Döntetlent játszott az FK Csíkszereda

Fotó: Veres Nándor

Nem sikerült gólt lőnie, gól nélküli döntetlent játszott hazai pályán az FK Csíkszereda a román labdarúgó 3. Liga 5. csoportjának ötödik fordulójában.

Székelyhon

2015. szeptember 26., 21:022015. szeptember 26., 21:02

2015. szeptember 27., 15:042015. szeptember 27., 15:04

A Radnóti SK volt a csíkiak soros ellenfele hazai pályán, de a mérkőzésen egyik csapat sem tudott több tiszta gólhelyzetet kialakítani, így a mérkőzésre kilátogató mintegy 500 néző közül senkit sem lepett meg a 0–0-ás végeredmény.

Az első játékrészben többnyire a középpályán zajlott a játék, a csapatok csupán szögletrúgásokig és sárga lapokig jutottak el. A második félidő elején az FK jobb hátvédje, Majzik Adrián csúnya bokaficamot szenvedett, le kellett cseréni, és a mentő kórházba szállította. A 70. percben vezetést szerezhetett volna a Maros megyei együttes, Popa fejesét azonban védte Husar, a csíkiak kapusa.

Három percre rá Ilyés tört be a vendégek büntetőterületére, a 11-es pont környékén megcsinálta szokásos cselét, elhúzták a lábát – ehhez hasonló esetekben pályafutása során szinte minden esetben szabadrúgást ítéltek a játékvezetők. Most is fogták a fejüket a radnóti szakvezetők, Cosmin Apetrei roznovi játékvezető azonban továbbot intetett, a szurkolók legnagyobb bánatára nem adott 11-est. Még két gólhelyzetet jegyezhettünk fel a mérkőzés végéig: a 86. percben a csíki Fodor Tamás betört a 16-oson belülre, azonban kisodródott, holt szögbe került, beadását pedig védte a radnóti kapus. A hosszabbítás utolsó percében a radnóti Ungur félpályáról lőtt a csíki kapura, a felső kapufa alá tartó labdát azonban Husar bravúrosan védte.

FK Csíkszereda–Radnóti SK 0–0. Sárga lapok: Teut és Tankó, illetve Caliani, Ungur és Roman. Játékvezetők: Cosmin Apetrei (Roznov), Ionuț Răzvan Apetrei (Piatra Neamț) és Cristian Vorovenci (Bákó). Megfigyelők: Vasile Marc (Kolozsvár) és Ștefan Donciu (Sepsiszentgyörgy).

CSÍKSZEREDA: Husar – Székely, Lőrincz, Gâlia, Majzik (Pataki, az 54. perctől), Csűrös, Tankó (Szöllősi, 87.), Czimbalmos, Teut (Moldován, 60.), Ilyés (Fodor, 86.), Kovács. Edzők: Ilyés Róbert és Albu László.

RADNÓT: Crăciun – Groza, Popa, Caliani, Balea, Meruțiu, 80.), Fekete, Petra, Stoica (Drăghici, 63.), Ghirca, Ungur, Chețan (Roman, 90.). Edző: Nicolae Ghira.

A forduló további eredményei: Lénárdfalvi AFS Comunal–Székelyudvarhelyi FC 2–1 (1–0) / a vendégcsapat gólszerzője: Doltea (47. perc)/, Kolozsvári Sănătatea–Máramarosszigeti MSC 1–2, Almásbalázsházi Luceafărul–Fugyivásárhelyi SK 2–3, Nagyváradi Luceafărul– Alsógáldi Industria FC 3–0, Dési Unirea–Zilahi FC 3–1 és Nemeszsuki Unirea–Szászrégeni Lendület 0–0.

14.Zilah 5 0 0 5 2–14 0

A következő forduló (október 2-3.) műsora. Péntek: Fugyivásárhelyi SK–FK Csíkszereda és Zilah–Nagyváradi Luceafărul. Szombat: Székelyudvarhely–Nemeszsuk, Radnót–Kolozsvári Sanatatea, Alsógáld–Almásbalázsháza, Szászrégen–Dés és Máramarossziget–Lénárdfalva. Egységes kezdési időpont: 15 óra.