Két gyengébb mérkőzés a szezonba került

Fotó: Barabás Ákos

Bebizonyosodott a Székelyudvarhelyi KC edzője, Vlad Caba mondása, hogy nagyon rossz a kézilabda-bajnokság jelenlegi lebonyolítása: az alapszakasz első huszonhat fordulójában elért nagyszerű eredmények semmisnek bizonyulnak, hiszen elég két mérkőzés ahhoz, hogy a befektetett munka totálisan lenullázódjon. Szerdán este 28–28-as döntetlen után a Tordai Potaissa büntetőkkel búcsúztatta az SZKC-t.

Zátyi Tibor

2015. május 06., 22:152015. május 06., 22:15

2015. május 06., 22:272015. május 06., 22:27

A negyeddöntő második mérkőzésén nyitott védekezéssel kezdett Torda, de Tevzadze védéseinek és a támadók pontos befejezéseinek köszönhetően három gyors góllal ellépett a házigazda (3. perc: 3–0). A városi sportcsarnokban nagyszerű volt a hangulat, a tordaiakat is elkísérték közel harmincan.

A gyors rajt nem tartott sokáig, hiszen a hatodik percben Torda négynél egyenlített. A mérkőzés ezen időszakban nagyon pörgős volt, mindkét oldalon gyorsan véghezvitt támadások voltak, a tizedik percben 8–6 volt az állás. A vendégektől a bal átlövő Georgică Cântecet egyszerűen nem tudták megállítani, negyedóra alatt hatszor vette be a KC kapuját. A 17. percben Torda átvette a vezetést, de csak pillanatokra, ugyanis Majnov és Mihalcea góljaival ismét a hazaiaknál volt az előny. A Din/Dinu páros az első két percet a 26. minutumban mutatta fel Tordának, ezt pedig ki is használta a KC, és elhúzott három góllal (15–12). Többször is növelhették volna előnyüket a hazai fiúk, hiszen a hajrára jól összeállt a védelem, de a gólok nem akartak jönni, egyik oldalon sem (az SZKC hetest is hibázott), így 15–12-nél szólt a félidő végét jelző sípszó.

Két Cântec-góllal folytatódott a második játékrész, a 36. percben pedig 16-nál egyenlített Torda. A hazaiak részéről ziccerek maradtak ki, az SZKC korábbi kapusa, Varó Lajos több fontos labdát hárított – nem mellesleg egészpályás gólt is szerzett. A hazaiak tartották vékony, egygólos fórjukat, de a szívós, nagyot küzdő Tordát nem lehetett lerázni. A szerencse is velük volt, a kipattanókat – mindkét kapu előtt – ők szerezték meg. Az utolsó negyedóra kezdetén Torda elhúzott két góllal, de nem tört meg a hazai csapat. Tevzadze védeni kezdett, zsinórban szerzett három góllal ismét a KC-nál volt az előny (23–22).

Torda azonban egy pillanatig sem adta fel, sehol sem volt az alapszakaszban bukdácsoló, az SZKC mögött 21 ponttal nyolcadik helyen végzett csapat. A remény az 57. percben csillant fel, amikor a házigazda emberelőnyben ismét ellépett két góllal (27–25), ám az újabb lehetőségek kimaradtak, érezni lehetett, hogy nagyon drámai vége lesz a találkozónak. Így is lett, bő másfél perccel a vége előtt Torda harmadszor is megszerezte a vezetést, Tálas egyenlített. A találkozóból negyvenöt másodperc maradt hátra, a tordaiak időt kértek. A csarnokban mindenki talpon állva, pattanásig feszült idegekkel nézte, ahogy elhúzták a támadást, de jól zárt az udvarhelyi fal, nem tudtak kapura dobni, a rendes játékidő pedig lejárt.

Következhetett az „orosz rulett”, azaz a büntetődobások, mindkét csapat öt-öt hétméterest végezhetett el. A szétdobás során Kuzmanoszki próbálkozását Szopka védte, Majnov pedig fölé pattintotta, a tordaiak egyet sem hibáztak, így kettős győzelemmel bejutottak az elődöntőbe. Az egymás után elszenvedett két vereség elég volt ahhoz, hogy az alapszakaszgyőztes SZKC az 5–8. helyekért folytassa, míg az udvarhelyiektől 21 pont hátránnyal végzett nyolcadik Torda az érmekért harcoljon. A negyeddöntős búcsú pedig azt jelenti, hogy négy év után nem kerül be a legjobb négy közé a csapat, továbbá azt is, hogy jövőre nem indul Európában.

