Agyagfalva feljutott az A csoportba

Fotó: Pál Árpád

A huszadik fordulót rendezték múlt hét végén az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokságban. Az A csoportban győztek az élen lévők, így továbbra is négy pont maradt Nagygalambfalva előnye az üldöző Lövétével szemben. A B csoportban hat fordulóval a bajnokság vége előtt Agyagfalva bebiztosította első helyét. A C-ben több fordulatos mérkőzést játszottak a csapatok.

Zátyi Tibor

2016. május 10., 19:082016. május 10., 19:08

2016. május 10., 19:282016. május 10., 19:28

Nagygalambfalva, az A csoport éllovasa két góllal győzött Szentábrahám vendégeként. A mérkőzésen több érdekes jelenet volt, a hazaiak két kapufát is lőttek, gólt azonban nem tudtak szerezni. A 77. percben emberhátrányba került Szentábrahám, ekkor tiltakozásképpen több szurkoló is bevonult a pályára. A találkozó végül különösebb incidens nélkül folytatódott.

Lövéte fél óra után már 4–0-ra vezetett Korondon, majd egy kis lazítás következett. Ez meg is látszott az eredményen, a hazaiak két gólt is lőttek. A végén semmi sem veszélyeztette a vendégek győzelmét, 6–2-re nyertek.

Malomfalva nagyon beragadt Szentegyházán, a 20. percig semmi sem jött össze számára. A hazaiaknak viszont igen, ekkor már 2–0-ra vezettek. A szentegyházi kispadról valaki viccesen oda is szólt az eredményjelző táblát állító gyerekeknek, hogy a tízes számot is készítsék elő (hisz úgy nézett ki, ha így folytatják, a szentegyháziak tízet lőnek vendégeiknek – szerk. megj.). Ez motiválásként hathatott a malomfalviakra, hiszen hamar szépítettek, majd a találkozó hajrájában megszerezték a győzelmet.

Bogárfalván nagyon fordulatos és izgalmas mérkőzést játszott a B csoport éllovasa, Agyagfalva és a házigazda. A vendéglátó a 22. percben már 2–0-ra vezetett, Agyagfalva két perc alatt egyenlített. A bogárfalviak végül egygólos előnnyel mehettek pihenni, majd térfélcsere után nem sokkal ismét betaláltak. Ekkor azonban ahelyett, hogy a védekezésre fektették volna a hangsúlyt, tovább támadtak. Agyagfalva fokozatosan átvette a meccs irányítását, az utolsó negyedórában négy gólt szerezve győzött. Mivel Székelyderzs Korondon egyoldalú mérkőzésen kikapott a kezdőjébe két 16 éves labdarúgót is nevező Ifjúságtól, Agyagfalva előnye matematikailag is behozhatatlanná vált, így megnyerte a B csoportot.

A Parajdi SE–Hodgya találkozó csupán 28 percig tartott. A hazaiak nyolc játékost neveztek a mérkőzésre, és az említett időpontban már a második parajdi labdarúgó sérült meg annyira, hogy nem tudta folytatni a játékot, így a játékvezető a szabályzat szerint véget vetett a mérkőzésnek.

A C csoportban Székelyvarság játék nélkül jutott hozzá a három ponthoz, előnye nem nőtt, mivel üldözője, Kobátfalva ha nehezen is, de legyőzte Zeteváralját. Kissolymos folytatja jó szereplését, ebben nagy szerepe van a télen leigazolt játékosoknak is. A jó eredmények a nézőket is vonzzák, a környékről egyre többen látogatnak ki a románandrásfalvi pályára.

Az utóbbi időben több kérdés is felmerült az eltiltott személyekkel kapcsolatban. A Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi szabályzatában az áll, hogy az eltiltott személy nem vehet részt a következő mérkőzésen (vagy ameddig eltiltása tart), nincs joga bemenni az öltözőkbe, leülni a kispadra és felmenni a játéktérre.

