Eldőlt: a 7–8. helyért folytatja a Maros KK

Fotó: Boda L. Gergely

Kiegyensúlyozott összecsapáson az utolsó negyedben teljesen szétesett a Maros KK játéka, és végül nagyarányú vereséget szenvedett a SCM U Craiova otthonában a férfi kosárlabda Nemzeti Liga 21. fordulójában, ezzel eldőlt, hogy nem juthat be az első hat közé az alapszakasz végén.

Horváth Bálint Ottó

2017. február 12., 09:362017. február 12., 09:36

2017. február 12., 09:532017. február 12., 09:53

A szombat esti mérkőzést megelőzően a Maros KK tudatában volt annak, hogy esetleges craiovai sikerével az alapszakasz utolsó fordulójában megtartja esélyét, hogy elérje a biztos rájátszást jelentő ötödik vagy hatodik helyet.

Végzetes utolsó negyed

Nagyszerűen kezdett a marosvásárhelyi együttes, és eredményes támadásaival az első negyedben 12 pontos előnyt dolgozott ki. A második tíz percben aztán váratlanul visszaesett a vendégek játéka, a Craiova pedig szünet előtt megfordította az állást, így 3 pontos hazai vezetéssel vonultak az öltözőbe a csapatok.

Térfélcsere után kiegyenlített volt a küzdelem, fej fej mellett haladtak a csapatok, így megmaradt a minimális, kétpontos craiovai előny. Az utolsó negyedet rosszul kezdték, majd sok dobást elhibáztak a Maros KK játékosai, ezzel nagy hátrányba kerültek, míg a hazaiak továbbra is hatékonyan játszottak, és végül magabiztos, 19 pontos győzelmet arattak.

Meg kell küzdeniük a rájátszásért

A Maros KK (amelynél Martinics 19 és Kalve 18 ponttal voltak a legeredményesebbek) veresége azt jelenti, hogy a tavalyi ezüstérmes biztosan nem végezhet a 7. helynél feljebb az alapszakaszban, és a 7–11. helyezettek között játszik a középszakaszban, és meg kell küzdenie az utolsó két, rájátszást érő helyért.

Szászgáspár Barnabás csapatának mérlege jelenleg kilenc győzelem és tíz vereség, az utolsó fordulóban (február 26-án) pedig hiába győzné le hazai pályán a BCM U Pitești-et, mivel a tabellán előtte álló, eggyel több győzelemmel rendelkező bajnoki címvédő Nagyváradi VSK – amely szintén szombaton kikapott a Kolozsvári U-BT elleni rangadón, és ha az utolsó játéknapon is veszítene a Galaci Phoenix ellen – egy ponttal jobb a Maros KK-nál az egymás elleni eredmények tekintetében.

Az alapszakasz utolsó fordulójáig jövő héten keddtől péntekig Nagyszebenben megrendezik a Román Kupa nyolcasdöntőjét (és az All Star Gamet), a negyeddöntőben a Maros KK szerdán 17.15 órától a Galaci Phoenix-szel találkozik az elődöntőbe jutásért.

Férfi kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 21. forduló, szombat, Craiova, Sportcsarnok, 2000 néző:
SCM U Craiova–Marosvásárhelyi Maros KK 91–72 (12–24, 30–15, 22–23, 27–10).
Craiova: Hargrove 25 (4x3), Abrams 21 (4x3), Lee 19, Burlacu 8 (2x3), Taylor 6, Solopa 5 (1x3), Bureau 4, Aktas 3 (1x3), Popa, Damian, Gavrilă. Vezetőedző: Vladimir Vuksanovics.
Maros KK: Martinics 19 (2x3), Kalve 18 (4x3), Reed 14 (3x3), Markovics 10 (2x3), Lázár 6, Sánta 5, Dapa, Popescu, Andrei, Borșa. Vezetőedző: Szászgáspár Barnabás.
Vezették: Alin Faur (Temesvár), Dragoș Nicolae (Bukarest), Dragoș Stan (Bukarest)