Megvan az első pont

Nem sikerült győzelemmel indítani élvonalbeli menetelését a két év után visszatérő Marosvásárhelyi ASA-nak. A Sziget utcai stadionban rendezett a Kolozsvári Universitatea elleni találkozón több frissen igazolt játékos is szerepelt a hazaiak kezdőjében.

Horváth Bálint Ottó

2014. július 27., 13:332014. július 27., 13:33

2014. július 27., 13:532014. július 27., 13:53

Hatalmas esőben kezdődött el a szombat esti mérkőzés. A víztócsák miatt nehézkessé vált a labdakezelés, de a futás is. Mintegy 2500 vásárhelyi drukker látogatott ki az ASA első élvonalbeli meccsére, a vendégeket mintegy 800 szurkoló kísérte el, akik alig fértek a számukra kijelölt nézőtéren. A vásárhelyiekhez hasonlóan a kolozsváriak is több változtatást eszközöltek a keretükben a nyári átigazolási időszakban.

Éppen a napokban hagyta el az Universitatea együttesét az 1. liga góllövő listájának másodikja, Valentin Lemnaru, aki a Steauához igazolt. Távozásával eléggé meggyengült az egyetemi csapat támadósora. Adrian Falub, az ASA edzője öt új, a nyár folyamán érkezett labdarúgót küldött a kezdőcsapatába (Velayos, Balaur, Gorobsov, Székely és Henrique), a második játékrészben pedig kizárólag frissen igazolt játékosokat cserélt be, Goga, Sălăgeanu és Zicu személyében.

Az első tíz percben az ASA csapatkapitánya, Ousmane N\'Doye távoli erős lövése jelentette az addigi legnagyobb helyzetet, azonban Veszelovszki hárított. Ezt követően a vendégek voltak kezdeményezőbbek, komoly gólszerzési lehetőségük nem volt, de Karim Boutadjine a félidő közepén négy perc alatt kétszer próbálkozott egy-egy távoli bombával, amelyek közül az elsőnél kellett védenie Stăncioiunak.

Székely János helyzete jelentette a félidő utolsó fontos mozzanatát, aki védőjét kicselezte, de 15 méterről fölé lőtt. Röviddel ezután lesérült és szünetben a friss szerzemény, Dorin Goga váltotta, aki tizenegy éve a kolozsvári alakulatnál kezdte pályafutását, sőt, idén nyáron az U-tól is kapott ajánlatot. Nevéhez fűződik a második játékrész egyik legszebb momentuma rögtön az első percben: egy jobb oldali beadásnál ollózással próbálta a hálóba juttatni a labdát, és csak kevéssel szállt a kolozsváriak kapuja mellé.

A mérkőzés végéhez közeledve a vendégeknél Viveirost váltó Sauvadet két ízben is kihasználta a vásárhelyi védők rossz helyezkedését, lőni is tudott, de nem sikerült betalálnia. Összességében kiegyenlített játék jellemezte a mérkőzést, amelynek végén az ASA megszerezte első bajnoki pontját. Legközelebb augusztus 1-jén, pénteken 18.30 órától játszik az ASA idegenben, a Ceahlăul Piatra Neamț otthonában a 2. forduló nyitómérkőzésén.

Pazar gólokkal kezdődött a bajnokság

Fatai sarok, illetve Budescu szögletből szerzett góljával 2–0-ra nyert az Astra Giurgiu a Concordia Chiajna vendégeként az 1. liga nyitófordulójának péntek esti első mérkőzésén. Óriási érdeklődés övezte ugyancsak pénteken a CS U Craiova első élvonalbeli találkozóját, az oltyánok rangadóján a Zsilvásárhelyi Panduriit fogadták – a meccs 1–1-es döntetlennel végződött. Szombaton este a Bukaresti Steaua hátrányból fordítva 3–1 arányban ismét legyőzte a rivális Rapidot annak otthonában. Egy héttel ezelőtt a Liga-kupa nyolcaddöntőjében szintén idegenben diadalmaskodott (2–1).

Mureșan, Goga és Gorobsov hivatalosan az ASA-nál

Korábban már beszámoltunk arról, hogy Gabriel Mureșan és Dorin Goga nagyon közel állnak megegyezni a vásárhelyi klub vezetőségével. Leigazolásuk hétvégére megoldódott, Goga a Kolozsvári U ellen egy teljes félidőt töltött a pályán. Mureșan hivatalosan az ASA játékosa, de szombaton nem került be a keretbe, továbbra is a szerződése véglegesítéséhez szükséges iratokra vár.