Udvarhely körzeti labdarúgó bajnokságok, hétvégi eredmények:
A csoport, 20. forduló:
Szentegyháza–Malomfalva 2–4 (2–1),
vezették Kovács B. – Tamási Z., Balázs L., gólszerzők Gergely Tibor (10., 20.), illetve Vas Arnold (25., 75., 85.), Sófalvi Ottó (80.);
Felsőboldogfalva–Szentlélek 1–1 (1–0), vezették Jenei Cs. – Kis Cs., Szécsi Cs., gólszerzők Zoltáni Attila (21.), illetve Hajdó László (57.);
Sporting–Farkaslaka 1–6 (0–2), vezették Jenei Cs. – Incze D., Bán Zs., gólszerzők Gudor Eelemér (73.), illetve Dénes Botond (19.), Sipos Árpád (32., 88.), Somolyák Csaba (63., 65.), Boda Krisztián (82.);
Szentábrahám–Nagygalambfalva 0–2 (0–2), vezették Pál A. – Csíki I., Incze Á., gólszerzők Képíró Róbert (33.), Kovács Sándor (42.), kiállítva Pál László (77., Szentábrahám);
Korondi SE–Lövéte 2–6 (1–4), vezették Kovács B. – Tamási Z., Feleki B., gólszerzők Biró Sándor (40.), Ambrus Zoltán (55.), illetve Demeter Emil (2., 22., 29., 76.), Fazakas Attila (20.) Bodor Ernő (90.);
Fiatfalva–Bögöz 6–1 (5–1), vezették Bartos L. – Bán Zs., Fazakas L., gólszerzők Varró Lajos (7., 11., 32., 73.), Árus Attila (21.), Andrási Gyula (38.), illetve Barabás Krisztián (44.), kiállítva Venczel Miklós (5., Bögöz);
Zetelaka–Betfalva 2–2 (1–0), vezették Fodor J. – Bán Zs., Bíró E., gólszerzők Boér Loránd (7.), Csíki Csaba (89.), illetve Tiboldi József (70.), Vass Andrei (86.).

B csoport, 20. forduló:
Etéd–Kápolnás 2–3 (0–3), vezették Pál A. – Incze Á., Bíró B., gólszerzők Tekeres Csaba (67.), Nagy Endre (75.), illetve Csíki Róbert (15.), Elekes Tibor (29.), Benedek Richárd (39.), kiállítva Benedek Szabolcs (53., Kápolnás);
Alsóboldogfalva–Gagy 1–3 (1–1), vezették Bartos L. – Bán Zs., Fazakas L., gólszerzők Fábián Szabolcs (13. – öngól), illetve Fazakas Levente (47.), Fábián Szabolcs (82.), Simó Dezső (87.);
Csekefalva–Zetelaka II. 6–1 (3–0), vezették Hegyi H. – Bartha Sz., Karsai A., gólszerzők Szőcs Attila (5., 6.), Kedei Barna (40., 78.), Murvai István (63., 75.), illetve Ilyés Lóránt (74.);
Parajdi SE–Hodgya 0–3, vezették Tifán A. – Bán Zs., Feleki B., gólszerzők Molnár Károly (1.), Pálfi Levente (8.), László Csaba (26.) – a találkozó a 28. percig tartott;
Bogárfalva–Agyagfalva 4–6 (3–2), vezették Szabó Sz. – Kulcsár Cs., Incze D., gólszerzők Geréb Imre (14., 22., 52.), Tifán István (31.), illetve Birtalan Szabolcs (26.), Székely Imre (27., 74., 78.), Nagy Antal (81.), Kányádi Róbert (89.);
Korondi Ifjúság–Székelyderzs 2–0 (0–0), vezették Fodor J. – Csiszár F., Biró E., gólszerzők Balázs László (60.), Máthé Márton (90.);
Nagygalambfalva II.–Farcád 4–1 (3–1), vezették Jenei Cs. – Szécsi Cs., Balázs L., gólszerzők Szőcs Attila (11.), Major Zsolt (14.), Andrási László (18.), Máthé Ádám (82.), illetve Miklós Szabolcs (9.).

C csoport, 20. forduló:
Máréfalva–Szentpál 1–4 (1–1), vezették Csiszér F. – Fodor J., Biró E., gólszerzők Demeter Hunor (41.), illetve Barta Szabolcs (6., 53.), Bencze Rajmund (80.), Száva Loránd (90+1.), kiállítva Barta Szabolcs (84., Szentpál);
Kobátfalva–Zeteváralja 2–1 (0–1), vezették Tamási Z. – Tifán A., Kovács B., gólszerzők Domokos Norbert (54.), Boros Zoltán (84.), illetve Miklós Attila (14.);
Kányád–Betfalvi Ifjúság 4–2 (2–1), vezették Hegyi H. – Bartha Sz., Karsai A., gólszerzők Simó László (18., 31.), Zoltán Ferenc (61.), Bálint Barna (89.), illetve Forgács Jenő (11.), Gliga Róbert (76.);
Kissolymos–Parajdi SK 3–1 (1–1), vezették Bíró B. – Csíki I., Incze Á., gólszerzők Fazakas László (39.), Fazakas János (74.), Fogarasi Szilárd (90.), illetve Laczkó Dávid Levente (32.);
Oklánd–Alsósófalva 4–0 (3–0), vezették Kulcsár Cs. – Szabó Sz., Incze D., gólszerzők Egyed Csongor (2., 83.), Fazakas Szabolcs (18., 39.);
Szentpéter–Siménfalva 2–3 (1–2), vezették Szécsi Cs. – Kiss Cs., Incze D., gólszerzők Csomor Dániel (15.), Máté Balázs (87.), illetve Keresztes István (28.), Pálfi Attila (45.), Szőke Alpár (47.);
Székelyvarság–Rugonfalva 3–0 (játék nélkül).