A körzeti torna margójára

Fotó: Lukácsi Lehel

A hétvégén a városi sportcsarnokban harminckét csapat részvételével tizennyolcadik alkalommal rendezték meg az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokságban szereplő együttesek hagyományos teremtornáját. A főszereplőket kérdeztük.

Zátyi Tibor

2015. február 10., 18:032015. február 10., 18:03

2015. február 10., 21:292015. február 10., 21:29

A végső győztes Nagygalambfalva a csoportkörben nagyon sima mérkőzéseket játszott, Hodgyát 4–2-re, Szentléleket 9–0-ra, Oklándot pedig 10–0-ra győzte le. A kiesési szakaszban azonban sokkal szorosabb meccsek következtek, hiszen Zetelaka II.-t 1–0-lal ejtette ki, majd a negyed-, illetve elődöntőből is csak büntetőkkel tudott továbblépni a körzeti bajnokság A csoportjának címvédője: Székelyderzst és Malomfalvát is hetesek után 5–4-gyel búcsúztatta. A döntőben aztán felszabadult játékkal, magabiztosan verte 2–1-re az előző kiírás győztesét, Lövétét.

„Óriási öröm volt a csapatnak megnyerni a teremtornát, hiszen ilyen még nem volt a nagygalambfalvi labdarúgás történelmében. Igaz, szerencsénk is volt, de kellett az is a végső győzelemhez” – elemezte röviden a tornát Csíki Dénes, a nagygalambfalvi csapat vezetője, majd hozzátette, hogy többen – köztük ő is – lázasan léptek pályára vasárnap, fizikailag tehát nem volt erős a csapat. „A tornának úgy indultunk neki, hogy szeretnénk megnyerni, mindenki nagyon akarta már ezt az elsőséget. Az igazi döntőt Malomfalvával játszottuk, az volt számunkra a fordulat, Lövéte már könnyebb ellenfél volt. A malomfalvi meccs előtt mondtam a fiúknak, hogy aki megnyeri az elődöntőt, az a bajnokságot is megnyeri” – foglalta össze.

Az előző kiírás győztese, Lövéte a Sporting előtt jobb gólaránnyal nyerte meg csoportját, majd az egyenes kiesési szakaszban három 3–2-es győzelmet szerezve menetelt a döntőig, Szentábrahámot, Betfalvát és a Korondi SE-t ejtve ki útja során. „Elsősorban gratulálni szeretnék a győztes Nagygalambfalvának és a harmadik Malomfalvának is, ügyesen játszottak a csapatok. Célunk a címvédés volt, sajnos ez nem jött össze. Állítólag a teremtornák során csak Parajdnak sikerült, szép lett volna, ha nekünk is összejön. A döntőben elfáradtunk, ha a fiatal cseréket hamarabb pályára küldjük, talán másképp alakult volna. Nagygalambfala nagyon akarta a győzelmet, több helyzete volt, jobban játszott. Számításaim szerint mi voltunk a teremtornák során legtöbbször döntőben, harmadszor végeztünk második helyen. Jó csapatunk volt, de három kulcsjátékosunk hiányzott, és ez végül megmutatkozott a teljesítményünkön. Tavalyhoz képest könnyebben jutottunk be a döntőbe, az elődöntőben Korond ellen kétgólos hátrányból is simán talpra álltunk” – véleményezett Balázs Ferenc, Lövéte csapatvezetője.

Malomfalván nem számoltak azzal, hogy elődöntőbe kerülnek, hiszen eddig akárhányszor továbbjutottak a csoportból, elvéreztek a nyolcaddöntőben. „A torna előtt derült ki, hogy erősebb kerettel tudunk nekivágni a mérkőzéseknek, akkor döntöttük el, hogy ha lehet, minél messzebb jussunk. Kis szerencsével akár döntőt is játszhattunk volna. Meg vagyunk elégedve a teljesítménnyel” – mondta Sinka Áron, Malomfalva csapatvezetője. „A szervezés idén nagyszerű volt, minden évben egyre többen vannak, szombat délután már megtelt a csarnok. Idén is 32 együttes szerepelt a tornán, ami nagyban köszönhető annak, hogy nem emelkedett a nevezési díj, hiszen vannak olyan csapatok, amelyeknek nincs szponzoruk, és minden pénz számít” – tette hozzá Sinka.

A körzeti torna szervezője, Somolyák István elmondta, hogy idén is elérték a célt, azaz harminckét csapattal meg tudták szervezni a tornát. „Köszönöm a részvételt, és gratulálok mindenkinek az elért helyezésért. Idén szinte minden nehézséget kiküszöböltünk, gördülékenyen ment minden. Jó volt nézni, hogy a kisebb csapatok nagyot küzdöttek, számukra egy szerzett gól felért a továbbjutással. Gondolok itt Oklándra, amely egyedüli C csoportosként jutott tovább, maga mögé utasítva az A csoportos Szentléleket” – foglalta össze tapasztalatait. Somolyák elmondta, hogy a nevezés során nem gyúródtak az együttesek, a határidő lejárta előtt két nappal vált teljessé a mezőny, végül két csapat nevezését nem tudták elfogadni. „A teremtorna háromnapos körzetis eseménnyé nőtte ki magát. A szurkolók a sportcsarnokban külön csoportosultak, drukkoltak kedvenceiknek, végig nagyszerű hangulat volt. Nagykorú lett, de még mindig nem tökéletes a teremtorna. Nagyon zavaró volt a füst, a torna előtt meg volt mondva, hogy az előtérben nem szabad cigarettázni, sokan megszegték ezt” – folytatta, majd külön megköszönte a játékvezetők és mindazok munkáját, akik segítettek megszervezni a 18. teremtornát.

A csoportok összeállítását követően négy labdát sorsoltak ki. Ócfalva, Kobátfalva és Zetelaka II. kapott játékszert, Farkaslaka pedig nemes gesztussal Szentpéternek ajánlotta fel.
A körzeti bajnokság március 14-én folytatódik, akkor rendezik a Román Kupa harmadik fordulóját.