Egy pontra az éllovas Steauától

Fotó: Haáz Vince

A labdarúgó 1. liga 26. fordulójának szombati játéknapján a Marosvásárhelyi ASA hazai pályán legyőzte a CSU Craiovát. Sikerüknek köszönhetően Liviu Ciobotariu tanítványai továbbra is versenyben maradnak az első helyért.

Horváth Bálint Ottó

2015. április 11., 23:152015. április 11., 23:15

2015. április 12., 09:302015. április 12., 09:30

Telt ház előtt léptek pályára az együttesek, a Sziget utcai stadion lelátóin nyolcezer néző foglalt helyet. A mérkőzés kezdete után az ASA átvette az irányítást, és a 14. percben Bumba lövése veszélyeztette a vendégek kapuját, de a hálőórük helyén volt. Ezután szintén a vásárhelyiek kezdeményeztek többet, de nem jutottak komolyabb lehetőségekhez.

Amikor már mindenki a szünetet várta, a játékrész utolsó percében Ianis Zicu 30 méterről fantasztikus lövésével megszerezte a vezetést. A craiovai együttes legnagyobb helyzetét az 54. percben alakította ki, Tîrnăcop távoli lövését Stăncioiu szenzációs mozdulattal a léc fölé tornászta.

A második játékrész közepén a gólszerző Zicut a hárommeccses eltiltása után visszatérő Ousmane N\'Doye váltotta. Két perccel pályára lépése után a szenegáli játékos első labdaérintéséből gólt fejelt Gorobsov szabadrugásából, kettőre növelve az ASA előnyét. Ezzel óriási örömöt okozott a hazai szurkolóknak, akik hosszú ideig a „bajnokok, bajnokok” felkiáltással adtak hangot elégedettségüknek, és mexikói hullámot is elindítottak.

Az utolsó negyed órában Craiova nyomás alá helyezte a hazaiak kapuját, és a rendes játékidő utolsó percében a második félidőben becserélt Herghelegiu kihasználta az ASA védőinek hibáját, Ivan passzából szépített.

A hatperces hosszabbításban az egyenlítés reményében a vendégek próbáltak egyenlíteni, de Nuno Rocha lövését Stăncioiu védte, az utolsó percben pedig Feussi utolsó védőként tisztázott Ivan előtt. Maradt a 2–1-es hazai siker, ezzel az ASA idén nyolcadik győzelmét aratta, és egyedüli csapatként továbbra is veretlen a tavaszi szezonban.

A címvédő Bukaresti Steaua – amely a múlt fordulóban csütörtökön hazai pályán 1–0-ra kikapott a Petrolul Ploieşti-től, és vasárnap este az Astra Giurgiu otthonában lép pályára – előnye mindössze egy pontra csökkent a vásárhelyiek előtt. A következő fordulóban Liviu Ciobotariu gárdája a Kolozsvári CFR ellen játszik idegenben.

Mestermérleg:
Liviu Ciobotariu: „Megdolgoztunk a győzelemért, nehéz mérkőzés volt. Nagyon jól játszottunk, kivéve a meccs utolsó részét, amikor a játékosok nem koncentráltak eléggé, így kaptunk egy gólt. Fantasztikus volt a közönség, köszönöm a szurkolóknak a buzdítást, sokat segítettek. Ezzel a sikerrel tovább erősítettük dobogós helyezésünket, tíz pontra elhúztunk a negyedik Craiovától. Nagyon fontos, hogy a továbbiakban is hasonlóan jó eredményeket érjünk el”.
Emil Săndoi: „Szép mérkőzés volt, helyzetekkel és gólokkal. Az ASA az egyik legjobb csapat a bajnokságban, komoly problémákat okozott nekünk. Volt néhány játékvezetői döntés, amelyeknél kérdések merülnek fel, véleményem szerint a döntetlen méltányos eredmény lett volna”.