Nagy pofon Giurgiuban

Fotó: FACEBOOK

Egy fordulóval a bajnokság vége előtt helycsere történt a labdarúgó 1. liga élén: a Marosvásárhelyi ASA gyenge játékkal 3–1-re kikapott az Astra Giurgiu otthonában, a Steaua viszont hazai pályán 2:0 arányban legyőzte az FC Botoşani-t, így a fővárosiak két ponttal átvették a vezetést a ranglistán.

Horváth Bálint Ottó

2015. május 25., 02:432015. május 25., 02:43

2015. május 25., 08:572015. május 25., 08:57

Vasárnap este azonos időpontban játszotta mérkőzését a két bajnokesélyes. A vásárhelyi együttes tisztában volt vele, hogy rendkívül nehéz összecsapás következik, ez pedig nem is volt másként, ugyanis az Astra már a találkozó elejétől nagy lelkesedéssel játszott. Miután az első negyedórában egy-egy helyzet adódott mindkét oldalon, a 19. percben a hazaiak megszerezték a vezetést Denis Alibec révén.

Ezután kissé visszahúzódtak, a szünet közeledtével az ASA veszélyeztetett, a 37. percben Bumba gyönyörű góljával kiegyenlített. Eközben a fővárosi Nemzeti Arénában a Steaua félidőben magabiztosan 2–0-ra vezetett, ezzel megelőzte az ASA-t a tabellán. Jobban kezdték a második játékrészt a vendégek, azonban hamar átvette az irányítást az Astra, amely a 64. percben Alibec második góljával ismét előnyhöz jutott.

Az utolsó negyedórában mindent megpróbált az egyenlítésért Liviu Ciobotariu és legénysége, azonban Manolov és Axente csatárok pályára küldésével is erőtlenek voltak a támadásaik. Három perccel a rendes játékidő vége előtt egy későre beintett hazai lesgól után tömegverekedés tört ki Stăncioiu kapujánál, aminek következtében több percig félbeszakadt a mérkőzés, és Ben Youssef, valamint Laban az Astrától, illetve Gonzalez és a cserepados Viciu a vásárhelyiektől piros lapot kapott.

A játék folytatásával tovább próbálkozott az ASA, majd a 90+7. percben az Alibec helyére érkezett Kehinde Fatai egyedül vezethette a labdát Stăncioiu kapujára, és könnyű góljával beállította a 3–1-es végeredményt. A bukaresti mérkőzésen a Steaua az utolsó félórában kilenc játékossal megőrizte előnyét, ezzel két ponttal átvette a vezetést a ranglistán. Az utolsó fordulóban dől el a bajnoki cím sorsa, csütörtökön az ASA hazai pályán fogadja a Galaci Oţelult, a Steaua a Jászvásári CSMS otthonában játszik.

A mérkőzés után Liviu Cobotariu a következőket nyilatkozta: „Csalódott vagyok az eredmény miatt. Az Astra jól játszott, gratulálok a hazaiaknak, megérdemelték a győzelmet. Rosszul kezdtük a találkozót, hamar hátrányba kerültünk. Bumba találatával sikerült kiegyenlítenünk, azonban a második félidőben újabb gólokat kaptunk, ezután pedig kevés lehetőségünk volt az egyenlítésre. Ezzel az eredménnyel csökkentek az esélyeink megnyerni a bajnokságot, azonban az utolsó fordulóban mindenképpen le kell győzzük Galacot hazai pályán, és reménykedünk, hogy a Steaua nem nyer Jászvásáron.”