Férfi kézilabda Nemzeti Liga, play-off, negyeddöntő, második mérkőzés: Székelyudvarhelyi KC–Tordai Potaissa 31–33 (28–28, 15–12) – büntetők után. Kezdőcsapat: Tevzadze – Mihalcea, Majnov, Sipos, Ramba, Rusia, Onyejekwe. Játszott még: Szabó – Sztojlov, Komporály, Tálas, Orbán L., Kuzmanoszki és Ferenczi. Gólszerzők: Mihalcea 7, Kuzmanoszki 5, Tálas, Ramba 4–4, Onyejekwe 3, Rusia, Ferenczi 2–2, Majnov 1. Hetesek: 4/2, illetve 6/4. Kiállítások: 0, illetve 4 perc. A büntetőlövések menete: Mihalcea bedobta, Marian Raul bedobta, Ramba bedobta, Radu Lazăr bedobta, Kuzmanoszki dobását védte Szopka, Răzvan Pavel bedobta, Majnov fölé pattintotta, Adomnicăi kiejtette az SZKC-t, Rusia bedobta, Cântec bedobta. A párharcot Torda nyerte, 2–0-s összesítéssel.

További eredmények: Konstancai HCM–Bukaresti CSM 27–21 (15–12), az állás: 1–1; Nagybányai Minaur–Bákói Ştiinţa 24–22 (11–13), az állás: 1–1; Bukaresti Dinamo–Dunărea Călăraşi 28–26 (12–14); az állás: 1–1.

A végére elfogyott az ellenfél

Megtörte rosszabb sorozatát a Székelyudvarhelyi KC, és három bajnoki mérkőzést követően szerzett ismét győzelmet. Pénteken délután a városi sportcsarnokban nyolc góllal verte az agilisen játszó HC Vaslui együttesét.

Vaslui csapatát fogadja az SZKC

Megtörné rosszabb sorozatát a Székelyudvarhelyi KC a férfi kézilabda Bölények Ligájában. Az előző három mérkőzésén csupán két pontot szerzett együttes pénteken 17.30-kor a HC Vaslui csapatát fogadja a városi sportcsarnokban.

Csíkszereda–Zetelaka döntők kézilabdában

Székelyudvarhely volt a házigazdája az ifjúsági 4-es (2004-2005-ben születettek) és az ifjúsági 5-ös korosztályú (2006 után születettek) megyei lány kézilabda-bajnokságának.

2017. március 04., szombat

Begyűjtötték a kötelező három pontot idegenben

Második félidei magabiztos játékának köszönhetően a Marosvásárhelyi Mureşul győzelemmel tért haza a Dacia Mioveni elleni kiszállásáról a női kézilabda A osztály B csoportjának 18. fordulójában.

2017. március 02., csütörtök

Utolérte az éllovast az Active 7

Mindkét mérkőzését megnyerte a Hargita megyei női kézilabda-bajnokságban szereplő Marosvásárhelyi Active 7 a Szász Albert Sportiskola sporttermében rendezett múlt vasárnapi hazai tornáján.

2017. március 01., szerda

Küzdelmes véghajrában szereztek pontot Bukarestben

Egymás után második döntetlenjét érte el a Székelyudvarhelyi KC a férfi kézilabda Bölények Ligájában, szerdán délután az utolsó percekben egyenlítve szerzett egy pontot a Bukaresti CSM vendégeként.

2017. február 27., hétfő

Megszakadt a Mureşul rossz sorozata

Fölényesen nyert a sereghajtó Kisjenői Crișul ellen a Marosvásárhelyi Mureşul a másodosztályú női kézilabda-bajnokság 17. fordulójában, ezzel megszakította négy mérkőzés óta tartó vereségi sorozatát.

2017. február 25., szombat

Osztozkodott a pontokon az SZKC és a Dunărea

Fordulatos mérkőzést láthatott az udvarhelyi közönség szombaton délben a városi sportcsarnokban. A Székelyudvarhelyi KC és a Dunărea Călărași összecsapásán tizenöt másodperccel a meccs vége előtt egyenlítettek a hazaiak.

2017. február 23., csütörtök

Călărași csapatát fogadja az SZKC

A tavaszi idény egyik meglepetéscsapatát, a Dunărea Călărași-t fogadja szombaton a Székelyudvarhelyi KC, a mérkőzést 12 órától rendezik a városi sportcsarnokban.

2017. február 22., szerda

Kiütötték az udvarhelyi kézilabdás fogát Tordán

Rangadót rendeztek az ifjúsági 1-es kézilabda-bajnokság F csoportjának 10. fordulójában, vasárnap délben az éllovas Tordai Potaissa a második helyezett Székelyudvarhelyi ISK-KC csapatát fogadta.