Győzelemmel kezdte a bajnokságot az FK Csíkszereda

Fotó: Veres Nándor

Egygólos győzelemmel kezdte a román labdarúgó 3. Liga 2016/17-es idényét az FK Csíkszereda. A csíkiak a nyitófordulóban, pénteken délután 1–0-ára legyőzték az Atletico Vaslui együttesét.

Dobos László

2016. szeptember 03., 08:402016. szeptember 03., 08:40

A találkozó a játékvezetői lapok kitöltésénél felmerült gondok miatt 7 perccel később kezdődött, a kb. 300 néző előtt lejátszott mérkőzésen szinte végig a csíkiak támadtak, a vendégek jól védekeztek, és ellentámadásokkal próbálkoztak.

Az első komolyabb gólhelyzet a vendégek kapujánál adódott: a 10. percben Györgyi Arthur beadását a 17 éves Csiszér Balázs fejelte kapu mellé a labdát. Három percre rá megszerezhette volna a vezetést az Atletico Vaslui, de Buhănceanu beadását védte Nagy Barna, az FK Csíkszereda kapusa. Az első játékrészben még említésre méltó Györgyi kapu fölé szálló veszélyes lövése, illetve a vendégek szögletrúgása az első játékrész utolsó percében.

Szünet után felváltva vezettek támadásokat a csapatok, a nagyobb helyzetek a vendégek kapujánál adódtak, ahol előbb Györgyi lövése a kapu fölé szállt, majd Bajkó fejesét védte a vendégek kapusa. A 75. percben megszerezte a vezetést az FK Csíkszereda: Györgyi Arthur végzett el bal oldalról szabadrúgást, a beívelt labdát pedig a legmagasabbra ugró Csonka Bonifác a hosszú sarokba fejelte (1–0). A hátralévő percekben okosan tartotta az eredményt a hazai csapat, a játék a vendégek térfelén zajlott, és bár az utolsó percekben többet birtokolta a labdát az Atletico Vaslui, gólhelyzetet nem tudott kialakítani.

Mestermérleg
Lengyel Roland, az FK Csíkszereda vezetőedzője: „Nagyon nehéz mérkőzés volt, bár minden kezdet nehéz. Nem játszottunk igazán jól, de nagyon akartuk a győzelmet, a csapat oda is tette a szívét, és hozta az eredményt. Gratulálok is a csapatnak a hozzáálláshoz. Végig uraltuk a meccset, de a támadó harmadban már nem döntöttünk jól, az idő múlásával pedig a gól nélküli döntetlen feszülté tette a meccset.”

Eredmény: 3. Liga, 1. csoport, 1. forduló:
FK Csíkszereda–Atletico Vaslui 1–0 (0–0). Gólszerző: Csonka Bonifác (75. perc). Sárga lapok: Lőrincz, Bajkó és Antal, illetve Crăciun, Tartarău és Acostăchioaie. Játékvezetők: Cristian Moldoveanu (Sepsiszentgyörgy), Andrei Pavel Cojocaru és Viorel Pânzaru (mindketten Brassó).

Íme, a két csapat felállítása, a játékvezetői jegyzőkönyvbe kitöltött sorrend szerint:

CSÍKSZEREDA: Nagy Barna – Majzik Adrián, Csiszér Balázs (Antal Norbert, a 60. perctől), Lőrincz József, Györgyi Arthúr, Csonka Bonifác, Bajkó Barna, Savin Cătălin, Ilyés Róbert (Tankó Előd, 80.), Csűrös Attila, Vízi Tamás (Claudiu Gâlia, 60.). Edzők: Lengyel Roland, Ilyés Róbert és Vég Csongor. Technikai igazgató: Varga Károly.

VASLUI: Bogdan Cernat – Ionuț Macovei, Gabriel Crăciun, Sebastian Mihai Tartarău, Cristi Timiș, Codrin Epure (Ionuț Andrei Codreanu, 81.), Denis Ștefan Botezatu (George Agache, 73.), Valentin Buhănceanu, Ionuț Ovidiu Jugaru, Răzvan George Acostăchioaie, Daniel Alexandru Cristescu. Edző: Costinel Botez.

Az FK Csíkszereda a következő fordulóban (szeptember 9-10.) Neamț megyében, a CSM Roman otthonában vendégszerepelnek.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2017. március 10., péntek

Erjesztőtartályok miatt maradt el a mérkőzés

Nem rendezték meg csütörtök délután a Székelyudvarhelyi Vasas Femina II.–Marosvásárhelyi ASA mérkőzést a női labdarúgó Román Kupa nyolcaddöntőjében.

Nehéz meccs vár a csíki futballistákra

Első tavaszi hazai mérkőzésén a Neamț megyei Románvásár csapatát fogadja az FK Csíkszereda a román labdarúgó 3. Ligában. Lengyel Roland vezetőedző szerint nehéz meccsre kell számítani szombaton.

2017. március 09., csütörtök

Megoldódni látszanak az SZFC kapusgondjai

Hazai pályán játszik a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Liga 17. fordulójában, szombaton 15 órakor a súlyos anyagi gondokkal küzdő Bákói SC csapatát fogadja a sétatéri stadionban.

2017. március 08., szerda

Nyert a Bernád a gyergyóremetei Falurészek Kupáján

Tizenegy csapat mérte össze a tudását Gyergyóremetén az immár komoly hagyománnyal rendelkező Falurészek Kupáján. Hatodik alkalommal rendezték meg a kispályás labdarúgótornát, péntektől vasárnapig zajlottak a mérkőzések .

Nem volt ellenfele a csíkszentkirályi lánycsapatnak

Megyei szakaszához érkezett a Tymbark-kupával díjazott gyermeklabdarúgó-torna. A legkisebbek, az U8-as korosztály legjobbjai Csíkszentkirályon találkoztak.

2017. március 07., kedd

Kápolnásfalu és Csíkszentkirály lánycsapatai jutottak a döntőbe

Gyergyóholló volt a házigazdája az 5–8. osztályos falusi iskolák női csapatai számára kiírt bajnokság megyei szakaszának.

2017. március 06., hétfő

Élre állt a Vasas Femina II.

Bravúros győzelmet aratott szombaton a Székelyudvarhelyi Vasas Femina II. a Szatmárnémeti Junior otthonában. A női labdarúgó 1. Liga 8. fordulójában rendezett mérkőzés szünetében még kétgólos hátrányban volt, de végül 4–2-re nyert.

2017. március 05., vasárnap

Sereghajtóként az ASA pontot rabolt a Steauától

Hatékony játékával a Marosvásárhelyi ASA pontot szerzett a Bukaresti Steaua otthonában a labdarúgó 1. Liga alapszakaszának 26., utolsó fordulójában.

2017. március 03., péntek

Pontszerzéssel kezdett az SZFC

Két ellentétes félidőt játszott a labdarúgó 3. Liga 16. fordulójában a Székelyudvarhelyi FC, pénteken délután a táblázaton ötödik Románvásári VSK otthonában 1–1-re végzett a házigazdával.

Nyert Vasluiban az FK Csíkszereda

Győzelemmel kezdte a tavaszi idényt a román labdarúgó 3. Ligában az FK Csíkszereda. A 1. csoport éllovasa a csoport harmadik helyén álló Atletico Vaslui otthonában győzött 1–0-ra.

Hirdessen a Székelyhonon!
Ma feladja, hamarosan megjelenik,
rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!
Ma feladja, hamarosan megjelenik, rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!