Székelyhon.ro
2012. május 17., csütörtök; Ma Paszkál napja van
Rss Facebook oldal Twitter oldal Iwiw oldal Google +1 oldal

A belügyi adatok között kutathatnak Marosvásárhelyről

Gáspár Botond | 2012.02.12. [12:55] | Utolsó módosítás: 2012.02.14. [01:02]

Az országban elsőként a Marosvásárhelyi Helyi Rendőrség (volt polgárőrség) szerezte meg az összes szükséges jóváhagyást ahhoz, hogy hozzáférjen a Közigazgatási és Belügyminisztérium adatbázisaihoz – tájékoztatott az intézmény vezetője, Valentin Bretfelean.

helyi_rendorseg2_b

„Úgy tudom, mi vagyunk az egyetlen helyi rendőrség az országban, amely megszerezte az összes szükséges engedélyt. Lehet, hogy több kollegánk párhuzamosan folytassa ugyanazokat a tevékenységeket a belügyminiszter rendelete alapján, de mi már megkaptuk az összes érintett állami intézmény aláírásával ellátott protokollumot”– fogalmazott Bretfelean.
Hozzátette, a rendőri tevékenység során rendkívül fontos, hogy hozzáférjenek hasonló adatbázisokhoz, mert „lényegesen megkönnyíti a rendőrök terepmunkáját”, és nem jár nagy költségekkel.
„Szerencsére a rendszer nem drága, nehezebb volt megszerezni a szükséges jóváhagyásokat. A hozzáféréshez egy routerre, számítógépekre, képernyőkre és egy speciális rendszerre, majd védett vonalon rácsatlakozni, ami már meg is történt. Készen áll a diszpécserszolgálat, az elérés biztosított, megvan a jóváhagyás, még be kell szereznünk a routert és a többi eszközt, majd hozzáférünk a belügyi adatbázisokhoz. Úgy vélem, március végéig mindennel elkészülünk”– ismertette a marosvásárhelyi helyi rendőrség vezetője, Valentin Bretfelean.

„Úgy tudom, mi vagyunk az egyetlen helyi rendőrség az országban, amely megszerezte az összes szükséges engedélyt. Lehet, hogy több kollegánk párhuzamosan folytatja ugyanazokat a tevékenységeket a belügyminiszter rendelete alapján, de mi már megkaptuk az összes érintett állami intézmény aláírásával ellátott protokollumot” – fogalmazott Bretfelean (fotó).

Hozzátette, a rendőri tevékenység során rendkívül fontos, hogy hozzáférjenek hasonló adatbázisokhoz, mert „lényegesen megkönnyíti a rendőrök terepmunkáját”, és nem jár nagy költségekkel. „Szerencsére a rendszer nem drága, nehezebb volt megszerezni a szükséges jóváhagyásokat. A hozzáféréshez egy routerre, számítógépekre, képernyőkre és egy speciális rendszerre, majd védett vonalon rácsatlakozni, ami már meg is történt. Készen áll a diszpécserszolgálat, az elérés biztosított, megvan a jóváhagyás, még be kell szereznünk a routert és a többi eszközt, majd hozzáférünk a belügyi adatbázisokhoz. Úgy vélem, március végéig mindennel elkészülünk” – ismertette a Marosvásárhelyi Helyi Rendőrség vezetője, Valentin Bretfelean.

Komment




Hozzászólás száma:
Név:
Biztonsági kód
Elfogadom a mércét
Hozzászólások3
3.
Név
2012.02.14., kedd [17:48]
Hogy megvan-e?A szerencsétlen volt szekusok is meg kell éljenek valamiből mert nem elég a nyugdijuk...
2.
campagne
2012.02.13., hétfő [11:31]
megvan a kello vegzettseg es diszkrecio?
1.
Vásárhelyi 2
2012.02.12., vasárnap [13:21]
Borzasztó,még meddig lehet fokozni az aljasságot?
Hozzászólások3