77.); Szentpéter–Alsósófalva 1–1 (0–0), vezették Bartos L. – Kovács B., Nagy A., gólszerzők Máté Balázs (79.), illetve Tófalvi Zsolt (52.); Kissolymos–Betfalvi Ifjúság 1–7 (0–2), vezették Jenei Cs. – Bán Zs., Kiss Cs., gólszerzők Bács Mihály (50.), illetve Daniel Amagdei (3., 60., 65.), Forgács Jenő (41., 69.), Gliga Róbert (53.), Dodó Zoltán (82.); Kányád–Zeteváralja 1–1 (0–1), vezették Szabó A. – Barabás Z., Feleki B., gólszerzők Száva Krisztofer (69.), illetve Csiki Imre (25.); Kobátfalva–Rugonfalva 3–0 (0–0), vezették Tamási Z. – Szabó Sz., László E., gólszerzők Mihálykó Imre (79., öngól), Domokos Norbert (81., 85.); Székelyvarság–Szentpál 3–2 (1–2), vezették Szécsi Cs. – Fodor J., Csiki I.; gólszerzők Pál Levente (44.), Tifán Csaba (63.), György Attila (88.), illetve Száva Lóránt (13., 19.).