Kezéből engedte ki a győzelmet a Maros KK

Végig kiélezett összecsapáson a Marosvásárhelyi Maros KK hosszabbításban alulmaradt a Bukaresti Steauával szemben a férfi kosárlabda Nemzeti Liga 20. fordulójában, ezzel tovább csökkentek az esélyei, hogy bejusson az első hat csapat közé az alapszakasz végén.

Horváth Bálint Ottó

2017. február 05., 01:122017. február 05., 01:12

2017. február 05., 12:252017. február 05., 12:25

A ligeti Sportcsarnokban lejátszott szombat esti mérkőzés első negyedében a Maros KK-nál bemutatkozott a két új szerzemény, az amerikai LaMarcus Reed és a szerb Radovan Markovics. Az elején a Maros KK Goran Martinics vezényletével előnyben játszott, azonban a vendégek hamar kiegyenlítették az összecsapást. A folytatásban szorosan alakult az eredmény, és egy pontos fővárosi előnnyel vonultak az öltözőbe a felek.

Mohammed az Albához igazolt

A ghánai-amerikai Alhaji Mohammed (aki másfél évig játszott Marosvásárhelyen) mindenben megegyezett a Maros KK vezetőségével szerződésének felbontását illetően, és a magyar bajnokságban listavezetőjéhez, az Alba Fehérvárhoz igazolt.

Szünet után ugyancsak Martinics volt a vásárhelyiek húzóembere, akik így hatékonyabban játszottak, és hat ponttal elléptek ellenfelüktől. Az utolsó negyedre (amelyben a hazaiak két beállósa, Lázár László és Sánta Szabolcs kipontozódtak) összekapták magukat a bukarestiek, és gyorsan felzárkóztak.

Küzdelmes volt a végjáték, a Maros KK vezetett, de négy másodperccel a vége előtt az amerikai Randal Falkar kétpontosával a Steaua egyenlített, majd az utolsó támadást a hazaiak nem tudták kosárral befejezni.

Nem bírták a hosszabbítást

Az ötperces hosszabbításban az első öt pontot még a Maros KK szerezte, viszont ezután egyáltalán nem sikerültek a távoli dobások, és a Steaua egy 15–4-es sorozattal, illetve a litván Marius Runkauskas klasszis megoldásaival (két hárompontost dobott) eldöntötte a mérkőzést.

A Maros KK-nál a legeredményesebb Martinics 30 pontig, 6 lepattanóig és 5 kosárpasszig jutott, míg az újonnan érkezett játékosok közül a több időt pályán töltő Reed 14, Markovics 7 pontot szerzett.

Csökkentek az esélyeik

Ezzel az újabb vereséggel a kilenc nyert és kilenc vesztes mérkőzéssel rendelkező Maros KK tovább távolódik az első hat közé jutástól, azonban az alapszakasz utolsó két fordulójában kevés esélye maradt, hogy egyenesen a felsőházi rájátszásba kerüljön: ehhez két győzelemre van szüksége, először szombaton a SCM U Craiova ellen idegenben, majd a Román Kupa nagyszebeni nyolcasdöntője után február 25-én hazai pályán a közvetlen ellenfél, BCM U Pitești ellen.

Férfi kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 20. forduló, ligeti Sportcsarnok, 1800 néző:
Marosvásárhelyi Maros KK–Bukaresti Steaua 87–93 (22–23, 20–20, 19–12, 17–23, 9–15)
Maros KK: Martinics 30 (4x3), Reed 14, Kalve 13 (1x3), Dapa 10 (1x3), Markovics 7 (1x3), Lázár 6, Sánta 4, Popescu 3 (1x3), Borșa, Andrei. Vezetőedző: Szászgáspár Barnabás.
Steaua: Runkauskas 31 (6x3), Falkar 15, Dudzinski 13, Baciu 10, Long 9, Malesevics 8 (1x3), Paul 5 (1x3), Szijártó 2. Vezetőedző: Claudiu Fometescu.
Vezették: Mircea Șerban (Pitești), Amalia Marchiș (Kolozsvár), Șerban Rasoga (Ploiești)