Az olasz–argentin kettős állampolgárságú Nicolas Gorobsov is elkötelezte magát a vásárhelyiekhez erre a szezonra. Szülőhazájában, Argentínában kezdte pályafutását, majd családjával együtt Olaszországba költözött. A 24 éves középpályás labdarúgó négy olasz klubban játszott: Vicenza (2007–2009), Torino (2009–2010), Cesena (2010–2011, Nocerina (2012–2013). Ugyanakkor nem ismeretlen számára a román bajnokság sem, hiszen a 2011–2012-es idényben a Temesvári Polinál, míg tavaly az újonnan létrehozott ACS Polinál játszott.

Labdarúgó 1. liga, nyitóforduló, Sziget utcai stadion, Marosvásárhely, 3000 néző:
Marosvásárhelyi ASA–Kolozsvári Universitatea 0–0
ASA: Stăncioiu – Velayos, Balaur, Bejan, Sepsi – N`Doye, Gorobsov (Zicu, 80.), Székely (Goga, 46.), Voiculeț (Sălăgeanu, 71.) – Hora, Henrique.
U: Veszelovszki – Jovanovics, Neag, Ninu, Mușat – Bucșa, Costin – Boutadjine, Kovács (Sztojanovics, 75.), Viveiros (Sauvadet, 63.) – Jula (Mengolo, 83.).
Vezették: Ovidiu Haţegan (Arad), Octavian Şovre (Nagyvárad), Vladimir Urzică (Piatra Neamț)

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2017. március 10., péntek

Erjesztőtartályok miatt maradt el a mérkőzés

Nem rendezték meg csütörtök délután a Székelyudvarhelyi Vasas Femina II.–Marosvásárhelyi ASA mérkőzést a női labdarúgó Román Kupa nyolcaddöntőjében.

Nehéz meccs vár a csíki futballistákra

Első tavaszi hazai mérkőzésén a Neamț megyei Románvásár csapatát fogadja az FK Csíkszereda a román labdarúgó 3. Ligában. Lengyel Roland vezetőedző szerint nehéz meccsre kell számítani szombaton.

2017. március 09., csütörtök

Megoldódni látszanak az SZFC kapusgondjai

Hazai pályán játszik a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Liga 17. fordulójában, szombaton 15 órakor a súlyos anyagi gondokkal küzdő Bákói SC csapatát fogadja a sétatéri stadionban.

2017. március 08., szerda

Nyert a Bernád a gyergyóremetei Falurészek Kupáján

Tizenegy csapat mérte össze a tudását Gyergyóremetén az immár komoly hagyománnyal rendelkező Falurészek Kupáján. Hatodik alkalommal rendezték meg a kispályás labdarúgótornát, péntektől vasárnapig zajlottak a mérkőzések .

Nem volt ellenfele a csíkszentkirályi lánycsapatnak

Megyei szakaszához érkezett a Tymbark-kupával díjazott gyermeklabdarúgó-torna. A legkisebbek, az U8-as korosztály legjobbjai Csíkszentkirályon találkoztak.

2017. március 07., kedd

Kápolnásfalu és Csíkszentkirály lánycsapatai jutottak a döntőbe

Gyergyóholló volt a házigazdája az 5–8. osztályos falusi iskolák női csapatai számára kiírt bajnokság megyei szakaszának.

2017. március 06., hétfő

Élre állt a Vasas Femina II.

Bravúros győzelmet aratott szombaton a Székelyudvarhelyi Vasas Femina II. a Szatmárnémeti Junior otthonában. A női labdarúgó 1. Liga 8. fordulójában rendezett mérkőzés szünetében még kétgólos hátrányban volt, de végül 4–2-re nyert.

2017. március 05., vasárnap

Sereghajtóként az ASA pontot rabolt a Steauától

Hatékony játékával a Marosvásárhelyi ASA pontot szerzett a Bukaresti Steaua otthonában a labdarúgó 1. Liga alapszakaszának 26., utolsó fordulójában.

2017. március 03., péntek

Pontszerzéssel kezdett az SZFC

Két ellentétes félidőt játszott a labdarúgó 3. Liga 16. fordulójában a Székelyudvarhelyi FC, pénteken délután a táblázaton ötödik Románvásári VSK otthonában 1–1-re végzett a házigazdával.

Nyert Vasluiban az FK Csíkszereda

Győzelemmel kezdte a tavaszi idényt a román labdarúgó 3. Ligában az FK Csíkszereda. A 1. csoport éllovasa a csoport harmadik helyén álló Atletico Vaslui otthonában győzött 1–0-ra.

Hirdessen a Székelyhonon!
Ma feladja, hamarosan megjelenik,
rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!
Ma feladja, hamarosan megjelenik, rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!