Három vereség után magabiztos győzelem

Fotó: Boda L. Gergely

Eredményes és olykor szép játékkal is megörvendeztette közönségét a Marosvásárhelyi ASA, mely szombaton, a román labdarúgó 2. liga, II. csoportjának 20. játéknapján négygólos győzelmet aratott a CS Mioveni ellen.

Horváth Bálint Ottó

2014. március 30., 10:032014. március 30., 10:03

2014. március 30., 18:072014. március 30., 18:07

Mintegy 3 ezer ember látogatott ki a Sziget utcai stadionban szombaton este, a CS Mioveni elleni találkozóra, melyen jelentős lépést tett az ASA a rájátszásba kerülésért.

Már az első félidőben kétgólos előnyt szereztek a hazaiak. A 10. percben Voiculeţ bal oldali beadását Verdeş közelről az Argeş megyeiek hálójába fejelte. Az első félórában még kétszer veszélyeztetett a vásárhelyiek gólszerzője. Utána következett a vendégek legnagyobb helyzete az egész mérkőzésen: egy távoli lövésnél az ASA kapujában hivatalosan is debütáló Fejér Csongor éppen csak, de a léc fölé tornászta a labdát. A 43. minutumban Verdeş óriási gólhelyzetet hagyott ki néhány méterről, felfele csúsztatott ívelését kifogta a kapus. Három perccel később hibáját kijavította, Szilágyi Lóránd szabadrúgásból betekert labdáját szintén fejjel juttatta a hálóba. Ezt megelőzően Kovács István játékvezető két sárgalap miatt kiállította a vendégek játékosát, Ciprian Negoiţă-t (a második félidőben beállt Gueye is hasonló sorsra jutott a meccs végén).

Tíz emberre fogyatkozva, szünet után a vendégek kezdeményeztek először, de Fejér a helyén volt. Nem tartott sokáig ez a nagy fellángolás, az ASA hamar átvette a játék irányítását. Bobi Verdeş a 70. percben megszerezte a mesterhármast érő találatát: Hora távoli kísérletét Popescu kapus a vásárhelyi támadó elé ütötte, aki őt is kicselezve az üres hálóba lőtt. Onicaş 30 méterről eleresztett lövése még a kipattant a kapufáról, de három perccel a lefújás előtt Huiban még egyszer betalált, így néggyel nyert a vásárhelyi csapat. Rossz hír, hogy az összecsapáson két hazai játékost is sérülés miatt kellett lecserélni, a szenegáli N\'doye-t és Marius Tomozeit is, aki épp az előzőt váltotta az első játékrészben. Ennek ellenére sikerült Adrian Falub bemutatkozása a hazai közönség előtt.

Két forduló van még hátra a bajnokság alapszakaszából, az utolsó előtti találkozón Besztercén vendégszerepel a Marosvásárhelyi ASA együttese, a helyi Gloria ellen, április 5-én, szombaton 11 órától. Amennyiben legalább egy ponttal távozik erről a mérkőzésről a vásárhelyi alakulat, már biztos a rájátszásban való szereplése.

Román labdarúgó 2. liga, II csoport, 20. forduló:
Marosvásárhelyi ASA–CS Mioveni 4–0 (2– 0)
Vezették: Kovács István (Nagykároly), Aurel Oniţă (Konstanca) és Marius Cristian Marchidanu (Brăila).
ASA: Fejér – Hanca, Vârtic, Sepsi László, Szilágyi Lóránd – Onicaş, Voiculeţ (Tomozei 37., Huiban 61.) – Hora, Buhăescu – Verdeş (Petriş 83.)
Mioveni: Popescu – Cotigă, B. Stoica, M. Olteanu, Ct. Stan – V. Mazilu, C. Negoiţă, Biceanu, (Gueye 64.), Galan (Pasăre 64.) – Năstăsie – D. Ene (Popa 46.)
Gólszerzők: Verdeş (10., 45., 70.), Huiban (87.)

A 20. forduló további mérkőzései:
Resicabányai Metalul–Besztercei Gloria 2–1
Szatmárnémeti Olimpia–CSM Râmnicu Vâlcea 2–1
Minerul Motru–FC Olt Slatina 1–3
CS U Craiova–Nagyváradi Bihar FC 1–0
FC Universitatea Craiova–Aradi UTA – vasárnap 16 órakor kezdődik.

A bajnokság élmezőnye: 1. CS U Craiova 41 pont, 2. CSM Râmnicu Vâlcea 35, 3. Marosvásárhelyi ASA 31, 4. Resicabányai Metalul 31, 5. Szatmárnémeti Olimpia 31, 6. FC Olt Slatina 30.