Székelyhon.ro
2017. február 27., hétfő; Ma Ákos, Bátor napja van
Rss Facebook oldal Twitter oldal Youtube csatorna Google +1 oldal

Szoros meccsen kapott ki a Sportklub a Brassói Coronától Szoros meccsen kapott ki a Sportklub a Brassói Coronától

Dobos László | 2017.01.07. [22:37] | Utolsó módosítás: 2017.01.08. [10:09]

Vereséggel kezdte a 2017-es esztendőt a Csíkszeredai Sportklub jégkorong együttese. A kék-fehérek szombaton este hazai pályán 3–2-re kaptak ki a Brassói Coronától. A mérkőzés eredménye csak a román bajnokságban számított.

Sportklub Brasso gn 009_b

A vendégeké volt az első harmad, a Brassói Corona uralta a nyitó játékrészt, és két szépen kidolgozott góllal 2–0-ára vezettek az első 20 perc után. A második játékrészre kiegyenlítődött a játék, a csíkiak előbb egy kettős emberelőnyben Farkas Tamás révén szépítettek (1–2), majd Péter Róbert büntetőlövésből kiegyenlített (2–2).

Sportklub Brasso gn 022_b

Egyenlő felek harca zajlott a harmadik játékrészben is, a 49. percben azonban vezetéshez jutott a Corona: egy távoli lövést követően Zsók ütőjén irányt változtatva jutott be a korong Ruczuj kapujába (2–3). Ezt megelőzően a brassói McDonald kihagyott egy büntetőlövést.

Sportklub Brasso gn 057_b

Két és fél perccel a vége előtt a Sportklub szakvezetése időt két, majd a csíkiak az egyenlítés reményében kapusuk helyett is mezőnyjátékost küldtek a jégre. Gól nem született, a zsúfolásig megtelt lelátok az utolsó két percben még két bunyót is láthattak, előbb a brassói kapu közelében Antal Zsombor és Garrett Clarke, majd a csíki kapunál Molnár Zoltán és Bryan McGregor ökölpárharca miatt állt a játék.

A hazai publikum a vereség ellenére tapssal jutalmazta a hazai alakulatot, a nézők és a Sportklub játékosai közösen énekelték el a székely himnuszt.

Mestermérleg
Leo Gudas, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője: „Nem voltunk elég agresszívek az első harmadban, és ezt két góllal is büntették. A második felvonásra összeszedtük magunkat, domináltunk, sikerült is az egyenlítés, míg a döntő harmadban ők kihasználtak egyet a lehetőségeik közül, mi pedig egyet sem"

Sportklub Brasso gn 059_b

Jégkorong, román bajnokság:
Csíkszeredai Sportklub–Brassói Corona 2–3 (0–2, 2–0, 0–1),
gólszerzők: Farkas Tamás (27. perc) és Péter Róbert (37., büntetőlövésből), illetve Roberto Gliga (3.), Denisz Zabludovszkij (16.) és Zsók Levente (49.).
Kapura lövések: 33–42.
Büntetőpercek: 34–63 (ebből Péter Róbertnek és Antal Zsombornak 10–10 perc fegyelmi, illetve Garrett Clarke-nak 10+25 perces, Tőke Zoltánnak 10 perces fegyelmi).
Játékvezetők: Máthé István, André Attila és Deák Gellért.