Elődöntős a Sirius KK is

Fotó: Boda L. Gergely

A mérkőzés második részében nyújtott nagyszerű teljesítményének köszönhetően győztek Steff Zakariás tanítványai a CSBT Alexandria ellen a női kosárlabda Román Kupa negyeddöntőjében. A Final Eight elnevezésű, Sepsiszentgyörgyön zajló tornán a Sirius KK pénteken este 20 órától a Brassói Olimpia együttesével fog megküzdeni a döntőbe jutásért.

Sánta Imre

2017. február 10., 00:092017. február 10., 00:09

2017. február 10., 09:072017. február 10., 09:07

Kiegyensúlyozott párharc jellemezte a mérkőzés első perceit, hiszen a szembenálló felek felváltva vezettek, majd az alexandriai csapat fokozatosan átvette az irányítást, és Arnold, valamint Rule villanásainak köszönhetően nyolc perc elteltével öt ponttal vezettek (14–19). Minderre Robinson két értékesített büntetővel válaszolt, de ekkor Bartee mutatta meg magát a túloldalon, és nyolc pontosra nőtt a két csapat közti különbség (16–24).

A második negyed elején Mădălin Piperea tanítványainak minden sikerült, egymás után háromszor is távolról találtak be a gyűrűbe, és ezzel a 9–0-s sorozattal már jelentős előny birtokába kerültek (16–33). A piros-fehérek játékán érződött a feszültség, sokat hibáztak támadásban, Bartee és Arnold viszont éltek a lehetőségekkel, és tovább növelték csapatuk előnyét, amely egy adott pillanatban 18 pontra duzzadt (23–41).

A folytatásban kezdtek magukra találni a Maros-parti együttes játékosai, és Robinson, valamint Gregory találataival megkezdték a felzárkózást (30–41), de húszpercnyi játékidőt követően maradt a 11 pontos hátrány (32–43).

Szünet után Arnold egy újabb hárompontossal nyitott, de a túloldalon Cherise Daniel keze sem remegett meg, aki három alkalommal is távolról talált be a gyűrűbe (43–49). Erre az alexandriai csapatnak Arnold és Bartee révén még volt válasza (43–54), viszont nem sokkal később következett a Sirius 8–0-s sorozata, amivel két pontra sikerült felzárkózniuk (54–56).

A folytatás aztán szinte hihetetlenül alakult: Laudermill triplájával vezetéshez jutott a sepsiszentgyörgyi közönség által lelkesen buzdított marosvásárhelyi együttes, és főleg Robinson eredményes játékának köszönhetően egy egészen elképesztő 15–0-s sorozattal állva hagyták ellenfelüket, amely öt percen keresztül egyetlen pontot sem szerzett (69–56). Az alexandriai csapat játéka teljesen szétesett, és innen már nem tudtak fordítani, a mérkőzés végéig maradt a megnyugtató különbség. A végeredmény 80–66.

A Sirius KK nagyot küzdve, megérdemelten jutott a Román Kupa döntő tornájának legjobb négy csapata közé, ahol a Galaci Phoenixet búcsúztató Brassói Olimpia együttesével találkoznak.

Női kosárlabda Román Kupa, negyeddöntő, Sepsiszentgyörgy, Szabó Kati Sportcsarnok, 800 néző:
Marosvásárhelyi Sirius KK–CSBT Alexandria 80–66 (16–24, 16–19, 22–13, 26–10)
Marosvásárhely: Robinson 25, Lovász, Pop 7 (1x3), Gregory 18 (3x3), Daniel 18 (3x3), Laudermill 3 (1x3), Radu, Mészáros 7, Mc Cune 2, Parajdi, Gál. Edző: Steff Zakariás.
Alexandria: Arnold 16 (3x3), Voicu 7, Mihai 7 (1x3), Rule 15 (3x3), Mullings 2, Grbic, Bartee 17 (2x3), Enache, Manea. Edző: Mădălin Piperea.
Játékvezetők: Bogdan Podar, Alin Faur, Alexandra Stan.

A csütörtöki negyeddöntők másik összecsapásán a Brassói Olimpia és a Galaci Phoenix vívott kiélezett csatát, amelynek végén a Cenk alatti város csapata örülhetett a továbbjutást jelentő győzelemnek.

