Megtartotta első helyét az FK Csíkszereda

Fotó: Veres Nándor

Egygólos győzelmet aratott az FK Csíkszereda a román labdarúgó 3. Liga 9. fordulójában. Ilyés Róberték a Metalosport Galați együttesét győzték le pénteken délután hazai pályán, és megtartották vezető pozíciójukat az első csoportban.

2016. október 22., 11:502016. október 22., 11:50

2016. október 22., 11:532016. október 22., 11:53

A találkozó kezdetén a galaci csapat támadott többet, de az első negyedóra után az FK átvette a játék irányítását, és egymást követően több nagy gólhelyzetet alakított ki. A 15. percben Savin vezetett ellentámadást, a 16-os vonalánál gyönyörűen passzolt Bajkó elé, akinek nem sikerült a befejezés, a kapusba lőtte a labdát. A 23. percben újabb kihagyhatatlannak tűnő helyzet: Majzik beadását Bajkó a kapufára fejeli. Egy percre rá újabb ziccer, ezúttal Györgyi beadását Csiszér fejelte a kapu mellé. A 35. percben Bajkót a büntetőterületen szabálytalanul szerelték, de a játékvezető sípja néma maradt.

Szünet után folytatódnak az FK-támadások, az 53. percben Györgyi oldalbeadását Bajkó mintegy öt méterről a kapu fölé fejeli. A 74. percben aztán megtörik a jég: Györgyi jobboldali beadását követően Bajkó a rövid sarokba juttatja a játékszert (1–0). A hátralevő percekben okosan játszott a hazai együttes, s bár a vendégek mindent megpróbáltak, a kiválóan záró csíki védelmet nem sikerült áttörni.

Mestermérleg

Lengyel Roland, az FK vezetőedzője. „Feszült mérkőzés volt, az első tíz percben inkább a Metalosport akarata érvényesült, de ez helyzetben nem mutatkozott meg. Ezután kezdtük átvenni az irányítást, több veszélyes helyzetet teremtettünk, volt egy kapufánk is. Nagyszerűen játszottunk az első félidő közepén és utolsó részében. A második félidőben is beszorítottuk ellenfelünket, sokkal többet birtokoltuk a labdát, nagyon jó ritmusban és felfogásban játszottunk, számunkra egyértelmű volt, hogy a jobbik csapat győzött. A vendégcsapat szerintem az egy pontért jött, próbálta kibekkelni a mérkőzést, de szerencsére ez nem jött össze nekik. Nagyon fontos három pontot szereztünk, ráadásul tetszetős játékkal, örülünk, hogy maradtunk a tabella elején. A közönségnek mindenképp gratulálok, köszönjük szépen, hogy nagyszerűen biztatták a csapatot.”

Eredmény, román labdarúgó 3. Liga, 9. forduló, 1. csoport:
FK Csíkszereda–Metalosport Galați 1–0 (0–0). Gólszerző: Bajkó Barna (74. perc).

FK Csíkszereda: Nagy Barna – Majzik Adrián (Czimbalmas Zalán, a 85. perctől), Csonka Bonifác, Vízi Tamás, Lőrincz József (Székely Ervin, 88.), Györgyi Arthur, Csűrös Attila, Cătălin Savin, Csiszér Balázs (Szabó Géza, 65.), Ilyés Róbert (Ayrton de Oliveira, 90.), Bajkó Barna. Vezetőedző: Lengyel Roland. Technikai igazgató: Varga Károly.

További eredmények: Olimpia Rm. Sărat–Bákói SC 5–2, Atletico Vaslui–Bákói Aerostar 6–2 és CSM Paşcani–Barcarozsnyói Cetate FC 0–1. A Székelyudvarhelyi FC–Avântul Valea Mărului, Ştiinţa Miroslava–Sporting Lieşti és Szászhermányi FC–Sportul Chişcani mérkőzéseket szombaton délután 3 órától rendezik. A CSM Roman csapata szabadnapos.

A következő fordulóban az FK Csíkszereda újabb Galați megyei csapat ellen lép pályára, az Avântul Valea Mărului otthonában vendégszerepel.