Mureșan bombagóljai három pontot értek

Fotó: Haáz Vince

Tovább tart a Marosvásárhelyi ASA veretlenségi sorozata a Sziget utcai stadionban. Ezúttal emberelőnyét kihasználva fordított és nyert a Bukaresti Dinamo ellen a labdarúgó 1. liga 20. fordulójában.

Pál Gábor

2015. március 06., 22:352015. március 06., 22:35

2015. március 07., 17:292015. március 07., 17:29

Teltház előtt léptek pályára a csapatok. A forduló rangadójának számított a találkozó, hiszen a ranglista 3. és 6. helyén álló együttesek csaptak össze. Ennek megfelelően kezdődött a mérkőzés, melyen jó iramot diktált mindkét fél. Inkább a Dinamo kezdeményezett, de az ASA-nak is voltak lehetőségei a meccs első részében. Stăncioiu már a 9. percben nagyot kellett védjen Cristescu helyzeténél.

Felpörögtek az események a 26. percben, amikor egy hazai szabadrúgást követően Manolov közeli lövésénél Filip mentett a gólvonalról (a kapufára rúgta a labdát, ahonnan kifelé pattant), majd a Dinamo ellentámadásánál Stăncioiu kapus kellett hárítson. Szünet előtt megszerezte vezető gólját a fővárosi gárda, a találkozó 43. percében Elhamed beadását fejjel értékesítette a lengyel Kamil Bilinski.

Pihenőt követően magasabb fokozatba kapcsolt az ASA, majd az 58. percben emberelőnybe is került, miután Machado utolsó emberként visszarántotta Claudiu Bumbát, aki előtt már csak a kapus állt (végül a szabadrúgást Mureșan a sorfalba lőtte).

Bekeményített támadósorában Liviu Ciobotariu edző, Hora helyett érkezett a friss Zicu, és a védekező Feussit váltotta a csatár Axente. Azonnal a cserék után Gabriel Mureșen több mint 25 méterről egy bombagóllal egyenlített a 66. minutumban, majd hat perccel később megszerezte a vezető találatot is egy még gyönyörűbb rúgással, amit valószínűleg beadásnak akart szánni, de a kapu felső sarkában landolt a labda.

Több említésre méltó esemény nem történt a mérkőzésen, így az ASA megőrizte hazai veretlenségi sorozatát. Nem lépett előrébb a tabellán Liviu Ciobotariu együttese, de három nap erejéig biztosan beérte a második pozícióban álló Petrolult (hétfőn este játszik). Legközelebb az ASA a Concordia Chiajna vendégeként lép pályára pénteken 16 ótrakor.

Labdarúgó 1. liga, 20. forduló (péntek):
Marosvásárhelyi ASA–Bukaresti Dinamo 2–1 (0–1)
Gól: Mureșan (66., 72.), illetve Bilinski (27.)
ASA: Stăncioiu – Feussi (Axente, 65.), Bejan, M. Constantin, L. Sepsi – G. Mureşan, N\'Doye – Bumba, Cl. Voiculeț (Gorobsov, 78.), Hora (Zicu, 55.) – Manolov
Dinamo: Naumovszki – Bărboianu, Machado, Bunoza, S. Filip – N. Grigore, Elhamed – Matei (Durimel, 61.), Cristescu (Boubacar, 67.), Alexe – Bilinski
Kiállítva: Machado (58., Dinamo)
Játékvezetők: Ovidiu Hațegan (Arad), valamint Oniţă Aurel (Konstanca) és Grigoriu Mircea Mihail (Bukarest) partjelzők.