Pontvesztés Bukovinában

Fotó: Halmágyi Zsolt

Közel állt a pontszerzéshez az FK Csíkszereda csapata a román labdarúgó 3. Liga negyedik fordulójában a Suceava megyei Bucovina Pojorâta otthonában. A hazai csapat a ráadás harmadik percében lőtt góllal győzte le 3–2-re a csíkiakat.

Székelyhon

2014. szeptember 21., 18:402014. szeptember 21., 18:40

2014. szeptember 21., 19:232014. szeptember 21., 19:23

A csíkszeredai focicsapat kalandos úton, hat és fél órás buszozás után, alig 45 perccel a kezdés előtt érkezett meg a helyszínre. A mérkőzés első felében a lábakban benne volt a hosszú út okozta fáradtság. Ezt a hazaiak a 8. és a 14. percben meg is büntethették volna, de Kuruc és Rus is nagy helyzetben hibázott. A bukovinai csapat fölényben játszott, így némileg a játék képével ellentétben a 18. percben büntetőhöz jutott az FK: Gliga jobboldali centerezésére rosszul jött ki a hazai kapus, és a ziccerbe kerülő Székellyel szemben szabálytalankodott. A büntetőt Bajkó Barna értékesítette (0–1). Amilyen váratlanul jött a csíki gól, ugyanolyan váratlanul érkezett a hazai találat is. Egy oldalbedobás Pădurariu elé került, aki fordulatból kapura lőtte a labdát, és a közel 25 méterről leadott lövése a csíki kapuban kötött ki (1–1).

A második félidő rosszul kezdődött az FK számára, Kisst kellett lecserélni, miután csúnyán beletérdeltek a combjába. Az 56. percben nagy gólhelyzetek voltak a csíki kapunál, előbb Majzik mentett óriásit Pădurariu elől, majd Kuruc fejese szállt el centiméterekkel Husar kapuja mellett. Csíki helyzetek következtek: előbb Lőrincz bombalövése jelezte, hogy van még itt keresnivaló, majd jött az újabb találat. Egy labdaszerzést követően Gliga iramodott meg a kapu felé. Mintegy 20 méteres lövését hárítani tudta Turiță kapus, majd a Gál elé érkező kipattanót is mentette, de a harmadik lövést már nem tudta kivédeni, Bajkó góljával vezetett a székelyföldi csapat (1–2).

Alig egy perc múlva lehetett volna növelni a különbséget, egy szépen felépített akció végén Gál a tizenhatos sarkáról lőhetett, de a labda centikkel a hosszú sarok fölé ment. A 75. percben aztán jött a pofon. Középpályán labdát veszített az FK, a kapu elé ívelt labdával Rus iramodott meg lesgyanús helyzetből, Majzik becsúszva szerelte, a vaslui-i játékvezető pedig büntetőt ítélt, amelyet Buhăcianu végzett el védhetetlenül (2–2). Hátra volt még 15 perc, az Ilyés Róbert és Albu László edzők által dirigálta csíkiak biztosan védekeztek, ám minden egy az egy elleni párharcot elveszítettek – a játékvezető mindenre szabálytalanságot ítélt. Még így is lett volna esély a győzelemre, de a 88. percben Fodor lövése kissé elkerülte a kaput. Fokozatosan szorult be saját térfelére az FK, de a hazaiak ívelgetése nem járt sikerrel. Egészen a 93. percig, amikor egy jobboldali szögletet követően a csíki hátvédek szabadon hagyták Kurucot, aki okos mozdulattal a csíki kapu bal sarkába lőtte a labdát, megszerezve a Pojorâta győztes találatát (3–2). A csíki együttes a játék alapján megérdemelte volna a döntetlent. Eredmény, 3. Liga, 1. csoport, 4. forduló:

Bucovina Pojorâta–FK Csíkszereda 3–2 (1–1). Gólszerzők: Pădurariu (32. perc), Buhăcianu (75., büntetőből) és Kuruc (90+3.), illetve Bajkó Barna (20. és 70., az elsőt büntetőből). Sárga lapok: Turiță, Prundean, Paîca, Răzlog, Kuruc, Ioisița, illetve Lőrincz, Székely, Majzik, Gál, Măgirescu. Pojorâtai stadion, kb. 400 néző. Vezették: Răzvan Beldiman (Vaslui), Mihăiță Noroc és Ionel Tănase (mindketten Botoșani). Megfigyelők: Niculae Botezatu (Piatra Neamț) és Ilie Andrici (Botoșani).

Pojorâta: Turiță – Prundean (Cherariu, 54.), Paîca, Răzlog, Kuruc (Tivodar, 93.), Dutică, Ioisița (Cuciuraisu, 86.), Stănescu (Platon, 68.), Pădurariu, Buhăcianu, Rus. Edző: Bogdan Marius Grosu.

Csíkszereda: Husar – Kicsi (Kovács, a 79. perctől), Lőrincz, Székely (Măgirescu, 70.), Majzik, Gál, Tankó, Csűrös, Gliga, Bajkó (Szőcs, 84.), Kiss (Fodor, 47.). Edzők: Ilyés Róbert és Albu László.

További eredmények: Zágoni FC–Bákói Aerostar 2–0, Papolci FC–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0–3, Ceahlăul Piatra Neamț II. csapata–Petrotub Roman 0–1, Sporting Lieşti–Cetatea Târgu Neamţ 3–4 és Știința Miroslava–CSM Paşcani 2–1. A Bucovina Rădăuţi szabadnapos volt.

Négy forduló után Csíkszereda, Roman, Sepsiszentgyörgy, Târgu Neamţ és Miroslava egyaránt 9-9 pontot összesített.

A következő forduló (szeptember 26-27.) műsora:

Péntek: Zágon–Miroslava, Aerostar–Lieşti és Târgu Neamţ–Papolc. Szombat: Csíkszereda–Ceahlăul II., Sepsi OSK–Rădăuţi és Roman–Paşcani. Minden mérkőzés 17 órakor kezdődik. Pojorâta szabadnapos.