Brassói Olimpia–Galaci Phoenix 71–64 (22–20, 14–16, 20–18, 15–10)
Brassó: Ghizila 5, Ardelean 8 (2x3), Webb 16 (3x2), Higgins 15, Pesovics 25 (4x3), Ferariu, Crăciun 2, Dominique. Edző: Dan Calancea.
Galac: Rutan 10 (2x3), Dumitrache 9 (1x3), Covile 17, Steenholdt 15, Filip 5 (1x3), Fota, Jackson, McKenzie 8. Edző: Eugenio Rodrigues.
Játékvezetők: Mircea Şerban, Bukuresti László, Amalia Marchiş.

Vereség az utolsó hazai meccsen

Nagyon gyenge játékkal a Marosvásárhelyi Sirius KK vereséggel zárta utolsó hazai mérkőzését a női kosárlabda Nemzeti Liga középszakaszában: az alsóház 4. fordulójában nagy arányban kikapott az Aradi ICIM-től a ligeti Sportcsarnokban.

2017. március 09., csütörtök

Félgőzzel is nyert a Sepsi SIC

A Kolozsvári U és a CSM Târgoviște legyőzése után egy könnyebb mérkőzés várt a Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC csapatára a női kosárlabda bajnokság második szakaszának 6. játéknapján. A zöld-fehérek szerdán este a Szatmárnémeti VSK-t verték meg.

2017. március 07., kedd

Két ellenfelet legyőztek a gyergyói kosárlabdázó fiúk

Gyergyószentmiklóson rendezték a hétvégén a 13 év alatti fiúk országos kosárlabda-bajnokságának az egyik elődöntő tornáját.

2017. március 06., hétfő

Ötödszörre is legyőzte Jászvásár csapatát a Sirius

Szoros mérkőzésen otthon tartotta mindkét pontot a Marosvásárhelyi Sirius KK a Jászvásári Politehnicával szemben, a női kosárlabda Nemzeti Liga alsóházi középszakaszának 3. fordulójában.

2017. március 05., vasárnap

Nem bírt moldvai ellenfelével a VSK Csíkszereda

Nagyarányú, 35 pontos vereséget szenvedett hazai pályán a VSK Csíkszereda vasárnap délután a Jászvásári Poli együttesétől a román másodosztályú férfi kosárlabda-bajnokságban.

Szünet után fordított és nyert a Maros KK

Győzelemmel kezdte menetelését a Marosvásárhelyi Maros KK a férfi kosárlabda Nemzeti Liga középszakaszában, az alsóház 1. fordulójában nyolc ponttal felülmúlta a SCM U Craiovát a Dzsungelben.

2017. március 02., csütörtök

Cornel Lungu lemondott, új elnöke van a Maros KK-nak

Rendkívüli ülést hívott össze a Maros KK alapító tagjaiból álló tanács. A gyűlésen Cornel Lungu benyújtotta lemondását az elnöki tisztségből, amelyet a vezetőtanács el is fogadott. Ugyanakkor egy új elnöknek szavaztak bizalmat, Kibédi Zoltán személyében.

2017. február 27., hétfő

Folytatódik a Sepsi SIC győzelmi sorozata

A Brassói Olimpia otthonában lépett pályára a Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC a női kosárlabda bajnokság második szakaszának 3. játéknapján.

2017. február 26., vasárnap

Vereséggel kezdte a középdöntőt a VSK

Tizenkét pontos vereséget szenvedett vasárnap délután a VSK Csíkszereda a román másodosztályú férfi kosárlabda-bajnokság középdöntőjének nyitómérkőzésén. A Bukaresti Știința 67–55-re győzött az Erőss Zsolt Arénában.

Felzárkóztak, de egyenlíteni nem tudtak

Második mérkőzését is elveszítette a Marosvásárhelyi Sirius KK az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság középszakaszának alsóházában, hazai pályán két ponttal alulmaradt a CSBT Alexandriával szemben.

Hirdessen a Székelyhonon!
Ma feladja, hamarosan megjelenik,
rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!
Ma feladja, hamarosan megjelenik, rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!